Fjoertoer Renesse korte afstand zit vol Provincie beslist over de toekomst van pontje Sluiskil m 9 •Schoolkinderen stampen Huttendorp Zierikzee uit de grond •rc tè Huttendorp Ruim tachtig Zierikzeese schoolkinderen zijn deze week langs de Laan van St.Hilaire in de weer met pallets, hamers en spijkers. Vervoer is het thema van Huttendorp 2017. Het is rustig gebleven op de EHBO-post van Huttendorp Zierik zee. „Vijf patiënten vandaag", vat bege leidster Lia Hermans de situatie samen. „Splinters, spijkertje. Ach, een echte timmerman slaat eerst op z'n duim. Als je straks de mooie resultaten ziet, moet dat kunnen." Als het aan Lia Hermans ligt, komt het helemaal goed deze week. Voor de 83 jonge bouwers heeft ze 150 gehaktballetjes gebra den en vanwege de warmte flink wat komkommers en meloenen gesneden. Begeleidster Agaath van Zeventer gaat rond met de plan tenspuit om de bouwvakkers van de J. W. van der Doelschool ver koeling te bieden. Een stukje ver derop is Riana Bueno (9 jaar, Bin nen de Veste) bezig aan de con structie van een auto. „Het wordt zo'n jeep met een laadbak. Hij is door twee meisjes bedacht." Riana doet voor de tweede keer mee. „Het fijne is dat je samen kan bou wen en dat er dan uiteindelijk iets heel leuks van komt. Dan heb je niet voor niets gewerkt." Delano de Vries (7 jaar, Theo Thijssen- school) heeft het, ondanks de bla kende zon, niet warm. Hij tim mert een vliegtuig met vier vleu gels. Een klasgenoot bedacht er een glijbaan bij. Voor na de nood- landing. Het is de eerste keer dat Delano meedoet. De grote fik don derdagavond lijkt hem wel aardig. „Het bouwen vind ik het leukst." Huttendorp 20T7 werd gister ochtend geopend door kinderbur gemeester Juliette van de Giessen. „Verras me met mooie werkstuk ken", sprak ze voordat ze het lint doorknipte en de kinderen het ter rein opstormden. Huttendorp Zie rikzee is het initiatief van wijkver- eniging Hart van Poortambacht en wordt voor de vierde keer gehou den. Vandaag worden de bouwsels versierd, morgen staat er een springkussen en 's avonds steekt de brandweer alle werkstukken in brand. Daterdan uiteindelijk iets heel leuks van komt Xm Grote fik is aardig, maar bouwen toch het leukst ZONNEMAIRE Tweeduizend wandelaars hebben zich inmiddels ingeschreven op de korte afstand (9 kilometer) van de Fjoertoer in Renesse. Daarmee zijn alle startbewijzen voor dat parcours van de lichtjeswandeling op 23 sep tember verkocht. Voor de 17 kilometer route zijn nog zo'n 250 tickets beschikbaar. De organisatie wil het totale deelne mersveld beperken tot 3500 wande laars, benadrukt Bruno van der Hoek, om het voor iedereen aantrek kelijk te houden. Eén van de hoog tepunten van deze vierde editie wordt volgens Van der Hoek onge twijfeld het onderhoudspad van het waterschap door de duinen bij Re nesse. „Dat pad hebben we twee jaar jaar geleden ontdekt en is niet open baar. Wij mogen er voor deze ene keer gebruik van maken. Dat wordt echt een unieke belevenis. Het ligt vrij vroeg in beide routes, dus kan je ook nog wel wat van de omgeving zelf zien. Bovendien ligt doorgaans op zaterdag de rede van Rotterdam vol schepen. Dat alleen al biedt een prachtig Fjoertoer-uitzicht." Deelnemers kunnen 23 septem ber vanaf 13.00 uur hun starterspak- ket ophalen tijdens de speciale Fjoertoermarkt. De pont, die op schooldagen elke dag honderden schoolkinderen gratis over het Kanaal van Gent naar Terneuzen zet, heeft jaarlijks 48.000 euro nodig en stapte - on der meer - naar de provincie. De 'Stichting ter behoud van de pont te Sluiskil' overhandigt morgen een financieel plan aan gedepu teerde Harry van der Maas, tijdens de opening van de Gildefeesten in het dorp. De provincie verlangt zo'n on derbouwd plan in ruil voor een subsidie van 30.000 euro, uitge smeerd over de komende twee jaar. Die zou bovenop een ge meentelijke subsidie komen van twee keer 20.000 euro. Daarmee zou de pont in ieder geval voor de komende twee jaar zijn gered. „Vanaf 2020 moeten we een veel groter bedrag zelf ophoesten, maar we hebben dan ruim de tijd om ons daarop te richten", verklaart secretaris Co van Schaik van de ex ploitatiestichting. Businessplan Het provinciebestuur besluit aan de hand van het ingediende busi nessplan of ze inderdaad met een bijdrage over de brug zal komen. Van Schaik verwacht er wel wat van. „Ik hoop dat de gedeputeerde snapt dat hij niet met lege handen naar Sluiskil moet komen", zegt hij. „En dat hij dus aanstande don derdag alvast een toezegging doet." woensdag 23 augustus 2017 2V 'Echte timmerman raakt duim' Ton van den Nouweland Zierikzee De bouwers van de J. W. van der Doelsschool worden opgefrist met de plantenspuit van Agaath van Zeveneter. foto dirk jan gjeltema - Rania Bueno l Delano de Vries In Zonnemaire beginnen van daag 16 kinderen met het bouwen van een Huttendorp. Ook op de Bevelanden wordt er getimmerd. In Wolphaarts- dijk duurt dat nog tot en met morgen. In Krabbendijke gaan ze nog een dagje langer door en in Geersdijk gaan de jonge bouwvakkers morgen aan de slag. Ook tijdens de kinderva kantieweek in Goes wordt er gebouwd. Marcel Modde Renesse Een goed toekomstplan moet ervoor zorgen dat het pontje van Sluiskil nog jaren blijft varen. Maar eerst moet de pro vincie ervan overtuigd worden dat het nut heeft de komende twee jaar geld te steken in het behoud van de voorziening. Se cretaris Co van Schaik heeft goede hoop. Martijn de Koning Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 96