fjJ 'fJziTnrirm 4 Meer aangiften tegen Bart C. Blok: Jihadist Nederlander af Jongen boos: huis ontploft Vijfjaar geleden, ja, toen was een smartphone misschien nog een luxeproduct voor een middelbare scholier. Nu is het een noodzake lijk apparaat geworden voor een brugklasser: om mee te kunnen op school én om aansluiting te vin den in de klas, stellen deskundi gen op het gebied van jeugd en media. Dat Den Haag mobieltjes uit deelt, is daarom een 'prima pro ject', vindt Solange Jacobsen van adviesbureau Jeugd en Media. „Naar de brugklas gaan is een grote stap en het hebben van een smartphone hoort er tegenwoor dig bij om die stap te kunnen ma ken. Je cijfers en rooster vind je in de Magister-app, de docent ge- Den Haag wil zo voorkomen dat scholieren in een isolement raken een sportabonnement kan worden betaald) mee uit. De Haagse WD vindt het plan niets. „Als je een smartphone wilt, dan neem je maar een kranten wijk", zegt raadslid Ingrid Michon. „Je krijgt ook scheve ogen in een klas: waarom krijgt zij een tele foon van de gemeente en ik niet?" Jacobsen: „Een brugklasser heeft vaak echt al zijn zakgeld over voor een smartphone, maar het geld is er in sommige gezinnen gewoon niet. En iemand van 12 of 13 mag nog helemaal geen krantenwijk nemen. Je ziet nu een tweedeling ontstaan: kinderen die over veel 'media' beschikken en daar heel slim en handig mee worden en kinderen die dat niet zijn. Door die tweede categorie nu al te hel pen, kunnen ze aansluiting vin den." Maar, vindt Peter Nikken, lector Jeugd en Media bij hogeschool Windesheim, dan moeten de ou ders er wel bij betrokken worden. „De ouders moeten hun kinderen erop wijzen dat die telefoon ook echt is om je schoolwerk goed ge organiseerd te krijgen. Niet alleen voor de lol." Als dat lukt, zullen we er als maatschappij veel voordeel van hebben, zegt hij. „Dan gaan ze een volwaardig onderdeel van onze samenleving uitmaken." Staatssecretaris Klijnsma, Jacob sen en Nikken juichen het toe als meer gemeenten het voorbeeld van Den Haag volgen. Vooralsnog is daar geen sprake van. bruikt Kahoot voor een quiz in de klas en na school praat iedereen verder in de WhatsApp-groep. Wij horen dat het voor steeds meer gezinnen lastig is om ervoor te zorgen dat een kind een tele foon of abonnement heeft waar mee hij daaraan mee kan doen." Om te voorkomen dat brugklas sers uit gezinnen die op of net bo ven bijstandsniveau leven, al snel afhaken op hun nieuwe school of in een sociaal isolement belanden, sloten de gemeente Den Haag en de Haagse Stichting Leergeld een deal met Samsung en T-Mobile. De ruim 1.000 brugklassers krij gen een Samsung S4 voor vier jaar in bruikleen, hun ouders betalen eenmalig 10 euro eigen bijdrage. Bij de telefoon zit een abonne ment voor een jaar. Na dat jaar wordt bekeken of de financiële steun nog steeds nodig is. Het benodigde geld komt onder meer uit een pot van 100 miljoen die staatssecretaris Klijnsma be schikbaar stelde om armoede on der kinderen te verlichten. Den Haag breidde er het al bestaande armoedebeleid (waarmee voor kinderen onder meer een fiets of 8-daagse najaarsreis Balatonmeer en Boedapest 8-daagse najaarsreis Pittoresk Vrsar Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8-daagse najaarsreis Florence, Pisa en Elba 8-daagse najaarsreis Lutago, Zuid-Tirol 8-daagse najaarsreis Bijzonder Moravië, Blansko 'light all-inclusive' 8-daagse najaarsreis Drautalin Karinthië woensdag 23 augustus 2017 DE BILT De politie onder zoekt een aantal nieuwe aangiften tegen Bart C, de medewerker van een bui tenschoolse opvang in De Bilt die onlangs bekende ontucht te hebben ge pleegd met twee meisjes. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie, dat het onderzoek van de ze- denrecherche leidt, wil niet zeggen hoeveel ouders aangifte hebben gedaan. DEN HAAG Minister van Justitie Stef Blok wil het Nederlanderschap van zeker één jihadist intrek ken. Dat zegt hij in ant woord op PVV-Kamervra- gen. Het is dan de eerste keer dat het Nederlander schap van een jihadist wordt afgenomen. Het gaat om iemand die naar de strijd in het buitenland is vertrokken. Het intrekken kan alleen als iemand een tweede nationaliteit heeft. VELEN Een 18-jarige Duit ser heeft in het nieuwe huis van zijn moeder in Velen een grote explosie veroor zaakt. Hij wilde niet verhui zen. Tot nu toe woonde de jongen met zijn moeder in Borken (42.000 inwoners). Hij wilde absoluut niet wonen in de kleinere ge meente Velen met 13.000 inwoners. De schade be draagt een miljoen euro. Gratis mobieltje voor arme brugklasser De gemeente Den Haag geeft ruim 1.000 brugklassers uit arme gezinnen een gratis smart- phone. Dit kan maatschappelijke problemen in de toekomst voor komen, stellen deskundigen. Als de ouders van die brugklassers tenminste ook goed opletten. Cyril Rosman Den Haag -4 Staatssecretaris Klijnsma (r) geeft Ayasolange Hamarasheed (I) en Anastasia Dekker hun mo bieltje. FOTOFRANKJANSEN Vertrekdatum: li oktober 2017 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdatum: 14 oktober 2017 n_./.rj.u.l.1— H v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdatum: Vertrekdata: 14 oktober 2017 14, 23 oktober 2017 Brochure en (0318)58 09 58 oeiingen. www>b0UJerman.nL Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdatum: li oktober 2017 Vertrekdata: li, 23 oktober 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4