Blij met elke fooi Groepsreizen Sale tot 195,pp korting Dreiging met aanslag in Rotterdam is 'grap' De wipkip sterft uit Lindes cavia's zijn hit op Instagram Walcheren Weer een tientje erbij. Er mag dan in de horeca steeds meer worden gepind, de fooienpot blijft goed gevuld, ervaart Valen- tijn. Hij kan het weten. Valentijn beheert bij strandpaviljoen Pier 7 het 'geldemmertje'. Het leek woensdagavond een paar uur op een groot, verijdeld terreurcomplot op Nederlandse bodem. Het bleek gisteren in de loop van de dag een treurspel van een toetsenbordrid der uit de Brabantse polder en een dronken Spanjaard die op het verkeerde moment op de ver keerde plek was. De 'zeer concrete' tip van de Spaanse Guardia Civil over een dreigende aanslag woensdag avond op een optreden van de rockgroep Allah-Las in een con certzaal in Rotterdam, leidde gis terochtend heel vroeg naar de slaapkamer van de 22-jarige Jimmy F. uit Zevenbergen. In het holst van de nacht trap ten agenten de deur in van het huis aan het landweggetje in het buitengebied. Even later zagen buren dat Jimmy met een blind doek om werd afgevoerd. Buur jongen Jimmy? Die rustige jongen die misschien wat veel achter zijn computer zit? Oud-klasgenoten omschrijven hem als 'niet iemand met ex treme ideeën'. „Hij wilde bij de genietroepen van het leger, maar dat is niet gelukt." Nu volgt hij een hbo-opleiding Integrale Vei ligheidskunde in Breda. Minister Blok van Veiligheid en Justitie ziet in Jimmy F. geen grappenma ker, maar de jongen die via be- richten-app Telegram de dreiging rond het concert verspreidde. Blok: „Een idiote actie. Gelukkig hebben we kunnen constateren dat de dreiging niet is omgezet in actie, maar iemand die dit soort dingen verspreidt, daar is iets goed mis mee." Waarom F. dat deed, onder zoekt de politie nu. Er lijken vooralsnog geen signalen dat F. was geradicaliseerd. Als hij op in ternet schrijft over de oorlog in Syrië, is dat niet opruiend. Terwijl F. van zijn bed werd ge licht, sliep een Spanjaard zijn roes uit in een Rotterdamse politiecel. De man werd aangehouden toen hij zich achter het stuur van een busje met een Spaans kenteken én op steenworp afstand van de Rotterdamse concertzaal vreemd gedroeg. Op het moment dat bleek dat er achter in zijn auto gasflessen lagen, hield Nederland de adem in: was hier een grote aanslag net op tijd verijdeld? Alcoholnevel Nadat de alcoholnevel het hoofd van de Spanjaard had verlaten, bleek hij een monteur, in Rotter dam voor zijn werk, de gasflessen voor eigen gebruik. „Een geval van: verkeerde man, verkeerde plek, verkeerd tijdstip en goede politieagenten", aldus de Rotter damse politiechef Paauw.P4 Zon lomer Meer weten? Bel 070 30 76 700 oFkijk snel op nrv.nl zomerweer Nieuwsmedia ZEELAND2 FOTO RUBEN OREEL Wat dreef die knul tot 'idiote actie'? Cyril Rosman Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. n vrijdag 25 augustus 2017 24°C Rustig en warm pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 neemt je mee Boek nu uw verre rondreis De groepsreizen sale geldt voor al onze 45 groepsreizen en met gegarandeerd vertrek in 2017. NRV is dé specialist in verre rondreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1