O V BNN duikt opnieuw in donornieren f 20 MEE VINCENT LUISTERT RADIO V,n nu 2,5 maand George en Maar hoe oude w*"" in dacht meer isiefdatookzalziia dat ze geen hebben voor elkaa. Quote van de dag Ik ga me niet verontschuldigen voor mijn fijne leven. Winston en ik werken er hard genoeg voor eteen toen ik het woensdagavond hoorde bij het NOS-journaal op Radio 1 dacht ik al: dit is een grap. Terreura larm bij Allah-Las. Toevallig kende ik het bandje, ik was er laatst op gestuit. Ik had een paar nummers gedraaid. Jemig de pemig wat een lekkere, lieve, Amerikaanse sixties-achtige blowmuziek is dat zeg, mooie bak galm er overheen, knetterrelaxed. Fijne muziek voor 's avonds laat op de veranda. Ik had ook een in terview met de zanger gelezen waarin hij zei dat de naam Allah-Las echt helemaal niets te maken had met iets van moslims of zo, maar dat ze alleen maar op zoek waren naar iets dat wel heilig klonk. En om die naam nou weer te veranderen, daarvoor hadden ze hem eigenlijk al te lang en hij stond nu al op het hoesje van de cd. Dus ik dacht, toen ik hoorde dat het concert was afgelast: dat is gewoon een geintje van een of andere Brabander uit Oss of Geffen met te veel Bavaria in zijn donder, die vindt dat vet lachen. Maar toen hoorde ik over die tip uit Spanje en vlak daarna meldde men dat er een bestel auto met Spaans kenteken, waarin zich gas flessen bevonden, een paar keer verdacht op en neer gereden was op de Mijnsherenlaan, niet ver van de Maassilo. De chauffeur was aange houden en werd stevig aan de tand gevoeld op het bureau, maar dat ging nogal moeilijk, hij was dronken. Een chauffeur die bij IS werkt die twee flessen rioja achterover kantelt? Ik had mijn twijfels. Gelukkig zei burgemeester Aboutaleb op de persconferentie dat we nog geen conclusies moesten trekken, wat de ver slaggevers van radio en tv natuurlijk al graag wel wilden doen. De Spanjaard kon, zei Abou taleb, ook gewoon loodgieter zijn. De man bleek monteur te zijn. Toen werd 's nachts een Brabander van 22 van zijn bed gelicht. Hij had iets met het zaakje uitstaande. Maar wat? Ik ging naar bed maar bleef nog lang wakker. Steeds als ik bijna insliep werd ik wakker van mijn eigen gelach. Mozes kriebel, Allah-Las. Toen ik gisterochtend de radio aanzette hoorde ik dat de Brabander in kwestie het be richt over de terreurdreiging zelf de wereld in gestuurd had. Ik had het juist gezien, hoewel, niet helemaal, hij kwam niet uit Oss of Geffen maar uit Zevenbergen. Een storm in een glas rioja of Bavaria, meer was het gelukkig niet. Doe Maar eindigt op het strand 'Bridges' in DeLaMar en liefdevolle kus, lachende gezichten, een vermoeide maar voldane omhelzing - George Clooney (56) en zijn vrouw Amal (39) genieten zichtbaar van een avondje uit in een restaurant in het Italiaanse Lagio. Daar, aan het Comomeer, worden de kersverse ouders de afgelopen weken om de haverklap samen gespot. Vaak stralend, soms ook met een wat min der uitgeslapen blik. Baby's Ella en Alexander zullen hun ouders nog ge broken nachten geven. Tijd met el kaar doorbrengen is dan fijn, lijkt het stel te beseffen. Ze wandelen samen door de idyllische dorpjes, maken een boottochtje, tennissen, gaan uit eten - romantisch met z'n tweeën, maar ook een hapje met vrienden of een diner met Baria, de moeder van Amal. De trotse oma is meege reisd naar Italië en werpt zich met alle liefde op als oppas voor de inmiddels 2,5 maand oude tweeling Ella en Alexander. „Om In Nederland is nog steeds een ernstig tekort aan donoren. „In tegenstelling tot andere Euro pese landen weigert onze over heid de wetgeving rondom or gaandonatie aan te passen", al dus BNNVARA, dat gisteren zijn plannen voor het komende tv- seizoen uit de doeken deed. „Het gevolg is dat jaarlijks veel men sen sterven als gevolg van de lange wachtlijsten. In deze docu mentaire laten we zien dat de nood soms zo hoog wordt, dat het niet gek is dat er jaar lijks wereldwijd zo'n 10.000 mensen be sluiten om illegaal een nier te kopen." De omroep hoopt met Donordrama de politiek wakker te schudden. „Wij laten zien met welk gruwelijk dilemma nierpatiënten worstelen: illegaal een nier kopen in een derdewe reldland of sterven. Of moeten de regels rondom orgaandonatie worden aangepast?" V BNN, toen nog een zelfstandige omroep, kreeg het in 2007 voor elkaar internationaal aandacht te genereren voor het tekort aan or gaandonoren. Oprichter Bart de Graaff was nierpatiënt. Hij overleed in 2002. De Grote Donorshow werd gepromoot als een programma waarin een meisje in de studio moest kie- zen van welke van de drie kandidaten zij het liefst een nier wilde ontvangen. Halverwege de uitzending kwam de aap uit de mouw: de patiënt bleek een actrice. De stunt haalde wereldwijd het nieuws. Allah-Las Reageren? vincent@persgroep.nl Presentatrice Renate Gerschtanowitz in Beau Monde vrijdag 25 augustus 2017 GO MUZIEK Doe Maar sluit zijn tournee door België en Nederland op 9 september af met een optre den op het strand in Sche- veningen. Het is voorlopig de laatste keer dat fans de Neder- popband live kunnen zien. MUSICAL René van Koo- ten en Lone van Roosendaal staan volgend jaar zomer op nieuw met The Bridges of Ma dison County op de planken. Na het succes af gelopen juni in het Zonnehuis gaan ze nu naar het DeLaMar Theater. V ■o ~T- 1 voor de r Marlies van Leeuwen M Even niet op gedirkt, maar gewoon in hun sportklof- fie, na een potje tennis. BNNVARA stelt tien jaar na De Grote Donorshow opnieuw het thema orgaandonoren aan de kaak. Voor de documentaire Donordrama, volgend jaar op tv, duikt de omroep het illegale circuit in om daar zelf een nier op de kop te tikken. Gudo Tienhooven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20