'Het lijkt wel een film, ik vergeet dit nooit meer' 25 HOCKEY EK IN AMSTELVEEN De Nederlandse hockeysters boekten een moeizame zege op Engeland1-0. Morgen gaan ze in de EK-finale tegen België op jacht naar hun eerste hoofdprijs sinds de wereldtitel in 2014. Het Wagener Stadion in Amstelveen ontplofte gister tegen half tien. Op het veld vielen de speelsters matchwin naar Marloes Keetels in de armen en aan de zijlijn volgde een knuffel tussen bondscoach Alyson Annan en spits Kelly Jonker. Eindelijk versloegen de Oranje dames hun kwelgeest Engeland. Tot driemaal toe werd de Nederlandse hockeygrootmacht de afgelopen vier jaar op een titeltoernooi afge troefd door de Engelsen. Vorig jaar in de olympische finale, in 2015 in de EK-finale en in 2013 in de halve finale van het EK. Drie keer waren de Engelse dames beter in het ne men van shoot-outs. Zo ver wilden de Oranjehockeysters het in Am stelveen niet laten komen, zeiden ze in de aanloop naar de halve fi nale. En ze hielden woord. Na een gespannen en slordige be- ginfase kwam de huizenhoge favo riet voor de Europese titel in het eerste half uur niet verder dan een paar halve mogelijkheden. De beste kans in de eerste helft kwam op naam van de Engelse spits Sophie Bray, die een harde voorzet niet Keetels tekende in haar honderdste interland voor de bevrijdende 1-0 goed raakte. Pas diep in het derde kwart gooide Nederland de schroom van zich af, maar Enge land bleef gevaarlijk op de counter loeren. Pas twaalf minuten voor tijd brak Oranje de ban. Aanvoerster Marloes Keetels tekende in haar honderdste interland voor de be vrijdende ï-o. Sprookje Wat een sprookje voor de nuchtere Brabantse in haar jubileumwed strijd. Keetels werd begin dit jaar tot veler verrassing benoemd tot aanvoerster van Oranje. Ze volgde wereldtopper Maartje Paumen op. Keetels moest wennen aan haar nieuwe status. Binnen en buiten het veld. Balverlies Echt lekker speelde Keetels gister avond niet. Ze leed een paar keer gevaarlijk balverlies, maar ze liet zich hierdoor niet gek maken. Kee tels bleef als captain de lijnen uit zetten. En uiteindelijk kroonde ze zich ook nog als matchwinnaar met een lekker schot. De ploeg van bondscoach Alyson Annan bestaat uit een mooie mix van gepokt en gemazelde speel sters, enkele veelbelovende talen ten en midtwintigers die ondertus sen ook al heel wat ervaring in Oranje hebben. Morgenavond om 20.00 uur gaat de mix tegen België op jacht naar de eerste Europese ti tel voor Nederland sinds 2011. Het moet de eerste hoofdprijs worden onder bondscoach Annan. Het tochtje met de helikopter duurde wat te kort om heel zijn le vensverhaal aan te horen. En dat hij alleen Spaans spreekt, hielp ook niet mee. Maar mooi was het, gisteravond, samen naar Barce lona, in één toestel zittend met haar idool en aanstaand clubge noot van FC Barcelona: Lionel Messi. Hoewel, eigenlijk was het vooral de grote meester die haar de vragen stelde. Tenslotte was zij, Lieke Martens, zojuist tot Euro pees Voetbalster van het Jaar ver- kozen. „Sprakeloos ben ik, echt sprakeloos", klonk Martens in een eerste reactie. „Het is ongelooflijk wat ik allemaal meemaak." Een korte opsomming van wat hieraan al vooraf ging: de winst met de Oranje-vrouwen op het voorbije EK, daarin uitgeroepen worden tot beste speelster en dus de transfer naar FC Barcelona, dat haar oppikte bij de Zweedse top club Rosengard. „Je weet natuur lijk dat je een goede kans maakt op de prijs. Maar toch geloof je het pas als je het ook daadwerkelijk hoort", was Martens gisteravond nog enigszins beduusd. En: „Deze prijs is de bekroning van een ge weldig jaar. En daarvoor wil ik Cristiano Ronaldo vroeg de zaal om een applaus voor Lieke Martens mijn teamgenoten hartelijk be danken. Zonder hen had ik hier nu niet gestaan." En het leverde haar, behalve een gezamenlijke helikopter-tocht met Messi, eerder op de avond ook al een ontmoeting op met een an dere voetbalgrootheid: Cristiano Ronaldo. De Portugees van Real Madrid was zijn Argentijnse rivaal van FC Barcelona voorgebleven, evenals Gianluigi Buffon. Vandaar dat hij samen met Martens op het podium stond. Het had iets ont roerends. Hij, die geroutineerde prijzenpakker, strak in pak. Met naast haar die onbevangen Lim burgse, bij wie de verbazing nog van het gezicht spatte. Martens: „Ronaldo was echt su perlief. Hij vroeg aan de mensen in de zaal speciaal een applaus voor mij. Dat vond ik zo mooi van hem, echt. Net als Sergio Ramos die me kwam feliciteren. Dat zijn echt bij zondere momenten voor een ge woon meisje als ik. Ik kijk enorm tegen die jongens op. En dan laten ze nu merken dat zij jou ook waar deren. Het lijkt wel een film, zo fantastisch dit. Ik vergeet deze dag nooit, nooit meer. Welke prijs ik nog meer in gedachte heb? De Champions League winnen met FC Barcelona! Maar nu eerst nog maar heel lang genieten van al dit moois. Man, je wilt niet weten hoe gelukkig ik ben." vrijdag 25 augustus 2017 GO Winst op kwelgeest Natasja Weber Amstelveen BH Marloes Keetels is het stralende middelpunt, nadat ze de winnende goal voor Oranje heeft gemaakt, foto anp Heel verrassend was het niet na haar glansrol op het voorbije EK. Maar dat maakte de blijdschap er bij Lieke Martens (24) gister avond niet minder om. In Mo naco werd de Limburgse uitge roepen tot Europees Voetbal ster van het Jaar. Dennis van Bergen Monaco Lieke Martens: „Ronaldo was superlief voor me." fotoepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25