Zwolse wethouder wil PvdA-voorzitter zijn 50% TEMPUR SUMMER SALE! EUWS 11 De heer Rutte gaat goed om met bedreigingen. Die loopt gewoon van hier naar zijn huis 2e ARTIKEL KORTING 1,), mi ■'•Hrromijpii dat kon toen nog gewoon, en dan ging ik daar aan de Bloemgracht bij tante Ria en tante Mijntje een biertje drinken. 'Ha jongen, hoe is het toch met je? Tante Mijntje heeft een lekker glaasje bier voor je.' Het was een echte Amsterdamse kroeg, de oudste kroeg van Amsterdam. Piet heeft mij het idee aan de hand ge daan dat het misbruik van sociale voorzieningen moest worden aangepakt. Hij legde dat uit: buren om hem heen lagen in hun nest tot half tien en Piet zat zelf om half zeven met zijn trommeltje achter op de fiets op weg naar het werk." „Die hadden nog nooit een stratenmaker gezien. Dat was nu net het punt. De WD was een elitepartij, wel vóór het volk, maar niet van het volk. Daar wilde ik verandering in brengen." „Zeker. Er zat een heel mooie ouderwetse keuken in. Blauw geschilderd. Er stond ook een koelkast in, met een fles Beerenburg. Dat gebruikte ik 's avonds altijd. Voor Van Agt was er een glas port. Als het heel laat werd, dan bleef ik weieens slapen. Jullie kennen toch wel dat gekke verhaal over die pyjama? De minister raad was afgelopen en al die gasten die gingen niet weg. Ik zei tegen Van Agt: 'Dries, ik kom zo terug'. Ik hol naar mijn slaapkamer, trek mijn pyjama aan, kom binnen en zeg (schatert): 'Heren! Welterusten!' Dat kon allemaal." „Ja, dat zegt ook iets hè? Hij is echt een goede vriend. Daar heb je niet veel woorden voor nodig. Eigenlijk telt maar één woord, dat geldt voor het hele leven, en dat is vertrouwen. Daar gaat het om. De rest is allemaal bijzaak." „Ik ben geboren in de oorlog. In Amsterdam. De lijn thuis was eigenlijk altijd deze: zuinig zijn, je best doen, beleefd zijn, aardig zijn. En niet zozeer aardig tegen belangrijke mensen, nee, aardig tegen gewone mensen." „Als ik kijk naar de wellevendheid van mijn doch ter en mijn zoon en mijn schoondochter en schoonzoon... Dat zijn prima mensen. Ook mijn twee kleindochters, de oudste is 6 en de jongste 4, zijn buitengewoon scherpzinnige kinderen. Want zij zeggen over opa: 'Pake is heel lief, maar hij is ook een beetje gek'. Nou, dan moet je toch wel uiterst helder van geest zijn, wil je dat zomaar in een paar woorden samenvatten." „Dat weet je nooit. Maar als ik kijk naar de kring om mijn kinderen heen, hun vrienden van vroeger: ze hebben veel plezier gehad en in hun studenten tijd veel gedronken. Nu zijn het serieuze mensen geworden. Maar het kind in de man hebben ze ge houden. Dat is echt een kunst. Dat je geen ouwe zak wordt." „Het is niet altijd gemakkelijk geweest. Maar dat hoort ook bij het leven. Daar moet je andere men sen niet mee lastigvallen." „Ik kreeg vroeger ook dreigbrieven. Maar daar werd nooit over gesproken. Mijn huis is ook beveiligd ge weest. In de tijd van de linkse bedreigingen hadden we een container met drie man in de tuin. Eén er van lag met een stengun gericht op ons huis. Waarom zou je erover praten? Hou je mond dicht. De heer Rutte gaat er gelukkig heel goed mee om. Die loopt ook fleurig in zijn eentje van hier naar zijn huis. Hij geeft het goede voorbeeld. Fantas tisch. Heerlijk. Super." „Maar ik vind het wel leuk om erover te praten." „Nou, die zeventiger jaren. Zeker als je kijkt wat ik toen allemaal heb meegemaakt. Fractievoorzitter, oppositieleider, viceminister-president. Ik ben in 1973 getrouwd. Heb mijn kinderen ook in die tijd gekregen. Het was de belangrijkste tijd in mijn le ven." „Ik ben ook op tijd weggegaan, vind ik. Dat is ook een kunst hè?" Deborah Jongejan Den Haag „Sommigen zeggen dat we ons be leid niet goed hebben uitge legd. Daar ben ik het niet mee eens", zegt Vedelaar „Mensen hadden niet het gevoel dat wij er voor hen waren." Als het aan haar ligt, wordt het nu 'radicaal anders' bij de PvdA. Lokale initiatieven moeten de agenda van de Tweede Kamerfractie bepalen. „We moeten een brede beweging worden van de straat. Het gaat te veel over de vierkante kilometer in Den Haag, we zouden veel meer het gesprek moeten voeren over wat mensen daadwerkelijk raakt." De partij moet van 'slangenkuil' trans formeren in 'een warm nest'. „Het moet niet meer draaien om doorge winterde partijbobo's. Ik ben ook benieuwd wat een jongere, die net komt kijken, kan bijdragen." Vedelaar heeft gisteren in Den Haag al koffie gedronken met Lode wijk Asscher. „Ikgeloofin hem. Het is een kwestie van een lange adem, maar ik hoop dat we tijdens de gemeenteraads verkiezingen in maart al een begin kunnen maken met het herstel van ver trouwen van kiezers." De 40-jarige Zwolse neemt het eind september in ieder geval op tegen duo Astrid Oosenbrug (oud-Kamerlid) en Gerard Ooster- wijk (PvdA-beleidsmedewerker). vrijdag 25 augustus 2017 GO Niet alle partijgenoten waren daarvan gechar meerd. U overnachtte op het Catshuis bij premier Van Agt. Dat zien we Lodewijk Asscher nog niet doen bij Mark Rutte. U kreeg zelfs een zachtgekookt eitje bij het ontbijt. Hans Wiegel: „Eigenlijk telt maar één woord, dat geldt voor het hele leven, en dat is vertrou wen. Daar gaat het om. De rest is allemaal bij zaak." FOTO GUUS SCHOONEWILLE U spreekt Van Agt nog veel? Wat hebben uw ouders u meegegeven? Ziet u de waarden die u van huis uit meekreeg terug in generaties na u? Het komt wel goed met hen? Dat heeft u zelf ook weten te behouden, ook al kende uw leven veel tragiek. U bent twee keer een echtgenote verloren. Politici van nu worden vaak bedreigd. U zegt: ik wil leven in het nu. Niet te veel terug blikken. Was het de mooiste tijd van uw leven? U piekte heel vroeg. De Zwolse wethouder Nelleke Vedelaar wil Hans Spekman op volgen als partijvoorzitter van de PvdA. Dat de partij er bar slecht voor staat, ziet ze als een uitda ging. „Onze grootste opdracht is het vertrouwen terugwinnen", zegt ze strijdbaar. Kom proefliggen bij uw TEMPUR® adviseur: Beddenspecialist TMC Woonboulevard Poortvliet Marconistraat 13 Paasdijkweg 33 4461 HH GOES 4693 RE POORTVLIET Morres Wonen Mega Bed Industrieweg 2 Paspoortstraat 23 4561 GH HULST 4388 BG OOST - SOUBURG Mega Bed Slaapkenner Rademakers Kloosterpoort 5 Noordstraat 7-13 4421 SN KAPELLE 4531 GATERNEUZEN Vraag naar de voorwaarden bij uw TEMPUR® adviseur. Actie is geldig van 3 juli tot en met 10 september 2017. Nü 2e matras vanaf 599,- 2e bedbodem vanaf 274,- 2e kussen vanaf 49,50

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11