II 6 CAMPING DE PAARDEKREEK De vrijheid en geborgenheid van de camping de Paardekreek aan het Veerse Meer in Kortgene voelen voor Tamara van Dalen uit Rotterdam als thuiskomen. Dat gevoel zit in de zogenaamde kleine dingen. zv WAT IS ER TE DOEN? Tip 1 Kerken en synagoge, Middelburg Alle kerken in Middelburg be kijken? Dat kan vandaag tijdens een anderhalf durende rondlei ding met een gids door de vol gende kerken: Abdijkerken, Hofpleinkerk, Doopsgezinde Kerk, Rooms Katholieke Kerk, De Gasthuiskerk en de Syna goge. De start van de tocht is bij de Wandelkerk om 13.30 uur. Voor meer info: www.langejanpro- ject.wordpress.com Tip 2 Tennistoernooi Senior 50+, Burgh-Haamstede Tennisvereniging Westerschou- wen in Burgh houdt vandaag speciaal voor de 50+ tennisser een één-dags toernooi genaamd d'Ouwe van Schouwe op de gra- velbanen. Voor meer info: www.tcwesterschouwen.nl Tip 3 Breskens Sailing Weekend, Breskens Vandaag tot en met zondag draait het in Breskens om zei len. Vier dagen lang wordt er gevaren in de monding van de Westerschelde. Op de wal is er volop vertier met vrijdag een jeugddag voor basisschoolleer lingen en op zaterdagavond feest in de tent met livemuziek. Tip 4 Kindertheater, Nieuwvliet In het minitheater bij Speel- boerderij Pierewiet wordt van avond een theatervoorstelling gegeven voor kinderen tussen 4 en 10 jaar. De kinderen mogen meespelen in de voorstelling en kunnen lekker meezingen met de vele liedjes in de show. Meer info: www.ferini.nu Tip 5 Jeu de Boules, Middelburg Vanaf 19.00 uur zijn jeu-de- boulers van harte welkom bij Jeu de Boules Club Middelburg (CJBM). Of je nu een beginner of ervaren speler bent, op de 31 buitenbanen en 20 binnenba nen is ruimte genoeg voor ie dereen! Locatie: Koudekerkse- weg 139. Meer info: www.cjbm.nl Tip 6 Yoga op het strand, Ellemeet Neem een grote handdoek en een flesje water mee en volg een gratis lesje yoga op het strand bij strandpaviljoen Corazon. Van 10.00 uur tot 11.00 uur even helemaal zen worden. Aanmel den is niet nodig en de les gaat altijd door. Locatie: Rampweg 20, Duinovergang Paal 20. Tip 7 Stadswandeling, Sluis Laat je verrassen door de histo rie van Sluis en bezoek samen met een stadsgids de ruïne van de Steenen Beer (ook wel West poort of Brugse Poort ge noemd). De wandelaars kijken even bij de stadswal en men hoort over de geschiedenis van Sluis. De wandeling duurt van 10.30 uur tot 11.30. Meer info: www.vvvzeeland.nl Tip 8 Weekmarkt, Middelburg Vandaag is het weer weekmarkt op de markt van Middelburg. De markt staat van 09.00 uur tot 16.00 uur in het centrum. Hp 9 Pilates, Zierikzee Op zoek naar een ontspannende work out? Van 19.00 uur tot 20.00 uur kun je terecht bij Fy- taal Pilates. Door middel van grondoefeningen wordt het li chaam sterker, leniger en stabie ler. De sessie is geschikt voor ie dereen en vindt plaats op het grasveld bij de Louise de Colig- nylaan. Meer info: www.jorfytaal.nl Tip 10 Strandtocht, Breskens Op het strand is van alles te vin den en te beleven. Samen met een natuurgids van Natuur&Zo gaan kinderen met hun (groot)ouders deze ochtend on derzoeken wat de zee en het strand ons te bieden hebben. Er wordt gevist op garnalen, vissen of krabben en men gaat naar huis met een zelfgemaakt strandsouvenir. De tocht begint om 10.00 uur bij strandpavil joen 'Het Halve Maentje'. Meer info: www.vvvzeeland.nl VANDAAG IS ONZE VASTE GAST: ONS TIJDELIJKE THUIS IN ZEELAND dus dat maakte haar besluit nog altijd met vader mee op vakantie te gaan be grijpelijk. De liefde met haar Zeeuwse vrijer ging over en haar beweegreden om hierheen te komen verviel daarmee ook. Ze bouwde een carrière op én stichtte een gezin in Rotterdam. Die 'blije happy times' die Tamara zelf be leefde aan het water in Kortgene wil ze haar kinderen niet ontzeggen, dus is ze nu weer terug van weggeweest. „Ik ben dit seizoen voor het eerst weer terug. We zijn als gezin wel vaker op de Paar- Als ik door de ogen van mijn kinderen kijk, zie ik dat ze zo veel vrijheid hebben dekreek geweest, maar niet met een vaste plek. En zeg nou zelf: dit is toch wat iedereen wil?", zegt ze terwijl ze wijst naar het kabbelende Veerse Meer waarop zeilbootjes ronddobberen in de vroege ochtendzon. Ze boffen ook met de plaats waar hun caravan staat, zo pal aan het water. Tamara kan enorm ge nieten van ik denk dat ik hier als negenjarig meisje kwam", begint de blonde Tamara van Dalen uit Rotterdam haar verhaal. Het was ongeveer een jaar na het overlijden van haar moeder dat haar geschiede nis op camping de Paardekreek in Kort gene begon. Samen met haar vader en broer kwam ze hier vakantie vieren. Ze belandden hier eigenlijk met toeval. Gewoon als passant een nachtje ver blijven op een camping aan het water. Ze kwamen, zagen en bleven. Tot op de dag van vandaag. Nu komt Tamara hier met haar eigen partner Sander en haar twee kinderen Jip en Julia, die zij net zo'n fijne, onbe zorgde tijd gunt als ze zelfheeft gehad. „Als ik door de ogen van mijn kinderen kijk zie ik dat ze zo veel vrijheid heb ben. Ze pakken de fiets, struinen wat rond, zwemmen een rondje of gaan bij een vriendje spelen. Hier mag alles, kan alles en er is sociale controle zonder dat ze het door hebben. Dat is goud voor ze." Vriendje Zelf kwam ze braafjes mee met haar vader totdat ze eind twintig was. Ze had hier toen ook een Zeeuws vriendje, donderdag 24 augustus 2017 Tijdens de wandeling door Sluis worden ook de wallen aan gedaan. F0T0C0RDEK0CK De start van één van de zeilwedstrijden vorig jaar in Bres kens. ARCHIEFFOTO PETER NICOLAI Tamara van Dalen uit Rot terdam. Ze kwam als kind al op camping de Paardekreek in Kortgene. Nu kampeert zij er met haar part ner Sander en kinderen Jip en Julia. Ze kwamen, ze zagen en ze bleven Winnie de Witte-van Dam - Tamara van Dalen, campinggast

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 90