Voordelig genieten! Eropuit met de hele familie Middelburgse 'rover' mag Torentijd uit Verontruste burgers bang voor financiële strop O dolfinarium 16; 10 ZE Een groep burgers uit Gent voert strijd tegen een fusie van Havenbedrijf Gent en Zeeland Seaports. Ze vrezen dat dit aanstaande huwelijk Gent veel geld zal kosten. 42% 49,-* GA NAAR PZC.NL/ZOMERUITJES Door te fuseren met Zeeland Sea ports (ZSP) zou het Havenbedrijf Gent zijn nek wel eens in een fi nanciële strop kunnen steken. Die angst leeft bij een groep veront ruste burgers. Ze hebben zich ver enigd in Gent Wake Up!, welke wordt aangevoerd door Olivier Vo gels, een officier in de Belgische marine. De beweging zegt in twee maanden tijd 1.500 sympathisan ten (vooral via Facebook) te heb ben vergaard. De groep is niet tegen samen werking tussen beide havenbedrij ven. In de praktijk bestaat die na melijk al, zowel nautisch als op commercieel gebied. Dat beide ha venbedrijven willen fuseren, snappen ze ook nog. Strategisch, commercieel en bedrijfsmatig zijn er voordelen te behalen. Een fusie haven wordt in op- en overslag de zevende en wat betreft toege voegde waarde de derde haven van Noordwest-Europa. Uit een onder zoek van McKinsey, dat voor Gent en ZSP is uitgevoerd, is een fusie economisch interessant: een groei tot wel 15 procent is haalbaar. Gent Wake Up! waarschuwt het havenbedrijf en de gemeente (grootaandeelhouder) niettemin voor de aanstaande bruid. Waar de Vlaamse haven schuldenvrij is, heeft Zeeland Seaports een half miljard schuld. Een kwart van de omzet gaat op aan rentelasten. Ook is het eigen vermogen van Gent (338 miljoen euro) stukken hoger dan dat van de Zeeuwse partner (134 miljoen, jaarrekening 2016). Daarnaast is er de sanering van Gent Wake Up! waarschuwt voor de aanstaande bruid de failliete fosforfabriek Therm- phos in het havengebied bij Vlis- singen, die in totaal tussen de 126 en 170 miljoen euro gaat kosten. Een last die de draagkracht van het havenbedrijf en de provincie, als toezichthouder en grootste aan deelhouder van ZSP, te boven gaat. Ze willen dat het Rijk bijspringt. Dat heeft voormalig PvdA-leider Diederik Samsom als bemiddelaar naar Zeeland gestuurd. Gent Wake Up! wil in elk geval niet dat een deel van die rekening op het bord van Havenbedrijf Gent komt. Dat is vooralsnog ook niet de bedoeling. Er moet een financieel waterdichte oplossing komen voor de sanering van Thermphos. Zo lang die er niet is, dreigen Provin ciale Staten de fusie te blokkeren. De Gentse actiegroep klaagt daarnaast dat inwoners niet of nauwelijks worden betrokken bij en gehoord over de fusie. Het ha venbedrijf valt direct onder zijn publieke aandeelhouders. Bij Zee land Seaports ligt dat iets anders. Dat is al enkele jaren een zelfstan dige naamloze vennootschap waarbij de aandeelhouders (pro vincie en de gemeenten Borsele, Vlissingen en Terneuzen) verder op afstand staan. De Middelburger H.L (25) mag van daag Torentijd verlaten. De recht bank besliste gisteren dat hij zijn proces in vrijheid mag afwachten. Officier van justitie Wilfred Suij- kerbuijk verzette zich fel tegen op heffing van het voorarrest vanwege het geweld bij de beroving. Samen met de Vlissinger G.L. (33) pro beerde hij eind vorig jaar in Vlissin gen een dealer te beroven. Daarbij werd de man met een wapen hard op zijn hoofd geslagen waarbij hij een schedelbreuk opliep. De offi cier hield de rechters voor dat ze bij een vergelijkbare zaak straffen van vijf en zeven jaar hadden opgelegd. Advocate Natasja Wouters pleitte echter met succes voor opheffing. Ze wees erop dat het gerechtshof recent ook het voorarrest van de Vlissinger had beëindigd. Dit werd eerder belemmerd door een ge tuige die negatief verklaarde, zij deed dit omdat de verdachte hun relatie had beëindigd. De twee worden op 16 november daadwerkelijk berecht. korting Leukste uitjes van de Benelux en Duitsland Veel korting Meer dan 25 uitjes WERELDHAVEN DAGEN MINICRUISE Vaar mee op 2 of 3 september PbOX FERRIES DOLFINARIUM HARDERWIJK Zoveel te beleven in één dag! 50" PLOPSA COO Op avontuur in de vrije natuur! 1749" woensdag 23 augustus 2017 Gentse actiegroep is tegen fusie van havens Frank Balkenende Gent De rechtbank heft het voorar rest op van een Middelburger die verdacht wordt van een ge welddadige beroving. Emile Calon Middelburg Het schip vaart vanaf de kade in Europoort, via Maassluis, Vlaardingen, Schiedam en Delfshaven naar het centrum van Rotterdam tot aan de Erasmusbrug. Aan boord is ervan alles te doen. Er zijn diverse hutten opengesteld ter bezichtiging, je kunt heerlijk ronddolen over het schip en vanaf het helicopterdek heb je het beste uitzicht van de wereld over de Rotterdamse haven. Upgrade uw cruise met een heerlijk lunch voor 19,- p.p. VIP-ticket 100,- p.p. Van 69r-VOOr ROTTERDAM JOUW TRIP. JOUW SCHIP. Waar vind je de leukste speelkame raadjes die je maar kunst wensen? Met wie je altijd de spannendste avonturen beleeft? Die je laten schateren van het lachen en bij wie je je geen seconde verveelt? Precies. In Harderwijk. In het grootste zeezoogdierenpark van Europa: het Dolfinarium! Van 2Bt56 VOOr HARDERWIJK Geldig t/m 29-10-2017 In het prachtige natuurdecor van de Amblève-vallei in de Belgische Ardennen, aan de voet van de beroemde Watervallen van Coo, liggen meer dan 20 avontuurlijke attracties voor de hele familie op je te wachten. De Mega Mindy Flyer laatje zweven tussen de wolken en met de achtbaan Vicky The Ride haal je een duizelingwekkende snelheid. Mis zeker ook de Dino Splash niet, een spannende attractie vol waterpret met drie glijbanen in een reusachtige vulkaan en langs machtige dinosaurussen! Kinderen 85cm - lm voor 9,99 Van 24:90 VOOr STAVELOT Geldig t/m 30-10-2017 Q_ Q. Q. O LD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 38