Tommy Wieringa Geheime saus Big Mac uitgelekt: zo maak je 'm 15 'Hebzucht is goed' hangt boven de ingang van het Witte Huis De vermoedelijke 33 ingrediënten van de saus BOBBEJAANLAND De regering Trump, die zegt op te komen voor de verarmde blanke arbeiders klasse en andere slachtoffers van de globalisering, is zelf een opeenhoping van op zichtige rijkdom. Het totale ver mogen van Trumps adviseurs en kabinetsleden bedraagt 12 miljard dollar. De bezittingen van Trump en vicepresident Pence zijn daarin niet meegenomen. Trump heeft tot op heden geweigerd in zage te geven in zijn persoonlijke economie. uitkomst van een cultuur van schaamteloos materialisme, die gewoonlijk door grofgebekte beurshandelaren en goudbehan- gen rappers wordt gesymboli seerd. Wie wil weten hoe de evo lutie van dit materialisme is ver lopen, verwijs ik graag naar Mar tin Scorsese's speelfilm The Wolf of Wall Street, die als studiemate riaal kan dienen. Ook de voorlo per ervan, Wall Street, met in de hoofdrol Michael Douglas als be legger Gordon Gekko, biedt een scherp inzicht in de machtige waan van het geld. 'Hebzucht', zegt Michael Douglas in deze film, 'is goed. Hebzucht werkt.' De beroemde zin 'hebzucht is goed' hangt als motto van de re gering Trump boven de ingang van het Witte Huis. In onzicht bare inkt. de jaren 80, fotografe Lauren Greenfield heeft de jaren 90 tot nu vastgelegd. In haar fotoboek Generation Wealth heeft ze de ob sessie met rijkdom en statussym bolen onderzocht. Ze fotogra- feerde de superrijken van Mos kou tot Dubai en Los Angeles. Het is een heel grappig boek met al die wansmakelijke en excen trieke rijken, en tegelijkertijd ook heel pijnlijk, omdat zulke rijk dom het universele model is ge worden van goed leven. In een door materialisme gedreven we reld is obscene rijkdom het hoog ste ideaal. De foto's van Greenfield tonen de obsessie met statussymbolen, eeuwige jeugd en pornografische seks. „Voor mij", zegt Greenfield, „laat dit werk een aardverschui ving in waarden in Amerika zien. Waar mensen vroeger hard wer ken, spaarzaamheid en discipline hoog in het vaandel hadden staan, voeren nu de waarden van bling, beroemdheid en narcisme de boventoon." Linton is de echtgenote van Trumps minister van Financiën. Bij een instagramfoto, waarop ze met haar echtgenoot een rege ringstoestel verlaat, schreef Lin ton deze week 'geweldig dag tripje naar Kentucky' en somde trots de merkkleding op die ze droeg. Dingetjes van Hermès, Valentino, Ford - heel fraai alle maal, en onbetaalbaar voor de ge wone man. Een moeder van drie schreef onder de foto: 'Blij dat we je dagtripje konden betalen #sneu'. De ministersvrouw ging door het lint en foeterde dat zij en haar man meer belasting had den 'opgeofferd' dan deze bur gervrouw uit Oregon, en onge twijfeld ook meer voor hun land hadden gedaan. obscene rijkdom de ziel bederft, egocentrische monsters baart en compassie met minderbedeelden vernietigt. Als je wilt, kun je erin zien hoe een beschaving van in nerlijke waarden heeft plaatsge maakt voor een vulgaire cultuur van uiterlijk vertoon. McDonald's heeft lang zijn best gedaan om het recept van hun wereldberoemde Big Mac-saus geheim te houden. Gisteren zou de formule echter online zijn uitgelekt. McDonald's moet nog reageren op het nieuws dat dit de befaamde 33 ingrediënten zijn. De speciale saus is bedacht door franchisenemer Jim Delligatti, die in 1967 op het idee van de Big Mac kwam. Het kostte de man twee jaar om de juiste componenten voor de saus te vinden. In de loop van de tijd werd er af en toe wat aan veranderd, maar in 2004 werd besloten om weer terug te val len op het authentieke recept. Afgelopen april was het precies 50 jaar geleden dat de burger der burgers op het menu van McDonald's verscheen. Destijds kostte de hamburger slechts 45 cent. De Big Mac maakte McDonald's groot. In 1969, - twee jaar na de intro ductie, was de bur ger al goed voor bijna een vijfde van de omzet. Supermarkt Het vermoedelijke recept van de Big Mac-saus is te vinden op de site Pinterest. Naast de ver wachte gehakte augurken, knoflook- en uienpoeder, ei geel, zout en suiker zitten er ook een hoop ingrediënten in die niet zomaar in de supermarkt te halen zijn. Daarom bedacht onder ande ren blogger Kelly Brinker voor The Sun een makkelijker te maken saus, gebaseerd op het originele recept, te vinden op internet. INGREDIËNTEN Dat is plezant met een grote P! Van 35r-VOOr PROFITEER DIRECT EN GA NAAR PZC.NL/ZOMERUITJES vrijdag 25 augustus 2017 PC De regering Trump is de Vertegenwoordigt Wall Street Zie het geval Louise Linton. Hierin komt alles samen: hoe Michelle Sakkers Amsterdam Sojaboonolie, gehakte augur ken, twee soorten glucose- stroop, verschillende soorten suiker, azijn, verschillende soorten zout, calciumchloride, xanthaangom, kaliumsorbaat (een conserveermiddel), krui denextracten, polysorbaat, gedistilleerde azijn, water, ei geel, uienpoeder, mosterd zaad, propyleenglycolalginaat, natriumbenzoaat (een conser veermiddel), mosterd zeme len, knoflookpoeder, groente proteïne, karamelkleur, pa prika extractiemiddelen, soja lecithine, kurkuma en calcium- dinatrium EDTA (om de smaak te beschermen). LICHTAART Geldig t/m 30 september 2017 Tem de golven van de Wildwaterbaan, ga op ontdekking in The Forbidden Caves of sta oog in oog met King Kong. Meer snelheid? Vlieg door de dubbele schroeven en duizelingwekkende loopings in de zeven rollercoasters. Meer avontuur? SneL dan naar het mysterieuze Khyonesia voor de nieuwste Virtual Reality-achtbaan Mount Mara, waar de kwade geesten een enorme vulkaanuitbarsting hebben veroorzaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15