Elian en Wahine Wisse beste jonge ondernemers Bewonerscommissie Clavis woedend over afwijzing Huurders houden zelf beloofde korting in 11 huurden om mee weg op de kaart te zetten Ze bar_ te gaan, dachten we Sten van het zelfvertrou- vaak 'dat kunnen wij wen want als ervaren cam: Het startkapitaal van 150 euro dat deelnemers aan het project 'Zo- merondernemer' kregen, was lang niet genoeg om een camper aan te schaffen. Maar de gift gaf Elian (17) en Wahine (15) Wisse uit Yerseke wel het zetje om hun spaarpotten stuk te slaan en een kampeerauto te kopen. Ze mogen er zelf nog niet in rijden, maar weten wel precies waaraan een camper moet voldoen om het ver voer- en logiesmiddel te zijn voor een vrije en onbezorgde vakan tie. De tips van ondernemers over het inschrijven van hun bedrijf bij de Kamer van Koophandel, het bijhouden van de administratie en het bekendmaken van hun bedrijf hielpen de ondernemers in spe goed op weg. Hun gedrevenheid en zelfverzekerdheid deed de rest. Wahine begint volgende week aan het eindexamenjaar voor de havo, Elian begint een studie 'engineering' aan de HZ. Maar die drukke school beslommeringen zullen hen er niet van weerhouden Als wij een camper Camperverhuur Wisse de u...jah komende maanden verder peraars weten ze precies wat beter' ze moeten aanbieden. Net als veel andere huurders van - Wahine Wisse (15), kampeerauto's balen ze van camperverhuurster de kanf inventaris in de meeste huurcampers. Betaal je al een kapitaal en is er geen beddengoed, servies en bestek in de kampeerauto te vinden. De camper van Wisse is dus wel pico bello uitgerust, terwijl de huurders ook nog worden verwend met een vers gebakken lekker nij, Over twee maanden strijden Wahine en Elian in Zwolle met ne gen andere regiowinnaars om de landelijke zomerondernemer- prijs. Enthousiast: „Als we die winnen, mogen we naar Letland voor een Europese presentatie." De beer is nog niet geschoten, maar de jonge inwoners van Yerseke laten doorschemeren maar wat graag in hun camper te stappen om naar de Baltische staat af te reizen. Clavis heeft Jos Valckx inmiddels benoemd tot interim directeur-bestuurder. Dat was een noodgreep. De woningcorporatie wil graag Wim Poortvliet op die plek. Die werkt al jaren bij de organisatie. Poortvliet kreeg na gesprekken met de Autoriteit Woning corporaties echter geen toestemming om die functie te vervullen. Die organisatie is enkele jaren geleden in het leven geroepen na de malversaties bij corporaties, en moet gegadigden voor een bestuursfunctie eerst zelfbeoordelen. Clavis stapte met een bezwaar naar de Raad van Beroep. In de tussentijd mocht Poortvliet waarnemend directeur worden, maar dan voor een halfjaar. Die periode is nu voorbij en er ligt nog geen uitspraak. Daarom wordt nu Valckx ingevlogen. Maas is er woedend over. „Wim Poort vliet heeft werkelijk van iedereen binnen Clavis steun: van de ondernemingsraad, de raad van commissarissen, van de bewoners commissie... Mensen lopen met hem weg, hij is een buitengewoon goed bestuurder, echt de juiste man op de juiste plaats. Hoe is het dan mogelijk dat zo'n organisatie dat te genhoudt? Dit berokkent alle betrokkenen onnodige schade, meneer Poortvliet nog het meest. Te gek om los te lopen!" Volgens Maas heeft de Autoriteit zich nauwelijks van informatie voorzien. „Ik was aangedragen als één van de referenten - ik ken Wim Poortvliet immers al jaren. Maar mij, en ook de andere twee referenten, is niets gevraagd. Dat kan toch niet?" Ook de raad van commissarissen noemde, bij monde van Co van Schaik, de situatie al 'on begrijpelijk'. Wim Poortvliet wil niet inhoudelijk rea geren. „Dat lijkt me erg onverstandig. De procedure loopt immers nog." Circa vijftig van de 6.000 huurders van wo ningcorporatie Zeeuwland hebben deze maand expres te weinig huur betaald. Ze hebben 170 euro ingehouden, omdat hen dit bedrag begin juli als korting was beloofd. Twee weken later verbood de Autoriteit Wo ningcorporaties deze schenking. „Van die vijftig hebben verschillende men sen aangegeven dat ze willen bijbetalen", zegt Alex van den Dries, manager bij Zeeuw land. „Anderen hebben om een betalingsre geling gevraagd." Hij begrijpt dat 170 euro een aardig extraatje was in vakantietijd. „We zul len er coulant mee omgaan, maar als defini tief blijkt dat we geen schenking mochten doen, dan moet het toch betaald worden." Minister Ronald Plasterk verbood maandag de schenking, omdat die in strijd is met de Woningwet. „Dat is geen eigen standpunt van de minister," relativeert Zeeuwland-di- recteur Marco van der Wel. „Hij bevestigt al leen wat de Autoriteit in juli heeft gezegd. En wij gaan daartegen in beroep. We verwach ten de kwestie in september of oktober aan de rechter voor te leggen." Door de recente fusie van Zeeuwland met Woonburg wordt jaarlijks een miljoen euro bespaard. In het fusiecontract staat dat dit voordeel naar de huurders moet. Zeeuwland mocht het niet ineens overmaken. Wel mag zij er toekomstige huurverhogingen mee ma tigen of zonnepanelen mee op de huizen leg gen zonder daarvoor de huur te verhogen. woensdag 23 augustus 2017 WA Elian en Wahine Wisse uit Yerseke werden deze week ge kroond tot beste jeugdige Zeeuwse 'zomerondernemers'. Camperverhuur Wisse moet - als de dromen van broer en zus uitkomen - uitgroeien tot een volwassen, rendabel bedrijf met tientallen kampeerauto's op de weg. René Hoonhorst Yerseke De weigering van de Autoriteit Woning corporaties om Wim Poortvliet te be noemen tot directeur-bestuurder van woningcorporatie Clavis, is 'te gek om los te lopen'. Dat vindt voorzitter John Maas van de bewonerscommissie van Clavis. Martijn de Koning Terneuzen Ongeveer vijftig huurders van Zeeuwland hebben de beloofde, maar later verbo den, korting van 170 euro eigenmachtig ingehouden op de huur van augustus. Ton van den Nouweland Zierikzee A Marco van der Wel. foto ernesta verburg A Wahine en Elian Wisse bij hun verhuurcamper met de beker voor beste zomerondernemers. foto carla wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39