MIJN HOBBY 11 De meeste verzamelaars van oldtimers kijken er hooguit naar. Jeroen Hoep uit Bruinisse niet. Die rijdt erin, in al zijn oldtimers. In de woonkamer van zijn nieuwe huis komt een Harley Davidson uit 1940 te staan. „In de jaren negentig, toen ik een racemotor kocht. Een Kawasai ZXR 750, een mooie groene." „De techniek van oude auto's, hoe ze rijden, de gedachte van andere tijden. Met een oldti mer ga je terug naar je jeugd, de tijd waarin je droomde ooit in zo'n auto te rijden." „Gemiddeld een dag per week. Stukje onder houd, beetje poetsen. Maar ik vind het ook fijn om 's avonds wat te lezen tussen mijn auto's, beetje plaatjes draaien in de jukebox. Dat is echt ge nieten." „Te veel. Sinds spaargeld niets meer oplevert, is het ook een soort belegging geworden. Bijna alle auto's in mijn collectie zijn in waarde ge stegen. Al ben ik inmiddels wel op een punt geko men dat ik ze ook verkoop, soms, als ik plaats moet maken voor andere mooie auto's." „Ja, van meerdere. De Jaguar Daimler Club Holland voor het mooie blad en de leuke eve nementen, hoewel daar ook veel mensen zijn die ook over aandelen praten. Dat trekt me minder. De andere is de Dutch Vintage Sports Car Club. Dat is een echte vriendenclub. We praten met elkaar over oude auto's en rijden elk jaar samen op circuitpark Zandvoort. Te gek is dat." „Ik lees vakbladen, ik ben wel op zes verschil lende geabonneerd. Ik lees veel, maar ik leer ook nog steeds veel. Ik sta er ook regelmatig in. Niet per se omdat ik zulke bijzondere auto's heb, maar omdat ik meedoe aan evenementen." „Die vindt het ook hartstikke leuk. We gaan samen naar kofferbakverkopen door het hele land om curiosa te verzamelen die met oldtimers te maken hebben. En we rijden samen rally's. Moni que is redelijk uniek in de wereld van oldtimers, omdat zij als partner wel eens zegt dat ik geen auto's moet wegdoen. Meestal is het andersom." „Met Monique dus, met de vriendenclub van DVSCC, maar ook met mijn kinderen. Onze kleinzoon Lucas van tweeënhalf vindt het ook prachtig. Die kent al mijn auto's bij naam." „Een Bugatti 35B uit t927, de allereerste For mule i-wagen die in de jaren twintig alles won wat er te winnen viel. Maar ook mijn Jaguar E- type uit 1962 is me heel lief." I v J »Nooit. Iedereen die hier binnenkomt, zegt: wauw. Ook ik besef heel goed wat een rijkdom dit is." „Ik wil de collectie op niveau houden. Nou ja, misschien een beetje uitbreiden. Als ik een oude raceauto tegenkom met een mooi verhaal, gaat mijn hart wel sneller kloppen." donderdag 24 augustus 2017 3D Terug naar je jeugddroom Wendy Wagenmakers 1 Wanneer bent u met uw hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan uw hobby? 3 Hoeveel tijd besteedt u eraan? 4 Hoeveel geld geeft u eraan uit? 5 Zit u bij een club? 6 Hoe informeert u zich over uw hobby? 7Wat vindt uw partner ervan? 8 Met wie deelt u uw passie? 9 Wat is uw topstuk? Verklaren mensen u wel eens voor gek? Bent u van plan om uw verzameling nog uit te breiden? A Jeroen Hoep: „Elke week besteed ik aandacht aan mijn auto's. Beetje poetsen, beetje onderhoud." foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 68