op de knieën CL-loting Feyenoord: 'Kon mooier, maar ook zwaarder' 23 penalty bij een overtreding van Ra mon Leeuwin, maar het waren de prima kansen van de Russen die de meeste zorgen baarden. Utrecht wankelde, terwijl het voorin niet slim en krachtig genoeg opereerde om die zo belangrijke tegengoal te maken. Hachelijk Na rust kroop Utrecht ietwat meer uit zijn schulp, maar er waren te veel hachelijke momenten voor de eigen goal om ook maar een fase grip op de wedstrijd te krijgen. Ed- son Braafheid kreeg de beste moge lijkheid op een tegentreffer, maar hij raakte in kansrijke positie de bal totaal verkeerd met het hoofd. Ook Zakaria Labyad slaagde er niet in Andrei Lunev te passeren. Het was hopen op dat ene moment. Het ene moment dat het verschil zou maken en Utrecht - dat in 2010 de laatste Nederlandse ploeg was die via de voorronden de groepsfase van de Europa League bereikte - de finitief als reuzendoder de geschie denisboeken in zou duwen. Maar zover kwam het niet, want het krakende Utrecht ging in de noodzakelijke verlenging alsnog knock-out. Met Kokorin opnieuw als beul. Heel even hoopte heel Utrecht alsnog de buit te pakken. Ook bij 2-0 was een Utrechtste tref fer immers nog genoeg om door te gaan. Maar Sander van de Streek werd afgefloten in een duel met de misgrijpende Lunev. In de slotmi nuten was de pijp leeg bij de Utrechters. Hopen op een stunt. Dat was de realistische analyse van Karim El Ahmadi gisteravond na de lo ting. „Maar thuis is er voor dit Feyenoord altijd iets mogelijk", zegt de aanvoerder. „Het is sim pel, deze poule kon zwaarder, het kon ook mooier." De 32-jarige international van Marokko kijkt vooral uit naar het treffen met ManCity. Zijn ge dachten gingen gisteren terug naar 28 september 2013. „Die dag wonnen we in Birmingham met Aston Villa met 3-2 van Man chester City. En ik maakte die middag één doelpunt. Ook toen voelde ik weer: er is in voetballen altijd iets mogelijk." Sjachtar kan door de onrustige situatie in het eigen land nog al tijd niet in het eigen stadion spe len. Er wordt uitgeweken naar het stadion van Metalist Char- kov in Charkov. El Ahmadi: „We zijn er na zo veel jaren eindelijk weer bij op het allerhoogste niveau. Jonge spelers krijgen de unieke kans om zich enorm in de kijker te spelen tegen clubs van naam. Vergeet ook niet dat wij een sterk Sevilla hier in de Kuip klopten, de enige nederlaag van die club dat seizoen in de Europa League. En United ging hier een jaar geleden ook onderuit. Die ploegen wonnen dat seizoen ook de Europa League." SPEELSCHEMA alsnog werd gekocht. Maar nog be langrijker: wat doet dit allemaal met de gedachten van spits Kasper Dolberg. Monaco heeft tientallen miljoenen over voor de spits die gisteren weer in de basis mocht spelen. Een jaar zonder Europees voetbal is ook voor hem een cruci aal gemis voor zijn ontwikkeling. Conclusie Joel Veltman kon na de uitschake ling maar één conclusie trekken. „We hebben als team gefaald", sprak de aanvoerder bij Foxsports. Ajax niet in een Europees hoofd toernooi, Veltman kon het nog nau welijks bevatten. „De laatste keer dat Ajax internationaal niet mee deed was ik nog niet geboren. Dit is een ongelooflijke klap. Het wordt nog een lange week voor ons om dit te verwerken." Het had er zo mooi uitgezien. Veltman: „Na rust speelden we goed en zetten we de achterstand om in een voorsprong van 2-1. Dat was voldoende. In plaats van num mer drie te maken geven we vervol gens de gelijkmaker weg. Ongeloof lijk. Dat zij dan nog die derde ma ken doet er niet meer toe." vrijdag 25 augustus 2017 GO compleet bij Ajax FC Utrecht-speler Ayoub (I) in duel met Kokorin van Zenit, fotoepa Feyenoord moet stunten om groep F van de Champions League te kunnen overleven. Sjachtar Donetsk, Manches ter City en Napoli zijn op pa pier veel sterker. „Maar er is altijd iets mogelijk." Mikos Gouka Rotterdam Loting Champions League. Groep A: Benfica, ManUnited, FC Basel, CSKA Moskou; B: Bayern, Paris SG, Anderlecht, Celtic; C: Chelsea, Atlético, AS Roma, Qa- rabag; D: Juventus, Barcelona, Olympiakos, Sporting; E: Spartak Moskou, Sevilla, Liverpool, NK Maribor; F: Sjachtar, ManCity, Napoli, Feyenoord; G: AS Mo naco, FC Porto, Besiktas, RB Leipzig; H: Real Madrid, Borussia Dortmund, Tottenham, Apoel. 13 september Feyenoord - Manch. City 26 september Napoli - Feyenoord 17 oktober Feyenoord - Sj. Donetsk 1 november Sjachtar - Feyenoord 21 november Manch. City - Feyenoord 6 december Feyenoord - Napoli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23