c* Karelse wil meteen toeslaan met Vlissingen Politie kwam mannen op het spoor na kraak bij Formido De politie heeft negen mannen opgepakt die verantwoordelijk zijn voor dertig inbraken en diefstallen op Noord- en Zuid-Beveland. woensdag 23 augustus 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl PAGINA 13 - Knokke-Heist staat ruim een week in het teken van de 'ooooh's' en 'aaaaah's'. Want dat is wat je constant hoort tijdens de indrukwek kende voorstellingen van het Internationaal Vuurwerkfestival. Het eve nement, inmiddels een traditie, trekt jaarlijks duizenden mensen naar de Zeedijk. Sinds afgelopen donderdag laten om de dag fabrikanten uit verschillende landen zien wat ze in huis hebben. Maandag haalde een team uit Oostenrijk alles uit de kast, vandaag is het de beurt aan Italië en vrijdag sluit thuisland België het festival af. foto peter nicolai Bas Bareman Vlissingen De groep heeft gereedschap, rubbe ren boten, crossmotoren en elektri sche fietsen gestolen. Ook zouden ze verantwoordelijk zijn voor de diefstal van een bronzen beeld aan de Reigerlaan in Kamperland op 17 juni. Diezelfde nacht werd in Kam perland ook nog een buitenboord motor en een rubberen boot ont vreemd. De politie kwam de groep op het spoor na een snelkraak bij Formido in Fleinkenszand op 25 maart. Daar bij was een auto betrokken die de zelfde nacht ook gebruikt werd bij een snelkraak op een Chinees res taurant in Vlissingen. De auto is la ter teruggevonden en door agenten in beslag genomen. Onderzoek van het voertuig leidde vervolgens naar twee ver dachten; één uit Heinkenszand en één uit 's-Heerenhoek. De mannen zijn op 21 juni aangehouden. De po litie vond tijdens het doorzoeken van hun woningen gestolen goede ren waaronder het kapot gezaagde beeld uit Kamperland. In de garage van de verdachte uit Heinkenszand vonden agenten een bestelbus die in Goes gestolen bleek. Nog zeven mannen zijn daarop aangehouden. Een van hen wordt verdacht van heling. In zijn loods in Biezelinge trof de politie diverse ge stolen goederen aan, waaronder Politie lost met arrestaties ook een brutale straatroof bij supermarkt in Goes op een rubberboot, een buitenboord motor en tuingereedschap. Bij de man thuis vonden agenten nog een gestolen elektrische fiets. Eén van deze verdachten, afkomstig uit 's-Heer Arendskerke, blijkt ook verantwoordelijk te zijn voor een straatroof. Op dinsdag 20 juni roofde hij op het parkeerterrein bij een supermarkt in Goes een tas van een vrouw. De man is herkend op camerabeelden en heeft deze zaak inmiddels bekend. De verdachten komen uit Hein kenszand, 's-Heerenhoek, 's-Heer Arendskerke, Goes, Schore, Arne- muiden, Vlissingen en Witthem (Limburg) en gingen in wisselende samenstelling op pad. De woningbouwvereniging heeft het huurcontract van de woning in 's-Heerenhoek opgezegd. Naast ge stolen goederen is daar ook een kleine hennepkwekerij aangetrof fen. It Bende achter de tralies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 87