Kunst, natuur en muziek 0 Festival 4 EVENEMENT VAN DE WEEK Muziekfestival Wat ooit begon als onderdeel van het 800- jarig bestaan van Axel is inmiddels een vaste waarde op de Zeeuwse festivalagenda. Voor de vijfde editie mikt Potatolands weer op zo'n 2000 bezoekers. Hemelse en aardse liefde op Laus Polyphoniae Nazomerwandeling verenigingen in Axel. Het stukje 'door Axel' proberen we dan ook in ere te houden. Alle plaatselijke ver enigingen hebben we aangeschreven om te helpen. Hier hebben we een goede respons op gekregen. Met een dertigtal Axelse bedrijven hebben we een speciale spaaractie op touw ge zet, waarbij mensen konden sparen voor korting op toegangskaarten." Kim roemt de inzet van de vrijwil ligers. „Daar mogen we echt mee in 1 vanaf dag één is Kim Leclou de Rijk bij Potato lands betrokken. Samen met zeven andere bestuursle den staat ze nu aan de vooravond van het eerste lustrum. „We speelden al langer met het idee om een festival te organiseren. Toen in 2012 de vraag kwam om een festival te op te zetten in het kader van Axel 800, hoefden we we dan ook niet lang na te denken. Die eerste edi tie was gelijk een groot succes. Het hoogtepunt vond ik zelf het optreden van The All Axel band. Deze gelegen heidsband bestond eigenlijk uit ie dere Axelaar die muzikaal iets te be tekenen heeft. Wat een feest was dat, echt geweldig." Al snel werd duidelijk dat er een voedingsbodem was voor een jaar lijks terugkerend evenement. Kim: „We gooien het dit jaar wel over een iets andere boeg. In voorgaande jaren lag de nadruk eigenlijk vooral op dance en rock. Deze muziekstijlen zul je ook dit jaar absoluut weer zien, maar we trekken het festival breder. Er bleek behoefte te zijn aan volksmuziek als aanvulling op het vaste programma Zo komt volkszanger Wilfred Plom pen bijvoorbeeld optreden. Er bleek behoefte te zijn aan volksmuziek als aanvulling op het vaste programma. Uiteraard luisteren we hiernaar als organisatie. Na zijn succesvolle ren tree op het podium bij Festival de Ballade in Terneuzen hebben we ook rapper Swensee uit Breskens kunnen strikken voor ons festival. We had den eigenlijk niet verwacht dat hij ja zou zeggen. Des te blijer zijn we dus. Sowieso proberen we zoveel moge lijk regionale acts een podium te ge ven. Zo treden de Duts'n uit Oost burg en De Hobbyisten uit Middel burg op. Ik kijk ook erg uit naar het optreden van PEER, een Middel burgse rockband die op het punt van doorbreken staat." Middenstand Tijdens de eerste editie werd de klin kende slogan 'Voor Axel, door Axel' gehanteerd. Het publiek stroomt te genwoordig ook van ver buiten de stadsgrenzen naar het Hofplein. „Het is mooi om te zien dat mensen van overal naar ons festival komen. Dat geeft veel voldoening. Als organisatie zoeken we trouwens nadrukkelijk de samenwerking met middenstand en 5 REDENEN OM UIT TE GAAN Natuur een vervolg op de nfafaESiL voorjaarswande ling. donderdag 24 augustus 2017 PZ Feest in Axel voor Iedereen Bas Dingenouts 44 Kim Leclou Uiteenlopende activiteiten deze week. Klassieke concerten in Ant werpen, blues in Westdorpe en kunst in Ellewoutsdijk. Kinderen kunnen zich uitleven tijdens Goes Kinderstad en wie van natuur en wandelen houdt, kan aanhaken bij de nazomerwandeling in Kloe- tinge. Het festival Laus Polyphoniae in Antwerpen draait dit jaar om aanbidding. Onder de titel Adoratio worden religieuze werken gezongen, waarin Maria een grote rol speelt. Maar ook de aardse liefde wordt vertaald in muziek. In de middeleeuwen en renais sance was de adoratie een grote inspiratiebron voor kun stenaars. De aanbidding en verering van heiligen, de muzi kale beschrijvingen van de ge voelens van geliefden en de Mariadevotie leverden muzikale pareltjes op. Wat te denken bijvoorbeeld van de madrigalen op teksten van Petrarca die vanmiddag in AMUZ door RossoPorpora worden vertolkt? Hartstochte lijke liederen die onmogelijke liefdes bezingen. Tot en met zondag zijn in het kader van het festival op verschillende lo caties concerten te bezoeken. Het slotconcert wordt zondag avond verzorgd door ensemble Clematis en het Kamerkoor van Namen. Zij brengen Canticum canticorum van Lassus in de Pauluskerk. Laus Polyphoniae loopt nog t/m zondag 27 aug. Voor alle voorstellingen: amuz.be Gidsen loodsen wandelaars door Kloetinge tijdens de nazomerwan deling. De route loopt vanaf de Vaete naar Gasjeshoek en duurt on geveer tweeënhalf uur. Onderweg wordt de geschiedenis van het ge bied geschetst en wordt meer ver teld over de planten en bomen die langs de verharde en onverharde paden staan. De 56' excursie vormt Zondag 27 aug 14.00 uur. Start punt is De Vaete in Kloetinge .V-T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48