Drie dagen vertier op Kapelse Dag Verfgooier krijgt 101 dagen cel 9 Foto's van Paul Bouwens bijna wekelijks te zien bij de NOS De foto's van Paul Bouwens uit Biezelinge verschijnen met enige regelmaat in beeld tijdens het N OS-weer praatje. Voor veel kijkers is het dan ook een bekende naam. Maar zeker geen bekend gezicht. BE Ik denk dat ik bij elkaar al en kele honderden keren bij de NOS in beeld ben geweest", zegt Paul Bouwens. En uiter aard heeft de Biezelinger het hier bij dan niet over zichzelf, maar over zijn weerfoto's. „Die maak ik elke ochtend en middag als ik van Kapelle naar mijn werk in Borssele rijd. Dan kom je altijd wel wat te gen." Het fotograferen zit er bij de 63- jarige stralingscontroleur al van kinds af aan in. „Van mijn ouders heb ik ooit eens een fototoestelle tje gekregen. Vanaf toen ben ik al tijd blijven fotograferen. En in de loop der jaren heb ik wat cursus sen gevolgd." In 2006 stuurt Bouwens zijn eerste foto's naar Omroep Zeeland. „Die begonnen met één foto en dat was elke dag van dezelfde man. Daar stond destijds nooit een naam bij. Ik dacht: Dat zou ik ook wel eens kunnen doen. Toen ben ik onderweg gaan fotograferen." Pas later ging Bouwens over de provinciegrenzen heen denken en stuurde hij ook foto's naar de NOS. „Dat was rond 2009. Maar dat viel - Daar word ik toch wel even heel blij van Ze hebben me gevraagd een foto te leveren met het dnavan Kapelle niet mee om daar tussen te komen. Via Marjon de Hondt, destijds weervrouw, ben ik daar een beetje ingerold. Zij vroeg om weerfoto's omdat het aanbod niet zo groot was." De andere weermannen en - vrouwen van de NOS pakten de foto's van Bouwens ook op en zo groeide het contact met vooral NOS-weerman Marco Verhoef. Die contacten zijn inmiddels zo warm dat er op 15 december zelfs een avond van Kapelle Cultureel gepland staat over de weersver wachting en weerfoto's met, jawel, diezelfde Verhoef én fotograaf Bouwens. „Ik ben ook wel eens een dagje bij Marco in de studio geweest, sa men met mijn vrouw Ineke. Dat was superleuk. Daar hebben we de hele voorbereiding op de redactie meegemaakt en mocht ik ook mee de regiekamer in. Echt de hele tijd met hem mee, behalve tijdens zijn weerpraatje, natuurlijk." Andere dingen Bouwens vindt dat hij zichzelf zo zachtjes aan wel een weerfotograaf mag noemen. „Maar ik fotografeer ook andere dingen, hoor. Het wan delnetwerk heeft diverse boekjes uitgegeven zoals over de fruit- route. Daar heb ik de foto's voor gemaakt. En ook voor goede doe len lever ik foto's: voor de sport vereniging, liefdadigheidswerk en de kerk, bijvoorbeeld." En vanaf gisteren kan ook het personeel van het Kapelse ge meentehuis niet meer om zijn werk heen. De kantine is vergroot en op een wand van 6,5 bij 2,5 me ter prijkt nu een foto van Wemel- dinge. Inclusief de twee molens en een stuk van de haven. „Daar word ik toch wel even heel blij van", reageert Bouwens als hij de half beplakte wand ziet. „Ze hebben me gevraagd een foto te leveren met het dna van Ka pelle. En dat is Wemeldinge ge worden. Maar dan is het wel heel fijn om te zien dat het er zo goed uit ziet." KAPELLE Het evenement heet officieel de Kapelse Dag, maar het zou niet voor zijn tijd zijn om daar 'dagen' van te maken. Want vanaf vandaag tot en met zaterdag is er volop vertier in het dorp. De 37ste editie begint traditie getrouw met de kermis, die er ook morgen en zaterdag staat. Van avond is er muziek in diverse ho recagelegenheden. Morgen is er bij de kermis een kindervoorstelling en om 19.00 uur begint de 8e Fysio Kapelle Loop, waarna de eerste artiesten hun muzikale kunsten zullen ver tonen. Publiekstrekkers op de vrijdag zijn Party DJ Willem, Powerfull Legends, Black on Bleu en Deze Zeeuwse Band. Op zaterdag staat om 08.00 uur als vanouds het ringrijden op het programma. De officiële opening van de Kapelse Dag is om 10.00 uur, waarna talloze activiteiten losbarsten: de jaarmarkt en de vrijmarkt met in totaal ruim 200 kramen, vele foodtrucks, toren beklimmen, ponyrijden en optre dens van een keur aan artiesten, onder wie Frans Duijts die om 17.30 uur ten tonele verschijnt. De zanger brak in 2005 door met het lied Jij denkt maar datje alles mag van mij. „Als schilder moet u weten dat die verf schadelijk kan zijn", zo zei offi cier van justitie Hans Bijvoet giste ren tegen de Goesenaar J.D. (22). „Zeker als die verf in iemand zijn ogen komt." De Goesenaar gooide, aldus het Openbaar Ministerie, op vrijdag 12 mei een pot verf over een jonge vrouw. Zij had kort daarvoor de re latie met D. uitgemaakt en hij was daar zo kwaad over dat hij haar op wachtte en na een korte woorden wisseling verf op terpentinebasis over haar hoofd en kleren gooide. Daarbij kwam ook verfin haar ogen. Enkele dagen eerder had D. haar in een auto getrokken, haar paar denstaart afgeknipt en haar door de bosjes gesleurd, aldus de officier. Daarbij zou hij gezegd hebben dat Eerder had D. haar in een auto getrokken en haar staart afgeknipt ze bij hem moest terugkeren. De jonge vrouw had de relatie uitge maakt en wilde beslist niets meer met hem te maken hebben, zo bleek tijdens de rechtszaak. D. ging giste ren nauwelijks in op vragen van po litierechter losten. Hij beriep zich op zijn zwijgrecht. Bijvoet zei dat de verdachte geen enkel respect had voor zijn ex. En volgens hem was het niet alleen vernederend maar ook gevaarlijk om die verf over haar heen te gooien. Hij eiste een celstraf van tweehonderd dagen waarvan 98 voorwaardelijk en een contactver bod. Raadsman Mark Dunsbergen zei dat alleen het slachtoffer D. had her kend. Hij vond dat te weinig voor een veroordeling. Ook vond hij het zeer opmerkelijk dat een vingeraf druk op het verfblik niet overeen kwam met dat van zijn cliënt. Politierechter I. Josten vond dat er voldoende bewijs was om hem te straffen. Ze veroordeelde hem tot 101 dagen cel, een straf die gelijk is aan het voorarrest. donderdag 24 augustus 2017 Het gezicht achter de weerfoto's Willem Adriaansens -Paul Bouwens -Paul Bouwens Weerman Marco Verhoef gebruikt in zijn weerpraatje vaak foto's van Bouwens. Het volledige programma is te vinden op dekapelsedag.nl. Een Goesenaar is veroordeeld voor het overgieten van zijn ex met verf en het afknippen van haar paardenstaart. Emile Calon A Paul Bouwens plakt in het Kapelse gemeentehuis zijn foto op. fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78