II Hidde Jurjus wil met Roda JC het tij keren Marczynski wint etappe vol vermaak 24 Oranje stuit op Kroatië SAGUNT Wielrenner Tomasz Marczynski heeft de zesde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Pool van Lotto Soudal won na een rit met weinig klimwerk en een vlakke aankomst de sprint van een kop groep van drie. De leiderstrui blijft in handen van de Brit Chris Froome, die op 26 seconden in de achtervolgende groep aankwam. Wout Poels en Wilco Kelderman arriveerden in de dezelfde groep. Groot werd het verschil niet, vooral omdat de afscheid ne mende Spanjaard Alberto Con- tador en Froome bij de achter volgers zeer actief waren. Conta- dor is herstellende van een te genvallende start in de Vuelta. Froome wilde het verschil met Luis Leon Sanchez niet te ver la ten oplopen. Sanchez was eerst ook aanwezig in de kopgroep. Tejay van Garderen, gestart als nummer twee in het klasse ment, viel weg uit de top drie van het klassement. De Ameri kaan kwam twee keer ten val. De Colombiaan Johan Estaban Cha ves staat nu tweede, op elf secon den van Froome. De Ier Nicholas Roche is derde, op dertien se conden. Van Garderen is nu vierde. Wilco Kelderman bleef op de elfde plaats staan, op 1.28 van Froome. in de Ardennen meer onbezet blijft. „Het zijn Schumacher-aantallen, die we hier zien, dit weekeinde. Sinds Schumacher is het hier niet meer zo druk geweest. Echt feno menaal", keek Verstappens mana ger Raymond Vermeulen vooruit. De laatste weken stapelden de verzoeken en aanvragen bij Ver meulen zich op. „Er is heel veel aan dacht voor Max, rond dit week einde. Maar voor hemzelf wordt dit uiteindelijk geen drukker week einde dan bijvoorbeeld volgende week in Monza. Net als bij elke race heeft Max een strak schema en het is aan ons, aan het team om al die activiteiten goed te coördineren, zodat hij niet overloopt." Hij mag dan meer landgenoten Of ik extra druk voel door al die fans? Nou, vooral positieve druk dan trekken dan Ajax, Feyenoord of het Nederlands elftal bij een duel in den vreemde, zelf leek Verstappen daar wederom niet warm of koud van te worden. „Of ik extra druk voel door al die fans?", herhaalde hij de gestelde vraag in Spa. „Nou, vooral positieve druk dan. Het is altijd mooi om zo veel Oranje-fans bij elkaar te zien. Ik herinner me nog hoe ik ze hier vorig jaar na de kwalificatie (Ver stappen plaatste zich toen als tweede voor de race, red.) hoorde juichen. Ik hoop dat ik ze weer re den daartoe geef." Leuk Tot zover het grote halleluja-ver- haal. Want de man voor wie ze al lemaal zijn gekomen, zit nog steeds in die vermaledijde RB13 waarin hij voor de zomerstop zoveel pech kende. Verstappen: Ik verwacht geen wonderen, nee. Maar met al dat oranje wordt het hier sowieso wel een speciaal weekeinde." Fake news, natuurlijk, maar daarom niet minder leuk. Volgens een tweet van de Formule t-redactie van het Britse Sky Sports is Neder land dit weekeinde uitgestorven. Waar al die Nederlanders gebleven zijn? In Spa-Francorchamps. Achter 'hun' Max aan. Naar hoeveel land genoten hij nou daadwerkelijk mag wuiven uit zijn cockpit? De voor zichtigste prognose zegt zo'n 80.000 man. De meest enthousiaste rept over 100.000 Nederlanders die naar Spa trekken, met ruim 50.000 Max-fans op zondag tijdens zijn 'thuisrace' langs het circuit. Cijfers die eenvoudig te geloven zijn, voor wie gisteravond een kijkje nam bij de traditionele fan- walk, door de pitlane en over start- finish. Een schuifelende massa vol Max-adepten die op de aangren zende campings hun zomervakan tie nog wat rekken, uitgedost in het oranje en de kleuren van Red Buil. Zelf bleek hij ook de verkleedkist opengetrokken te hebben. Met een speciaal voor deze GP gefabriceerde knaloranje Red Bull-cap liep hij gisteren door de Belgische paddock. Met als gevolg dat het hoofddeksel hier de fanstores uitvliegt. Vlaming Naast Verstappen zat Stoffel Van- doorne met zijn Belgische petje van McLaren-Honda. Geen halve Belg, zoals Verstappen, maar een vol bloed Vlaming. Thuisrijder hier in Spa en toch in alles overtroffen door Hollandse Max. Niet onlogisch ook, meende Vandoorne. „Max zit al wat langer in de sport. Heeft al succes gehad. Als mijn carrière een vlucht neemt, gaan de Belgen ook warm lopen voor de sport." Uit Nederlands oogpunt niet te hopen, want nu al moesten er veel Max-fans teleurgesteld worden, omdat er werkelijk geen grasspriet Met de van PSV gehuurde goalie - die zondag met Roda in Eindhoven speelt - willen de Limburgers mini maal op plek 15 eindigen en zo de nacompetitie ontlopen. Daarmee is na een roerige periode het realisme in Zuid-Limburg weer terug. „Die ambitie moet te realiseren zijn met deze groep", denkt de voormalige sluitpost van Jong PSV en De Graaf schap. Jurjus ligt nog altijd op schema om in de toekomst keeper van PSV 1 te worden, maar het plan voert dit seizoen dus eerst langs Roda JC. Tussen de 'Koempels' moet hij de status die hij bij De Graafschap had nog afdwingen. „Ik ben nieuw en zal eerst punten moeten pakken voor het team", zegt hij. „Natuurlijk is er af en toe nog wel contact met de mensen van PSV en houdt men mijn ontwikkeling in de gaten, maar ik ben alleen met Roda JC be zig." Zondagmiddag ziet hij zijn oude makkers weer. „Het is bijzonder om overmorgen weer in het Philips Stadion te zijn, maar ik heb nog niet in het eerste elftal van PSV onder de lat gestaan. Als dat zo was geweest, was de wedstrijd van zondag wel heel speciaal geweest. Nu hebben de PSV-fans me nog niet in het shirt van het eerste elftal van PSV zien keepen en ik hoop dat dat in de verdere toekomst verandert." Het was bij de Eindhovenaren onrustig aan het keepersfront in de afgelopen maanden. Remko Pas veer vertrok, Luuk Koopmans raakte opnieuw geblesseerd en Eloy Room kwam van Vitesse naar Eindhoven. „Marcel Brands heeft me daarover geïnformeerd en ook zijn vertrouwen in me uitgespro ken", zegt Jurjus over de directeur voetbalzaken van PSV. „Zelf snap ik heel goed dat PSV Eloy heeft ge haald. Voor mijn ontwikkeling was het beter om dit seizoen een heel jaar te spelen. Ondanks de eerste twee nederlagen bevalt het me hier tot nu toe goed. Alles valt of staat met resultaten, maar we kunnen het tij keren." vrijdag 25 augustus 2017 GO Marczynski won rit zes in de Vuelta. fotoafp Verstappen neemt de tijd voor de Neder landse fans. FOTO ANP - Max Verstappen (19) GP België, zondag, 13.00 uur. Op TV: Ziggo Sport. Spa-Francorchamps Spa-Francorchamps heeft zon dag meer Nederlandse 'inwo ners' dan Weert, Roermond of Woerden. De Belgische GP maakt zich op voor een ware Max-invasie. Arjan Schouten BASKETBAL De Neder landse basketballers ver volgen de WK-kwalificatie met wedstrijden tegen Kro atië, Italië en Roemenië. De ploeg van bondscoach Toon van Helfteren is inge deeld in groep D. Daarin is Kroatië, kwartfinalist op de laatste Olympische Spelen en de laatste jaren ook steeds van de partij op de WK's, op papier de zwaar ste opponent. De zes groepsduels worden ge speeld in november 2017 en in februari en juni 2018. De top drie gaat door naar de tweede ronde, die be staat uit vier poules van elk zes landen. De beste drie landen uit elke groep plaat sen zich voor het WK van 2019 in China. KERKRADE Doelman Hidde Jur jus houdt de moed er in het Park stad Limburg Stadion in. Na twee wedstrijden is zijn nieuwe club Roda JC er nog niet in geslaagd een punt te pakken in de eredivi sie, maar er zijn nog doelen ge noeg. Hidde Jurjus: „Ik zal eerst punten moeten pakken", foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24