Crossers strijden in Axel om de prijzen Vestingcross krijgt een iets ander gezicht II 13 Gijsel heeft vooral tegenstand te duchten van de Belg Ronny van Hove uit Zele. Kevin Spruijt uit Meliskerke, die tweede staat in de stand, kwam afgelopen zon dag tijdens een cross in het Bel gische Wachtebeke ten val en liep een ernstige schouderbles sure op. Bij onderzoek in het zie kenhuis van Gent bleek zijn schouder uit de kom. Deze werd onder narcose weer teruggezet. Ook de aanhechting heeft schade opgelopen. Zijn seizoen zit er daardoor op. Gijsel, Stockman en Van de Wiele gaan op dit moment aan kop Stockman leidt in de klasse MX 2 4-takten. Twee kansheb bers in deze klasse, Mark Boot uit Kamperland en Jordan Lee van Maaren uit Vlissingen, za gen door blessures hun kansen in rook opgaan. Boot neemt na een vervelende polsblessure nu weer deel aan wedstrijden. Van Maaren is nog niet zover. Ook Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou burg is nog geblesseerd. Van de Wiele, leider in de MX 2 2-takten, heeft een kleine voor sprong op Kevin van Houdt uit Axel en wat meer ruimte ten op zichte van Aswin Vandamme uit Zuiddorpe. De wedstrijden be ginnen om 13.15 uur Op het piekmoment keken op zondag 12 februari 2017 al meer dan 800.000 mensen naar de beel den van de Brico Cross-wedstrijd in Hulst, via VTM of Omroep Zee land. „Met de ruim 10.000 beta lende bezoekers daar ook nog eens bij, kunnen we wel zeggen dat het geweldig was voor de exposure van Hulst", stelt Hageman. „Tij dens de komende editie hopen we op nog meer bezoekers en nog meer kijkers." Want vanaf komend seizoen worden ook alle Brico Cross-wed strijden voor vrouwen - zes vel- dritten tussen 10 september 2017 en 18 februari 2018 - live uitgezon den in België. Vorig seizoen was dat nog niet het geval. „Dat zijn 45 extra minuten live-tv", rekent de wethouder van de gemeente Hulst voor. Het is een van de verande ringen die de Belgische organisatie doorvoert. De organisatie in Hulst doet wat kleine aanpassingen aan het par koers. „We willen bij de start- en finishlocatie wat meer ruimte voor het publiek creëren", legt Ha geman uit. „Vorig jaar moesten de dranghekken aan de Tivoliweg nog wat verder naar binnen wor den gezet, omdat het zo druk was." De start- en finishlocatie verhuist daardoor nu naar de Gla- cisweg en er komt een tweede brug naast de Dubbele Poort. Hageman: „Het gaat dus maar om details, hoor. Want de charme was dat je als bezoeker op één plaats kon staan en de veldrijders toch op meerdere plekken kon zien rijden. Dat willen we in stand houden. Ik en het college van B en W met mij waren erg tevreden over de eerste editie." Eigenlijk was iedereen - organi satoren, bezoekers, journalisten en rijders - vol lof na het debuut van de Zeeuws-Vlamingen op de in ternationale veldritkalender. Deelnemer Lars van der Haar tipte Hulst zelfs als toekomstige locatie voor het Nederlands kampioen schap. Dat is nog niet aan de orde geweest. „Het zou wel kunnen", denkt Hageman. „Maar het NK wordt op dezelfde dag gereden als het Belgisch kam pioenschap. We trokken dit jaar veel mensen uit Zeeland en West- Brabant, maar ook héél veel men sen uit België. Dus als ik de keuze zou krijgen tussen een internatio nale wedstrijd of een nationaal kampioenschap, zou ik voor een internationale wedstrijd gaan. Wij gaan voor de wereldtop, dat heb ben we altijd al uitgesproken. Een EK past daar beter bij." Voorlopig blijft de Vestingcross nog de internationale wedstrijd die het nu is. Hageman: „Er komen zeker nog drie edities bij. Dat is contractueel zo vastgelegd. Voor lopig gaan we dus nog even door en dat is, denk ik, geweldig nieuws voor Hulst, Zeeuws-Vlaanderen en heel Zeeland. Het is moeilijk te meten, maar als zó veel mensen beelden van deze stad, regio en provincie zien, trekt dat mensen." maerOn dat Viitorul een transfersom betaalt voor een jong, buitenlands talent. Dat zegt wel iets." Hagi werd getipt door George Ogararu, die vier seizoenen voor Ajax speelde en de afgelopen jaren als (assistent-) trainer bij het tweede elftal en de jeugd van de Amsterdamse club werkzaam was. Ik had nog nooit van Viitorul gehoord, maar ik kom bij een mooie club terecht Jongste kampioensploeg Vader en zoon De Nooijer weten al lebei dat veel mensen niet al te en thousiast zullen reageren. Roeme nië; wat moet je daar gaan doen? „Die mensen weten niet wat voor club Viitorul is en welke faciliteiten ze daar hebben. Alles is daar goed geregeld", zegt Youssif Hamzaoui, de zaakwaarnemer van Bradley de Nooijer. „De club leidt spelers vol gens een duidelijke filosofie op en verkoopt er ieder jaar een aantal aan clubs uit binnen- en buitenland. Hagi wil dat ieder seizoen mini maal één jeugdspeler basisspeler wordt in het eerste." Viitorul had mede door die in steek afgelopen seizoen de jongste kampioensploeg van Europa, met een gemiddelde leeftijd van 23,7 jaar. Bradley de Nooijer weet dat hij alles opzij moet zetten om een be tere voetballer te worden. „Ik zal even moeten wennen aan het ni veau en aan de temperatuur, want het is daar nu iedere dag 30 graden", zegt hij. „Mijn Engels moet ik ver beteren, al heb je in het voetbal niet zoveel woorden nodig." Constanta ligt aan de Zwarte Zee, Bradley de Nooijer woont straks dus weer vlakbij het water. „Ik moet me op het voetbal focus sen en mentaal sterker wor den. Dit is een kans die ik moet pakken." vrijdag 25 augustus 2017 Op het circuit Smitschorre in Axel wordt morgen de finale verreden van de clubmotor cross van de plaatselijke club RES-Axel. Bij de licentiehou ders in de klassen MX 1, MX 2 2- en 4-takten zijn Roy Gijsel uit Heikant, Jochem van de Wiele uit Sint Jansteen en Boy Stockman uit Terneuzen kansrijk voor de clubtitel. Herman Heuvink Axel „Het was helemaal fantastisch", zegt wethouder Jean-Paul Ha- geman, als hij terugblikt op de eerste Vestingcross in zijn Hulst. „Maar er is altijd ruimte voor verbetering." Die gaat er komen ook. De start- en finishlocatie komt op 18 februari 2018 ergens anders te liggen, er komt meer ruimte voor toeschouwers en de internationale veldrit krijgt meer zendtijd op de Belgische zender VTM. Mitchell Minnaard Hulst - Bradley de Nooijer (19) Bradley de Nooijer laat FC Dordrecht achter zich. FOTO ERWIN SPEK/PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 101