Drs. Down! geeft ontroerende les supersnel Zakelijk Internet Z'QQO 21 zakelijk Voor een van zijn TV Shows be zocht Ivo Niehe Pablo Pineda-Fer rer, een jongen met het syndroom van Down, die een universitaire graad behaalde. Die ontmoeting vormt de basis voor Drs. Down!, een 'filmisch mu ziektheaterstuk' waarmee Ivo Niehe debuteert als scenario schrijver. Een primeur die er mag zijn, want hij slaagt erin te ontroe ren en te amuseren in een uiterst aanstekelijke voorstelling. Daarin draait het om Lucas, een jongen met het syndroom van Down die zijn beperking - analoog aan het verhaal van Pablo Pineda-Ferrer - overwint en gaat studeren. In Drs. Down! Schetst Niehe die lange, met moedwil en misver stand geplaveide weg. Lucas (een aangrijpende rol van de 22-jarige Nando Liebregts) krijgt zijn portie mee van vooroordelen en vol strekte afwijzing tijdens zijn moeizame klim naar de top. Niet alleen in het gezin - een ge frustreerde vader (een indrukwek kende Hugo Hanen) en een boze broer (Gijs Stallinga, een ontdek king) - maar ook op de middelbare school waar zijn klasgenoten en het docentenkorps de 'andere' leerling liever kwijt dan rijk zijn. Alleen zijn moeder (Anne- Mieke Ruyten in een overtuigende rol) gelooft onvoorwaardelijk in de mogelijkheden van haar zoon. Bij zijn droommeisje (de talentrijke Sanne van Veen) kan Lucas zijn blijdschap en verdriet kwijt - bij zijn hartsvriend Tom (een hilari sche rol van Rutger Messer- schmidt, ook een Down-acteur) is het mannen onder elkaar. Verrassend mooi Als scenarist en regisseur zetten Niehe en Haye van der Heyden die ogenschijnlijke clichés vet aan. Dat is verdedigbaar omdat, aldus de presentator, de werkelijkheid nog rauwer is. Het leidt tot een verras send mooie voorstelling. Ingeto gen en gevoelig waar nodig, dan weer spannend en spetterend, mede door het ingenieuze gebruik van filmschermen en de aanwe zigheid van een dans- en zang ensemble. 'Leer mij leven zoals jij', zingt zijn moeder Maria over Lucas. Het is die zin in een van Ivo Niehe's pakkende liedjes die Drs. Down! samenvat. Een leven met een be perking hoeft allerminst een be perkt leven te zijn. deze twee engeltjes te zien, deze waanzinnig mooie baby's zo knuffe lend bij elkaar... en dan het geluk dat van de gezichten van Amal en George afspat. Het geeft mij zo'n mooi gevoel dat ik het niet eens in woorden kan uitleggen", vertelde Baria Alamud- din. Dat de tweeling ontbreekt op de paparazzifoto's is niet vreemd. De Hollywoodster en mensenrechtenad vocate willen hun kroost koste wat het kost uit de publiciteit houden. Toen Alexander en Ella precies een maand oud waren, vlogen ze met papa en mama mee naar het Italiaanse familiehuis aan het Como- meer. Fotografen wisten het koppel vast te leggen terwijl ze de baby's in witte wiegjes uit hun privéjet droe gen. Later kiekte een Franse papa razzo George en Amal met de kinde ren op hun arm. De Clooneys re ageerden als door een wesp gesto- kent: ze klaagden het Franse schan daalblad Void dat de foto's publi ceerde aan wegens inbreuk op hun persoonlijke levenssfeer. Volgende week moet George weer aan de bak, voor de wereldpremière van zijn regiefilm Suburbicon op het filmfestival van Venetië. Om deze twee engeltjes te zien- Het geeft mij zo'n mooi gevoel Bel 0800-0640 of ga naar ziggo.nl/lastminutedeals vrijdag 25 augustus 2017 Drs. Down! met derde van links Nando Liebrechts. THEATER Regie: Haye van der Heyden Drs. Down! Gezien: DeLaMar Theater Amsterdam, 23-8. - Arno Gelder A George vlijt zijn hoofd tegen de schouder van Amal terwijl ze met vrienden uit eten zijn in Harry's Bar in Cernobbio, een van hun favoriete stekjes. Amal wordt aan boord geholpen, terwijl George hun hond Louie een aai over zijn bol geeft. Het stel is klaar voor een roman tisch boottripje. FOTO'S HOLLANDSE HOOGTE Baria Alamuddin Zakelijke Last Minute Deals Kijk voor de voorwaarden op ziggo.nl/zakelijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21