Ronan van Zandbeek wil zijn zegetotaal in de Ronde van Zierikzee verdubbelen O O) 0) O 12 ZE Zeven Zeeuwse titels tijdens NK De Nooijer verlengt Europees avontuur Wie wordt opvolger Tottenham Hotspur? TRANSFER NAAR FC VIITORUL CONSTANTA Jonge verdediger uit Oost-Souburg trekt de deur bij FC Dordrecht achter zich dicht. Hij wordt verkocht aan de kampioen van Roemenië. Tijdens het Nederlands kampioenschap wa terskiën in het Gelderse Maurik heeft de Zeeuws-Vlaamse Waterski Club zeven keer goud gewonnen. Daniël de Jonge (onder 14) werd nationaal kampioen op het onderdeel slalom, Hugo (jongens) en Klaske Julsing (meisjes) wonnen dit onderdeel bij de onder 17 en Michèle Julsing deed dat in de categorie vrouwen 35+. Roy Perdean won het slalom in de open klasse bij de mannen, waar Hugo Jul sing tweede werd. Diezelfde Julsing won in zijn leeftijdscategorie, onder 17, op het onder deel tricks wel goud en pakte op dat onderdeel zilver bij de mannen. Perdean pakte bij de mannen het goud op tricks. Jeremy de Nooijer komt dit seizoen uit in de groepsfase van de Europa League. De midden velder plaatste zich gisteren met zijn ploeg FC Sheriff Tiraspol ten koste van Legia Warschau voor het hoofdtoernooi. In eigen huis hield FC Sheriff, waar De Nooi jer als centrale middenvelder in de basis startte, de Polen op 0-0. Dat was voldoende om vrijdag mee te gaan in de koker voor de lo ting voor de groepsfase van de Europa League. Vorige week in de Poolse hoofdstad werd het eerste duel namelijk 1-1. Dat uitdoelpunt bleek dus cruciaal voor de Moldaviërs. Met de duels West-Zeeuws-Vlaamse selectie- I. FC Köln en Anderlecht-Willem II uit poule A gaat de vierde editie van het Plus Lohman International Youth Tournament morgenoch tend om 11.00 uur van start. Op de velden van W IJzendijke komen daarna in poule B de Onder 14-teams van Borussia Dortmund, Lille OSC, KAA Gent en JVOZ in actie. De laatste pouleduels worden morgen om 16.00 uur ge speeld, zondag begint de fmaledag weer om II.00 uur. De grote finale van het jeugdtoer- nooi wordt zondag vanaf 15.00 uur gespeeld. Dan wordt duidelijk welke club de opvolger wordt van Tottenham Hotspur, dat vorig jaar in de finale te sterk was voor Anderlecht. m Poortvliet Klomp 't Knooppunt Toen Bradley de Nooijer hoorde wie zijn nieuwe trainer ging wor den, tikte hij diens naam in op Google. „Ik weet nu wat een gewel dige voetballer hij is geweest." De verdediger van FC Dordrecht heeft het over Gheorghe Hagi, oud-speler van onder meer Real Madrid, Bar celona en Galatasaray en oprichter, eigenaar en trainer van FC Viitorul Constanta. De Nooijer (19) stapt morgen op het vliegtuig naar Roe menië en tekent een tweejarig con tract bij de regerend landskampi oen, met een optie voor nog een ex tra seizoen. Als Bradley de Nooijer over de nieuwe stap in zijn carrière vertelt, slaat zijn stem soms een beetje over van enthousiasme. „Ik vind het prachtig en ben er heel blij mee", zegt de jonge verdediger, die een enerverende zomer achter de rug heeft. Hij leek al eerder te vertrek ken bij FC Dordrecht, keerde twee weken geleden terug in de selectie, maar trekt de deur nu definitief achter zich dicht. „Het is afgelopen week heel snel gegaan. Ik had nog nooit van Viitorul gehoord, maar ik kom bij een mooie club terecht." Trainer en clubeigenaar Ghe orghe Hagi is een grootheid in Roe menië, de beste voetballer die het land ooit voort heeft gebracht. Hij richtte FC Viitorul Constanta in 2009 op en nam de licentie van 1 CS Ovidiu (derde niveau) over. In 2010 werd Viitorul kampioen en promoveerde naar het tweede niveau van Roe menië, in 2012 pro moveerde de club opnieuw. Vijf seizoe nen later, op 13 mei van dit jaar, liet Viitorul zich voor de eerste keer tot landskampioen kro nen. Johan Cruijff Viitorul betekent toekomst, zoals ook het jeugdcomplex van Ajax heet. Hagi werkt volgens de filoso fie van Johan Cruijff. De sierlijke middenvelder met het gouden lin kerbeen speelde bij Barcelona on der de Nederlandse trainer en fo cust zich mede daarom bij Viitorul vooral op de ontwikkeling van ta lent. Hij wil opleiden zoals de Ne derlanders en voetballen als de Spanjaarden, vertelde hij onlangs in een interview. „Ze hebben een duidelijk plan met me", weet Bradley de Nooijer. „De club heeft een mooi complex, waar alle faciliteiten aanwezig zijn. I Natuurlijk zal het soms lastig zijn en zal ik misschien heimwee krijgen. Dat hoort er alle maal bij. Ik wil sla gen als voetballer." Voor zijn vader Gérard, die ruim een jaar zijn trainer was bij FC Dordrecht, is het ook een bijzon dere transfer. Hij ziet zijn zoon naar de landskampioen van Roemenië gaan, maar raakt tegelijkertijd een speler kwijt bij FC Dordrecht. „Voor Dordrecht en voor mij als trainer is het jammer", zegt Gérard de Nooijer. „Bradley is een talentvolle speler, die we goed hadden kunnen ge bruiken. Maar voor zijn ontwikke ling is dit goed. We hebben er sa men met zijn zaakwaarnemer Youssif Hamzaoui uitgebreid over gesproken of dit de juiste keuze zou zijn. Bradley staat straks op eigen benen en moet een kerel worden, in een grotemannenwereld. Voor Dordrecht is het ook mooi dat de club een transfersom ontvangt, hij loopt niet gratis de deur uit." Gérard de Nooijer speelt van avond met FC Dordrecht de thuis wedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Morgenochtend traint hij, daarna vliegt hij met zijn zoon naar Roe menië. „Zaterdagavond heb ik een gesprek met Hagi", vertelt de va der en trainer. „Daar heeft hij zelf op aangedrongen. Hagi wil met mij bespreken wat zijn plannen zijn met Brad ley. Het gebeurt niet zo vaak Van Zandbeek, dit jaar winnaar van het Nederlands kampioen schap strandrace, rekende vorig jaar in een sprint-a-deux af met drievoudig winnaar Mario Wil- lems, die ook weer van de partij is. Van Zandbeek, oud-prof bij Skil- Shimano, kroonde zich dit jaar on der meer tot winnaar in de Parel van de Veluwe, waar hij solo over de finish kwam. Michel Stroosnijder uit Hans- weert was bij de editie van de Ronde van Zierikzee van vorig jaar de beste Zeeuw. De renner van ZRTC Theo Middelkamp finishte als vierde en is er ook dit jaar bij. Hij neemt onder meer zijn ploeg genoten Eloy Raas ('s-Heer Hen drikskinderen), Ramon Vleugel (Goes) en Pieter Israël (Kruinin- gen) met zich mee. Hans Dekkers uit IJzendijke Met de Spanjaarden Mare Villa nova, Christian Morales, Ruben Catala, de Andorrees Julio Pintado, de Belg Mehdi Tigrine en de Ame rikaan Oliver Flautt staan er voorts vijf leden van het continentale team Massi-Kuwait Cycling Pro ject aan het vertrek in Zierikzee. Van dat zestal maakte Pintado tot dusver het meeste indruk dit seizoen. De 34-jarige Andorrees werd in juli nationaal kampioen tijdrijden. Begin augustus ein digde hij in dezelfde discipline als dertigste bij het Europees kampi oenschap in Denemarken. vrijdag 25 augustus 2017 WATERSKIËN VOETBAL Jeremy de Nooijer in actie namens FC Sheriff tegen Legia Warschau fotoepa VOETBAL In Zeeuws-Vlaanderen wordt morgen de Ronde van Hengstdijk verreden. De wieler wedstrijden gaan vanaf 12.00 uur van start, met om 15.00 uur de start van de koers voor amateurs, de hoogste categorie. Kevin van Raemdonck geldt op voorhand als één van de grote favorieten. Ook Danny Nachtegaal (Sint Jansteen) en Michel van Bunder (Klooster- zande) zijn renners om in de gaten te houden. Ook in Hansweert wordt er zaterdag ge fietst. Daar staat het plaatselijke criterium op het programma. Een pittige koers, met daarin de Zeedijk die beklommen moet worden. De wedstrijden starten om 13.00. Om 15.30 uur start de hoogste categorie. •II Junior Poortvliet (10), de zoon van voormalig prof voetballer Jan Poortvliet, treedt in de voetsporen van zijn vader. Het talent maakt de overstap naar de onder 11 van PSV, de club waar zijn vader ook voor speelde. l Bij FC Oss is het aantal Zeeuwen weer op twee ge bracht. Na het ver trek van spits Tom Boere, die afgelo pen zomer naar FC Twente ging, bleef Istvan Bakx alleen over. Hij krijgt nu gezel schap van Daan Klomp. De jonge verdediger (19) wordt gehuurd van NAC Breda. Zaalvoetbaltrainer Hicham Benham- mou, afkomstig uit Tholen, heeft met zijn club 't Knoop punt ook het tweede duel tij dens de Uefa Fut- sal Cup gewon nen. Tegen Levski werd het 3-2. 't Knooppunt gaat nu met zes punten uit twee duels aan kop in groep H. Grootheid Hagi haalt De Nooijer Barry van der Hooft Vlissingen Gheorghe Hagi. FOTO JASPER JACOBS/BELGA Ronan van Zandbeek hoopt zijn zegetotaal in de Ronde van Zie rikzee vanavond te verdubbelen. De 28-jarige renner uit Schijndel was vorig jaar de sterkste in de straten van Zierikzee. Dit jaar is hij opnieuw van de partij en gaat hij weer voor de zege. Voorals nog prijken de namen van 60 coureurs op de startlijst van de 34ste Ronde van Zierikzee. Arwin Willemsen Zierikzee a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 100