Aftellen ZNf verdient meer aandacht Delta schrapt 20 arbeidsplaatsen Schouwen bekijkt kansen poppodium 2 JAN VAN DAMME voor' Column Het aftellen van de zomer. Dat gevoel. Het vakantie seizoen dat nog weinig heeft willen zomeren zet nog even aan. Boven de rivieren zijn de scholen al begonnen. Bij ons is het volgende week zover. Her en der hoor je van die opstartplofjes - zo als in de Middelburgse abdij, waar onze provinciebestuurders giste ren voor het eerst na de vakantie hun bruinverbrande koppen bij el kaar staken. Zeeland kan er weer tegenaan, zullen we maar zeggen. Ik heb mezelf uit de vakantie stand moeten halen. Mijn tempo was lang afgestemd op de Morvan, het natuurpark in Frankrijk waar we een redelijk natte week door brachten. Ons huisje had een ve randa. Daar heb ik zitten lezen, droog, terwijl om me heen alles lek leek. In deze dauwige dagen ben ik elk jaar weer content met het Zee land Nazomerfestival. Niet dat ik een echte theaterfreak ben - van al die strak geregisseerde standjes op een podium kan ik over het alge meen niet opgewonden raken. Maar dat Zeeuwse festival weet me altijd te pakken door de locaties. U moet me niet meer vragen welke theaterstukken ik de afgelo pen jaren heb gezien. Maar ik her inner me wel dat ik bij Domburg de zon in de zee heb zien zakken terwijl er mannen in matrozen pakjes door het beeld liepen. On deraan een verdedigingsmuur van Veere zaten we in de stromende regen te kijken naar een man, die van bovenaf grote bonken klei op het podium kletterde terwijl de hoofdrolspelers klagend door weekt werden. IJzendijke had iets met Maurits, met uitzicht op een prachtig uitgelichte kerk. En we zijn een keer naar een eilandje in het Veerse Meer gevaren, waar het licht van de dag op de loop ging. Gek hoe een geheugen werkt. Het Zeeland Nazomerfestival heeft een heel fotoboek in mijn hoofd geprint. Mooie herinnerin gen, die voor mij alle bellen voor de herfst laten rinkelen. Dit jaar zet ik mijn kaarten op 'Hiroshima mon amour', de voor stelling op de Speelmansplaten voor de Oesterdam. We mogen daar als toeschouwers op een rij zitten, op de dijk. Zie het lege landschap, waar het tij het voor het zeggen heeft. Dat is pas theater, Zeeuws thea ter. Ik ben elk jaar weer content met het Zeeland Nazomerfestival DESTELLING Vandaag: Contant betalen in de bus moet mogelijk blijven. Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Presentatie Swinne over Colombia Opening twee zonnecoöperaties Snelheid omlaag bij Absdale Die boodschap gaf tv-presentator Cornald Maas gisteravond mee bij de opening van het Zeeland Na zomerfestival, in het Industrieel Museum Zeeland in Sas van Gent. „Dit festival verdient het om niet onopgemerkt voorbij te gaan." Dat geldt wat Maas betreft voor veel meer initiatieven en cultureel erfgoed in de provincie. „Maar de gemiddelde Zeeuw schreeuwt be paald niet van de daken wat voor kapitaal hier is. Ik zou zeggen: zet de luiken - of beter: de sluizen - open, richt de blik naar buiten en laat de rest van Nederland ook ge nieten van wat hier gebeurt. Ik wens Zeeland een gebrek aan be scheidenheid toe." Zijn woorden sloten naadloos aan bij die van festivaldirecteur Henk Schoute en commissaris van de Koning Han Polman. „Het cultu reel aanbod is in Zeeland beperkter dan elders, maar ik ben van mening dat de kwaliteit zeker niet minder is en meer aandacht verdient dan het tot nu toe krijgt", zei Schoute. De zeventiende editie van het festival begon gisteren met de pre mière van 'Uit de tijd vallen', naar het boek van David Grossman. Het stuk is een initiatief van actrice Marlies Heuer, die zelf meespeelt. Naast toneel, is er ook muziek. Vrijdag begint het muziekpro- Zet de luiken open en laat de rest van Nederland ook genieten van wat hier gebeurt gramma op het Abdijplein in Mid delburg. Dit jaar treden onder an deren Lucas Hamming, Isabel Pro voost, Diggy Dex, Haevn en Di-rect op. Het festival duurt tot en met za terdag 2 september. Energieleverancier en provider Delta schrapt 20 arbeidsplaatsen bij een grootscheepse reorganisatie. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf. Bij Delta werken momenteel 460 mensen, waarvan zo'n too inleenkrachten. Bij de inkrimping van de forma tie kijkt Delta eerst naar de inleen krachten. Als het niet anders kan, worden eventueel vaste banen ge schrapt. Een deel van het personeel is ingelicht, een deel nog niet. Dat gebeurt vandaag. De reorganisatie moet Delta slagvaardiger maken. Het bedrijf wil ook de service aan de klant verbeteren. Dat betekent dat er functies verdwijnen en ook nieuwe bij komen. Naar verwach ting moet een deel van het perso neel straks intern solliciteren. Als het niet anders kan, worden eventueel vaste banen geschrapt Over het reorganisatieplan volgt nog overleg met de Onderne mingsraad. Of en hoe inleenkrach ten en vaste medewerkers die hun arbeidsplaats verliezen worden be geleid, wordt later bekendgemaakt. ZIERIKZEE Het eerste kwartaal van 2018 moet duidelijk worden hoe groot de kansen zijn voor een professioneel en multifunctioneel poppodium op Schouwen-Duive- land. Het huidige Brogum in Zie- rikzee hinkt op z'n laatste poten en is aan vervanging toe. Het bestuur van Brogum wil de programmering naar een hoger ni veau tillen, maar ziet zichzelf niet meer als beheerder en organisator van activiteiten in de mogelijke toe komstige accommodatie. Eerder als hoofdgebruiker, aldus burgemees ter en wethouders in een brief aan de gemeenteraad. Het college heeft een onderzoeksbureau in de arm genomen, dat uitzoekt wat haalbaar is, maar ook hoe groot de behoefte is een aan een professioneel poppo dium op Schouwen-Duiveland. Daarbij wordt nadrukkelijk ook ge keken naar de overige podia in Zee land. Als potentiële locatie wordt on der meer gedacht aan het terrein achter scholengemeenschap Pontes Pieter Zeeman. Dat biedt mogelijk heden voor gezamenlijk gebruik. Het onderzoek richt zich tevens op eventuele andere locaties. AMSTERDAM Impuls mag beurs openen NEE HOOR HET IS ACHTER. WE ZITTEN TE LANS ACHTER PC EN TV WE ZITTEN TOCH VOOR ÖE PC EN TV achter woensdag 23 augustus 2017 Gisteren: Ik kan niet zon der weerbericht. 757 reacties SINTJANSTEEN Pater Cyriel Swinne (foto) vertelt vandaag in De Wa rande in Sint Jansteen over zijn werk als missio naris in Colombia. Swinne, geboren in Steen, haalde de laatste maanden met verschil lende acties geld op voor het Zuid-Amerikaanse land. Hij wil jongeren van de straat houden met muzikale projecten. Vanaf 15.00 uur vertelt hij daar over. De presentatie, ge organiseerd door de KBO, duurt tot 17.00 uur. OOSTBURG De organisatie 'Maak onze regio duurzamer' opent vrijdag weer twee zonnecoöperaties in West-Zeeuws-Vlaande- ren. Op het dak van het bedrijf Belderok in Oost burg liggen zonnepane len, die deelnemers aan de coöperaties Sluis- Oostburg en Sluis-Re- tranchement van stroom voorzien. De officiële in gebruikname vindt vrij dagmiddag om 16.00 uur plaats door gedepu teerde Ben de Reu. ABSDALE De maximumsnelheid op de N258 bij Absdale is verlaagd naar 50 kilome ter per uur. Dat naar aan leiding van de werkzaam heden voor de aanleg van de rotonde, die on langs de tweede fase in zijn gegaan. Momenteel wordt ook de duiker aan gelegd. Gedeputeerde Harry van der Maas ont hult vrijdag speciale spandoeken, om wegge bruikers erop te attende ren langzamer te rijden tijdens de werken. Zeeland is vaak te bescheiden over wat er op cultureel gebied in de provincie gebeurt. Dat zou veel meer moeten worden uitge dragen in de rest van het land. Rolf Bosboom Sas van Gent - Cornald Maas, tv-presentator ZEELAND4 Frank Balkenende Middelburg Met de bekende gong slag opende de Zeeuwse ontwikkelings maatschappij Impuls gisteren de beurs Euro- next in Amsterdam. Erwin Salemink, project manager logistiek en maintenance, gaf de klap. Impuls mocht de gong slaan vanwege haar tienjarig bestaan. VERKEERDE TITEL. HET IS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2