32°C Pi <D N WEER hhi HeT WêRK.. Seks tijdens het onweer 2 DE REDACTIE LUISTERT ^0... ZoF^ER iK LWfcR V/4ST Té Ho w* Goedkoop Met wat handigheid in het zoeken op prijsvergelijkingssites kun je voor een appel en een ei naar een stad waarvan je het bestaan niet wist. Voor de avontuurlijke reiziger selecteerden we spotgoedkope trips. ri HOE IS'T DAAR? VANDAAG... TAKKENWIJVEN Nujabes - Metaphorical Music (2003) Various Artists - Modal Soul Classics II (2010) Uyama Hiroto - Freeform Jazz (2016) Zomer volgens Djanko 1.TIMIS0ARA Voor 18 euro boek je een treinretourtje van pak weg Amsterdam naar Lei den. Maar wist u dat een vliegretour van Eindho ven naar universiteitsstad Nis in Ser vië slechts 2 euro duurder is? Kantte kening: voor zo'n stedentripje van 20 euro heb je niet de vertrekdagen voor het kiezen. Ook het aantal dagen dat je er verblijft moet je afstemmen op de terugvliegprijzen. Vliegtuigmaatschappij Wizzair is zo'n maatschappij die stoelen ver koopt met prijzen vanaf 7 euro. De maatschappij vliegt voornamelijk vanaf Eindhoven naar regionale - goedkopere - vliegvelden en werkt op basis van no frills, geen fratsen. Dus: inchecken doe je online (anders 10 euro extra) en je kunt bij de goed koopste deals alleen handbagage meenemen. Zekerheid dat die mee gaat in de cabine heb je overigens niet en als je tóch graag bij het raam wilt zitten betaal je 6 euro extra. Ook Ryan-air vliegt je soms voor een paar tientjes naar prachtige steden. Dus als je kunt reizen met een klein tasje, als het je niet uitmaakt op welke stoel je belandt en als je zelf je hammetje voor on derweg wilt smeren, dan gaat er een wereld voor je open. Naast spot goedkope deals voor de wel bekende Europese steden, vind je er onontdekte pa reltjes van steden waar je je prima kunt vermaken. We selecteerden er vijf. 'iiiililS 8 woensdag 23 augustus 2017 GO In Lamperecchio geniet Jamie Bosch van la dolce vita. Jannie Bosch (53) uit Almelo: „Het weer is hier geweldig. We zitten voor de tent met een heerlijk Itali aans ontbijt en zien de zon door de bomen opkomen. Het wordt weer een lek ker warme dag. Toen we gisteren aankwamen hebben we eerst een smake lijke pizza gehaald. We zijn helemaal gek van de Toscaanse boerenkeuken. Bin nenkort gaan we naar een kleine bistro waar een oud Itali aans omaatje voor ons kookt. Daar kij ken we nu al naar uit. Lekker eten is be langrijk. Dat brengt iedereen samen." Freelance journalist Navin Bhagwat raadt Japanse hiphopalbums met jazzinvloeden aan, perfect voor bij een zonsondergang. De kleine, verlegen producer Nujabes maakte 'jazz rap' popu lair in Japan door moderne hip hop drumbeats te combineren met warme soul- en jazzmelodieën. Hij haalde zijn inspiratie uit oude jazz-lp's die hij in platenwinkels in Tokyo vond. Luister bijvoorbeeld naar Lady Brown en Kumomi op zijn debuutalbum Metaphorical Music. Nujabes overleed in 2010 op 36-jarige leeftijd na een auto-on geluk. Kort daarna bracht een groep artiesten het album Modal Soul Classics II uit als eerbetoon. Zijn invloed is goed te horen in onder meer A Day by Atmosphere Supreme en Homeward Journeyman collegaprodu cers Emancipator en Uyama Hiroto. Relaxte drum grooves en zachte piano- en saxofoonklanken. Multi-instrumentalist Uyama Hiroto lijkt trouwens nu de pionier in het genre. Op Freeform Jazz koos hij voor het live bespelen van instru menten en spaarzaam gebruik van digitale samples. Hiphopachtige jazz die voor mij dit jaar de perfecte soundtrack is tijdens autoritjes rond zonsondergang. is de Interna tionale Dag ter herinnering aan de slavenhandel en de afschaffing ervan. wordt in Ko penhagen in 1913 het beeld van de Kleine Zeemeer min onthuld. demonstreert Galileo Galilei in 1609 zijn eerste telescoop. i o hing stil boven de grond en blies losse zandkorrels van de grond, net als een heli kopter. Ik keek naar mijn hand. En opeens zag ik 'm zitten: een onweersbeestje. Die had ik sinds mijn kinderjaren niet meer ge zien! Ik zag wat voor een enorme greppels de poriën en rimpeltjes van mijn huid voor die beestjes waren. Een kale savanne. Wel gek dat ik ze zo lang Bijna gratis naar Lublin Sanne van der Kolk Gevonden: retourvlucht voor 25 euro Land: Roemenië Overnachting: hotel vanaf 20 euro per nacht Bezoektips: Timisoara is de stad van de pleinen, kerken en kathedralen. Timisoara ken nen we uit het nieuws, hier begon in 1989 de revolutie, met protesten tegen dictator Ceausescu. De opstand begon bij de aanhang van een domi nee, die overge plaatst werd uit Timisoara omdat hij kritiek had op Ceau- sescu's beleid. Later sloten alle bevolkingsgroe pen uit de stad zich aan. Het leger maakte uitein delijk een eind aan de opstan den, waarbij 71 doden vielen. Maar het was te laat: ook in an dere steden gin gen groepen de straat op om te protesteren. Timisoara heeft een aantal beeldbepalende gebouwen uit de barok en uit de tweede helft van de 19de eeuw, ze liggen aan grote bou levards en plei nen, zoals het Overwinnings plein, het Vrij heidsplein en het Eenheids plein. De stad heeft een gezellig en druk centrum met veel terras sen. Ha Corlijn, Het was warm. Te warm om iets te doen. Ik pufte uit op een krukje in mijn tuin. Er kwam een jogger voorbij. 'Volstrekt gestoord', dacht ik. Me even overgevend aan de hitte, merkte ik dat mijn bewustzijn zich ver nauwde. Ik zag dingen die me eerder niet opvielen. Een zweefvlieg Gerda Bosman (I.) en Corlijn de Groot, auteurs van De tuin als lusthof slagveld, schrij ven elkaar dage lijks over hun belevenissen in de eigen tuin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46