14 FOTOMODELLEN 14.000 VOLGERS De cavia's van Linde Olde Olthof (23) uit Enschede zijn met 14.000 volgers een hit op Instagram. Laurens is rustig, en daarom een beter fotomodel, maar Harry heeft Lindes hart gestolen met zijn sprankelende karakter. Op Instagram heten ze Lawrence en Harry. De Engelse namen zijn nodig omdat hun Instagramaccount @guineapigture 14.000 volgers heeft, van over de hele wereld. „Veel Ame rikanen, maar ook mensen uit Duits land en Frankrijk. Ik krijg zelfs be richtjes in het Japans", vertelt Linde, die al sinds haar 10de cavia's fotogra feert. Sinds eind 2015 plaatst ze die kiekjes ook op de sociaalnetwerk- site Instagram. Voor de studente natuurkunde aan de Universiteit Twente is het meer dan zomaar een hobby. „Normaal ge sproken zie je ze altijd van boven, maar je leert een cavia pas kennen als je hem op ooghoogte ziet. Dan zie je de cavia echt, leer je zijn karakter kennen en zie je hoe die reageert op de spulletjes die ik heb klaargezet." Cavia Harry bijvoorbeeld poseerde speciaal voor dit artikel met een krant en koffie. Na de foto gooide Harry meteen de krant weg en de koffie om. Dat was heel grappig", vertelt Linde. De attributen voor de fotosessies, zoals de krant, maakt Linde veelal zelf. Soms bestelt ze wat online. „In het begin maakte ik brilletjes van karton, later heb ik een bril speciaal op maat laten maken in Thailand. En ik vind weieens iets bij de Action. Laurens en Harry zijn al op de foto geweest in een op maat gemaakt ten tje, aan tafeltjes, met heksenhoedjes of een miniwereldbol." Sterke band Online blijken de dierenplaatjes enorm aan te slaan. Harry is razend populair op Instagram. „Harry is er pas afgelopen maart bijgekomen, toen mijn cavia Edward overleed", vertelt Linde. „Toch heb ik met Harry een iets betere band. Als ik thuiskom word ik enthousiast begroet en 's ochtends fluit hij me uit bed. Wat heel fijn is, want ik heb daar altijd een beetje moeite mee." Ik heb een bril speciaal op maat laten maken in Thailand Het poseren voor de foto vinden de cavia's meestal prima. Soms moet Linde wat meer geduld hebben om een perfect plaatje te schieten. „Vooral Harry is nogal een drukte maker, die loopt graag rond. Een beetje een adhd-cavia. Laurens is wat rustiger en daarmee een wat beter fo tomodel." Sommige mensen vinden het gekke huisdieren voor een meisje van 23, vertelt de in Hengelo opgegroeide studente, maar zelf vindt ze het ont zettend gezellig. „Naast de begroe ting bij thuiskomst zijn ze ook nog eens dol op knuffelen: in de winter leg ik Laurens en Harry samen in mijn nek, lekker warm. En ze eten graag. Liefst de hele dag door. De helft van de boodschappen die ik haal zijn voor hen. Mijn moeder noemt ze compostvaten: alles wat groen is gaat erin." vrijdag 25 augustus 2017 PC Harige Harry en Laurens zijn tot in Japan geliefd •4 De foto's van de diertjes zoals ze ont zettend populair zijn op Instagram. ■■■■r 1 imiK| tl HEjT Karin Veldwachter Joost Dijkgraaf Enschede Linde Olde Olthof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 14