3-2 FC Utrecht gaat in verlenging 2-0* Iff id A 22 VOETBAL PLAY-OFFS EUROPA LEAGUE Door het 3-2 verlies tegen Rosenborg mist Ajax Europees voetbal. Een dieptepunt in de recente geschiedenis van de Amsterdamse club. Floe moet dat verder? Kort Dembele op één na duurste Barqa heeft in Ousmane Dembélé (20, foto) een opvolger voor Neymar gestrikt. Het le vert Borussia Dortmund liefst 120 miljoen euro op. Dat bedrag, dat door bonussen kan oplopen tot 150 miljoen euro, maakt de Franse buitenspeler de op één na duurste voetballer van de wereld. Achter Neymar, die voor 222 miljoen euro naar Paris Saint- Germain toog. Zlatan blijft bij Manllnited Zlatan Ibrahimovic (35) heeft zijn contract bij Manchester United, dat met Romelu Lu- kaku al een topspits in huis heeft, met een jaar verlengd. De aanvaller is herstellende van een zware knieblessure. Van Persie klaar in Europa Robin van Persie (foto), door Dick Advocaat opgenomen in de voorselectie van Oranje, heeft zich met zijn club Fenerbahqe niet weten te plaatsen voor de groepsfase van de Europa League. Na een 2-0 verlies van Var- dar in Macedonië vorige week, verloren de Turken gisteren ook thuis: 1-2. Flitsen UITSLAGEN Stijging Seizoen US Open De Ajacieden hadden vooraf het volste ver trouwen dat de klus in Trondheim ge klaard zou worden. Maar na een krankzinnige tweede helft ging het alsnog mis. Ajax draaide een 1-0 achterstand om in een ogenschijnlijk beslissende voorsprong: 1-2. Maar tien minu ten voor tijd viel de fatale 2-2, en later zelfs de 3-2. Het gemis van Europees voetbal zet de club onder een gigantische hoogspanning. Hoe moet het verder met dit Ajax dat dit seizoen alleen thuis tegen FC Groningen wist te winnen? Het seizoen kon niet slechter be ginnen voor Ajax. Het is nu de vraag welke krachten binnen de club vrijkomen. Ajax zonder Euro pees voetbal is een absoluut diepte punt in de recente geschiedenis van de club. En dat ook nog na de fma- leplek in de Europa League dat in tern werd gezien als een nieuw be gin, maar met terugwerkende kracht een incident bleek waarbij alles op zijn plek viel. En nu wringt het aan alle kanten. Trainer Marcel Keizer staat na deze start vanzelfsprekend onder druk. Maar het zit dieper. De leiding van de club, het zogenoemde techni sche hart, stelde hem afgelopen zo mer zelf aan als de opvolger van Pe ter Bosz. Mét de wetenschap dat Keizer nooit in de top werkte. Met zijn aanstelling legde het technisch hart met voorzitter Edwin van der Sar, Marc Overmars en Dennis Bergkamp ook hun eigen lot in de handen van de trainer. Ook de kritiek op directeur spe lerszaken Mare Overmars zal nog meer aanzwellen. Ajax heeft een vermogen op de bankrekening staan, maar in de belangrijke augus tusmaand is de selectie weer niet op orde. Het maakt de flater tegen Rosenborg alleen nog pijnlijker. Transfermarkt En welke invloed heeft het gemis van Europees voetbal voor de laat ste week van de transfermarkt? Ajax is van plan om Siem de Jong snel toe te voegen aan de selectie. Of komen er nog meer paniekaan kopen, zoals vorig jaar toen Hakim Ziyech na het debacle van Rostov FC Utrecht is een ervaring rijker en een illusie armer. Want over twee wedstrijden was het toch de Russi sche grootmacht die zich plaatste voor de groepsfase van de Europa League. Een uitkomst die meteen na de loting al wel werd voorzien natuur lijk, maar de Utrechtse hoop op een stunt groeide na de prima 1-0 thuis zege, die zelfs hoger had moeten uitvallen. De minimale thuiswinst bleek niet genoeg. Geen schande, maar aan die dooddoener hadden de Utrechters even geen behoefte na het verloren tweeluik. FC Utrecht wist dat het, om de 1- o thuiszege te verdedigen, een eer ste Russische storm moest overle ven. Na negen minuten al trok Ze nit beide ploegen in evenwicht. Utrecht, dat zo compact wilde zijn in het Nieuwe Zenitstadion, viel helemaal uit het lood bij het eerste echte omschakelmoment van de Russen. Met wie anders dan Aleks- andr Kokorin als afmaker. Het bezorgde Utrecht zichtbaar de bibbers, want de ploeg van Erik ten Hag haalde met hangen en wurgen de rust. Zenit claimde een vrijdag 25 augustus 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL NEC heeft Jay-Roy Grot (19) verkocht aan Leeds United, dat uitkomt in de Champion ship. De aanvaller kwam vorig seizoen in de eredivisie tot 5 doelpunten in twintig duels. Cristiano Ronaldo is verkozen tot beste voetballer van Europa. De Portugees werd kampioen met Real Madrid en had met 12 doelpunten een groot aandeel in de winst van Real Madrid van de Champions League. Dafne Schippers finishte op de 200 meter van de Diamond League in Zürich na 22,36, waardoor ze als vierde eindigde. VOETBAL Europa League. Play-offs, returns. Fenerbahpe - Vardar* 1-1. Heenduel: 0-2 AEK Athene* - Club Brugge 3-0. Heenduel: 0-0. Marseille* - Domzale 3-0. Heenduel: 1-1 Athletic* - Panathinaikos 1-0. Heenduel: 3-2. Shkëndija - AC Milan* 0-1. Heenduel: 0-6. Hajduk Split - Everton* 1-1. Heenduel 0-2. Austria Wien* - NK Osijek 0-1. Heenduel 2-1. geplaatst voor de groepsfase van de Europa League. Loting vandaag om 13.00 uur. WIELRENNEN Sagunt. Ronde van Spanje, UCI WorldTour. Zesde etappe, Villarreal - Sagunt: 1. Marczynski (Pol) 204 km in 4.47.02, 2. Poljanski (Pol), 3. Mas (Spa), 4. Leon Sanchez (Spa) 0.08,5. Polanc (Slo), 6. Barguil (Fra) 0.26,14. Poels, 18. Kelderman, 24. Oomen 0.30,30. Kruijswijk 0.43, 47. Olivier 4.49,50. Bol 6.52. Algemeen klassement: 1. Froome (GBr) 22.54.37, 2. Esteban Chaves (Col) 0.11, 3. Roche (Ier) 0.13,4. Van Garderen (VSt) 0.30,5. Nibali (Ita) 0.36, 6. De La Cruz (Spa) 0.40,11. Kelderman 1.28,14. Oomen 1.57, 16. Poels 2.23, 20. Kruijswijk 2.59,32. Bol 8.55,48. Clement 18.57. GO l Marit Bouw meester won de zevende en achtste race op het WK. De olympisch kampioene klom zo naar de tweede plaats in het klassement van de Laser Radial. Maxime Jonker klom naar de acht ste plaats. 4 Bert-Jan Lin deman (28), nu actief in de Vuelta, rijdt ook volgend jaar in dienst van LottoNL- Jumbo. Hij be gint dan aan zijn vierde sei zoen bij de Nederlandse wielerformatie. Tennisser Robin Haase is bij de US Open als 32ste ge plaatst. Hij was niet eerder be schermd bij een Grand Slam. Kiki Ber- tens is als 24ste ge plaatst. De crisis is nu Daniël Dwarswaard Trondheim ROSENBORG BK -AJAX 7$>' 25. Bendtner 1-0 1-1 60. Younes 1-2 61. Schone 80. Adegbenro 2-2 88. Adegbenro 3-2 Hansen Onana Meling Veltman Lundemo De Ligt 48. Vilhjalmsson Viergever Bjordal Dijks Skjelvik Schone Jensen Van de Beek Konradsen 46. Huntelaar Midtsjo Ziyech Jevtovic Kluivert 68. Adegbenro 38. Cerny Bendtner Dolberg De Lanlay 78. Zeefuik Younes Scheidsrechter: Buquet Mathijs de Ligt en Lasse Schone verbeelden de rampspoed van Ajax. Voor het eerst in 52 jaar zijn de Amsterdammers niet actief in een Europees toernooi. FOTO ANP Het avontuur van FC Utrecht in Europa zit erop. Na de 1-0 zege in eigen stadion zat een tweede stunt er tegen Zenit Sint-Peters burg niet in. De ploeg sleepte er nog wel een verlenging uit, maar verloor met 2-0. Ard Schouten Sint Petersburg 9. Kokorin FC UTRECHT 1-0 105. Kokorin 2-0 Zenit wint na verlenging Smolnikov Klaiber Ivanovic Mammana Leeuwin 106. Bahebeck Criscito Koezijaev Erokhin Driussi 73. Poloz Braafheid 75. Van der Maarel Van de Streek Ayoub Paredes Labyad Sjatov 90. Kranevitter Dessers Kokorin 107. Dzujba Kerk 89. Görtler Scheidsrechter: Cerro Grande Toeschouwers: 60.000 O Q. (0 &wJUiï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22