'Utrecht moet zelfde lef tonen als in het thuisduel' 22 'Je bent een schijtbak' Ajax staat voor een monsterklus in Noorwegen, waar deelname aan de Europa League gered moet worden. Een Europees fiasco dreigt na de 0-1 thuisnederlaag tegen Rosenborg. VOETBAL Kort Becker Rooney stopt bij Engeland Wayne Rooney stopt per direct als interna tional van Engeland. De aanvaller van Ever- ton kwam 119 keer voor de nationale elf uit. Hij scoorde 53 keer voor Engeland. „Elke keer dat ik werd geselecteerd heb ik dat als een voorrecht ervaren. Maar mijn gevoel zegt dat het nu mooi is geweest. Het is tijd om te stoppen." Zweden met Armenteros Samuel Armenteros is opgeroepen voor de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van Zweden tegen Bulgarije en Wit-Rus- land, op 31 augustus en 3 september. De aan valler van Heracles Almelo debuteerde in juni voor de nationale ploeg. Bordeaux wil Luuk de Jong Luuk de Jong vervolgt zijn carrière mogelijk in Frankrijk. Girondins Bordeaux heeft seri euze interesse in de spits van PSV, die voor lopig nog in de wachtkamer zit omdat bij de Fransen eerst aanvaller Diego Rolan moet vertrekken. Twente huurt Tighadouini Adnane Tighadouini blijft ook dit seizoen in de Nederlandse competitie voetballen. De 24-jarige aanvaller wordt door FC Twente voor een jaar gehuurd van het Spaanse Ma laga, dat hem vorig seizoen uitleende aan Vitesse. Twente heeft ook een optie tot koop afgedongen. Flitsen Quote van de dag Opmars Stoffel Precies een jaar na het demasqué in het Rus- sissche Rostov balan ceert Ajax opnieuw op het randje van de Eu ropese afgrond. De toekomst leek zo mooi na die Europa League-fi nale tegen Manchester United, maar vanavond in Noorwegen moet Ajax een 1-0 achterstand wegwerken om überhaupt deel te nemen aan de Europa League. De hernieuwde werkelijkheid voelt zwaar. Het doemscenario waart als een gemeen spook door het compacte Lerkendal Stadion. Is dit de plek waar zich een sportieve ramp voltrekt of begint hier juist een periode van rust? Zie Marcel Keizer fanatiek coa chen tijdens de afsluitende trai ning. Hij zit er bovenop. Deelt complimenten uit, is streng, praat veel, geeft Hakim Ziyech een be moedigende tik op zijn schouder. De druk op Keizer en de club is groot nu een nieuw dieptepunt dreigt. In aanloop naar vanavond vallen termen die passen bij moge lijke rampspoed: schande, crisis. „Het is een kwestie van móeten," weet Keizer. Hij is net een paar maanden de baas van Ajax, maar kreeg een spoedcursus. Al zijn de ogen momenteel nóg meer gericht op de clubleiding, die hem aan stelde, en op directeur spelersza- Is 1-0 genoeg? Het is dé vraag die FC Utrecht bezighield tijdens het aftellen naar de zo belangrijke return in de play offs van de Europa League. Utrecht zal naar verwachting een Rus sische storm moeten doorstaan. De 1-0 nederlaag in stadion Galgenwaard werd Zenit-coach Roberto Mancini zwaar aangerekend in de Russische media. Vooral omdat zijn ploeg vol voetbalmil- lk merk dat er nu een plan ligt om vandaag beter te zijn dan morgen jonairs een nogal ongeïnspireerde in druk maakte. Utrecht heeft volop vertrouwen ge put uit het thuisoptreden. Ondanks een uittocht aan bepalende spelers (Sébas- tien Haller, Sofyan Amrabat, Robbin Ruiter, Nacer Barazite) is het trainer Erik ten Hag wederom gelukt snel weer een team te bouwen. Met spelers uit de Jupiler League (Cyriel Dessers, Sander van de Streek), die aan de hand van er varen krachten als Willem Janssen, Ed- son Braafheid, Zakaria Labyad en Urby Emanuelson het kapitaalkrachtige Ze nit een pootje moeten lichten. Negatieve spiraal Met Emanuelson is de naam genoemd van een onverwachte aankoop die Utrecht deze zomer deed. Waar velen hem al hadden afgeschreven - nadat donderdag 24 augustus 2017 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Jannes Vansteenkiste gaat bij Roda JC voetballen. De 24-jarige linksbenige Belgi sche verdediger komt over van Royal Ant werp FC. Vansteenkiste tekende een con tract voor één seizoen. Igor Sijsling heeft in de eerste kwalificatie ronde voor de US Open verloren van de Amerikaan Michael Mmoh (6-3 6-2). AZ-aanvaller Calvin Stengs is gisteren met succes geopereerd in de VS. Hij liep tegen PSV een kruistbandblessure op. - Antoine Griezmann is twee duels geschorst. Hij was het tijdens Girona-Atlético (2-2) niet eens met de arbiter die hem geel gaf voor een fopduik. Griezmann schold en kreeg prompt rood. 19 De benoeming van Boris Becker (49) als baas van het Duitse man- nentennis is door de bond bevestigd. Hij is vereerd. „Ik houd van deze sport en ik houd van mijn land. De baan ga ik met mijn hart invullen. Ik voel me trots." S Zeilster Marit Bouwmeester is bij de WK Laser Radial in Medemblik op geklommen naar de vijfde plaats. Ze werd gisteren eerste en tweede. Bouwmeester was 60ste na dag 1. Stoffel Van- doorne rijdt ook volgend seizoen in de Formule 1 voor McLaren. De Belg (25) debuteerde dit seizoen. Zijn beste klasse ring: tiende in Hongarije. PIUS500 Daniël Dwarswaard Trondheim FC Utrecht verdedigt vanavond een 1-0 voorsprong tegen voetbalreus Zenit. Voor de meeste Utrechters is het nieuw om voor 60.000 fans te spelen. Voor Urby Emanuelson niet. Zijn advies? „Speel onbevangen, ge niet." Ard Schouten Sint-Petersburg - Urby Emanuelson LERKENDAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22