li Daan Klomp is nu officieel prof O O) CD O 13 Toihoek Zondag-hoofdklasser speelt vanavond tegen De Meern Hoofdrol voor twee Zeeuwse amazones in finale Pavo Cup Een overwinning in de tweede voorronde kan de Walcherse olubeen mooie loting opleveren. „Er staat veel op het spel, voor de club en voor de spelers." Kerkhove Fitsch Na vijf oefenwedstrijden begint voor VC Vlissin gen vanavond het echte werk. De zondag-hoofd klasser gaat in de tweede voorronde van de KNVB beker op be zoek bij derdedivisionist De Meern en kan meteen het eerste succes boeken. „Sommige mensen zien zulke wed strijden als een verlengstuk van de voorbereiding", zegt trainer John Ka relse. „Ik dus niet. Wij willen zaterdag bij de loting in de koker zitten." John Karelse: „Het is een beetje rom melig verlopen. We hebben goede met wat mindere wedstrijden afgewisseld. Veel spelers gingen aan het begin of midden in de voorbereiding nog op va kantie. Dat vind ik altijd jammer. Maar je hebt ermee te maken in het amateur voetbal." „In de eerste twee wedstrijden hebben we aardig gevoetbald en goede resulta ten geboekt. Tegen Jong Dordrecht speelden we echt een slechte wed strijd. Zo goed en dicht als het achterin in de eerste twee duels zat, zo zwak was het daar. Tegen Jong NAC deden we voetballend goed mee maar gaven we de goals te makkelijk weg. We hebben tegen ploegen geoefend die op het zelfde of op een hoger niveau spelen. Daar word je beter van. We hadden best eens tegen een ploeg van een lager niveau willen spelen, want het is soms best lekker om eens een keer flink uit te halen. Omdat die competities laten beginnen, waren veel clubs nog niet aan het trainen. Toch denk ik dat we van de duels die we nu hebben ge speeld, veel hebben geleerd. Zo'n wed strijd als tegen GVVV, dat is zwaar. Dan moet je aan de bak." „Hoessein Bouzambou had wat last van zijn hamstring. Ik heb hem maan dag aan de telefoon gehad, want hij is nog op vakantie. Hoessein is weer fit en Er valt vanavond veel te halen, voor de club en voor de spelers gaat zondag minuten maken tegen Le- onidas. Steve Schalkwijk zijn we nog wel twee weken kwijt, door een bles sure aan zijn bovenbeen, net boven de knie. Hij zou vandaag toch niet mee hebben gedaan, omdat hij op vakantie gaat. Regilio Pinas en Roniël Uranie zijn ook nog geblesserd, maar Mart de Kroo kan vanavond spelen, net als Mil ton Roemeratoe." „Ik heb van twee trainers die in de voorbereiding tegen ze hebben ge speeld, analyses van gekregen. Na vorig seizoen heeft die ploeg nogal wat wis selingen gehad. Oud-prof Rick Kruys is gestopt en hun twee topscorers zijn vertrokken. We weten wat we kunnen verwachten." „Precies. Er valt vanavond veel te halen, voor de club en voor de spelers. We willen zaterdag in de koker zitten tij dens de loting. Je kunt dan een mooie profclub loten, maar ook weer een amateurclub treffen. Het zou toch prachtig zijn als we lekker ver komen?" De Zeeuwse amazones Dinja van Liere (Ka- pelle) en Jeanine Nieuwenhuis (Serooskerke) eisten in de finale van de Pavo Cup voor jonge dressuurpaarden de hoofdrol op. In de arena van het nationaal KNHS sport centrum in Ermelo, stuurde Dinja van Liere de merrie Haute Couture bij de vijfjarigen naar de titel. Met de hengst Total US eindigde Van Liere op de tweede plaats. De Totilas-zoon werd ook nog gekroond als de beste hengst van de competitie 2017. Bij de zesjarigen ging Jeanine Nieuwenhuis met de merrie Graet Lady TC van fokker Tim Goomans uit Oud-Beijerland met de titel aan de haal. Daan Klomp heeft zijn eerste con tract getekend bij NAC Breda. De 19-jarige centrale verdediger uit Wissenkerke heeft zijn handteke ning onder een driejarige overeen komst gezet. Klomp maakte deze zomer definitief de overstap naar de eerste selectie van NAC en zal in de luwte de kans krijgen om uit te groeien tot een volwaardige voet baller. In de voorbereiding op dit sei zoen werd Klomp door trainer Stijn Vreven samen met Bradley Vliet, Diego Snepvangers en Thomas Ma- rijnissen op amateurbasis overge heveld naar de selectie. Inmiddels is hij uitgegroeid tot de vaste stand-in van het centrale duo Menno Koch/Pablo Mari. Bij een schorsing of een blessure van Koch of Mari kan Klomp zich opmaken voor zijn debuut in het betaalde voetbal. De centrale verdedigers Chiro N'Toko (hamstring) en Bart Meijers (schouder) kampen met langdurige blessures. Vanaf dag één maakte Klomp een uitstekende indruk en liet zien een solide en betrouwbare mandekker te zijn met een prima pass in de benen. De Zeeuw is een kleine twee maanden na de start van de voorbereiding nu officieel prof geworden. Klomp werd in 2014 als talent weggeplukt bij JVOZ. woensdag 23 augustus 2017 3D 123 Antwan Toihoek kwam gisteren in de vierde etappe van de Ronde van Spanje als 123ste binnen. De renner uit Yerseke (Lotto- NL-Jumbo) had in Tarragona 1.20 mi nuten achterstand op ritwinnaar Mat- teo Trentin. In het klassement is hij nu de nummer 101. l Lesley Kerkhove heeft gisteren de tweede ronde van de kwalificaties voor de US Open bereikt. De Zierik- zeese tennisster was in haar eerste partij in drie sets te sterk voor de Slowaakse Chan- tal Skamlova. Kerkhove won de wedstrijd met 2-6 6-4 6-1. 1-0 Lionel Fitsch be reikte gisteravond met Barendrecht de eerste ronde van de KNVB beker. In de tweede voorronde was zijn ploeg met 1-0 te sterk voor VVOG. Fitsch, die de hele wedstrijd speelde en kort na rust geel kreeg, kwam deze zomer over van Hoek. Karelse wil zaterdagavond met Vlissingen in de koker zitten John Karelse wil vanavond ten koste van De Meern verder met Vlissingen in de KNVB beker, foto lex de meester Barry van der Hooft Vlissingen Hoe kijk je terug op de voorberei ding tot nu toe? Jullie wonnen de eerste twee wed strijden, van Stedoco en GVVV. Daarna volgden nederlagen tegen de beloften van FC Dordrecht en NAC. De afgelopen weken heb je nogal wat spelers geblesseerd zien afha ken. Hoe staat het er nu voor? -John Karelse, trainer Vlissingen Wat weet je van De Meern? Het is niet zomaar een potje. Er staat nogal wat op het spel. Lucien Roelandt Ermelo Yadran Blanco Breda Daan Klomp staat de ko mende drie jaar onder contract bij NAC. FOTO JOEP LEENEN/PRO SHOTS a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71