Nederland - Bulgarije X voóahne. 24 Vuelta op pzc.nl VUELTA VIERDE ETAPPE vualta Een kopgroep van vijf, waarvan twee renners tot acht kilometer voor de streep bleven spartelen om vervolgens de sprinters alsnog een kans te geven. Voor één dag deze openingsweek leek de Vuelta een beetje op de Tour, waar de eerste week een sprintersbal was. Grote verschil: de renners hadden al drie doldwaze dagen achter de rug. Na de ploegentijdrit, een etappe met waaierfmale en de bergrit naar An dorra staan de verhoudingen in het peloton op scherp. Na de rit van gisteren naar Tarra gona is het ook alweer gedaan met de relatieve rust. Want de Vuelta zou de Vuelta niet zijn als de eerste week niet bol staat van explosiege vaar. Voor alle klassementrenners geldt de komende dagen: wie niet nog meer schade wil oplopen, kan zich geen moment van zwakte ver oorloven. „Op het einde van week twee en in week drie wordt het meest geklommen. Maar ook de aankomsten in de eerste week zijn lastig", zegt Grischa Niermann, ploegleider bij Lotto-Jumbo. Wilco Kelderman (kramp) en Steven Kruijswijk (verkoudheid) verspeelden in de etappe naar An dorra al ruim een minuut. En giste ren kwam Kelderman gehavend over de streep na een valpartij. Het is te hopen voor de Nederlandse kopmannen dat hen vandaag pro blemen bespaard blijven, anders ligt opnieuw tijdverlies in het ver schiet. De eerste vier beklimmin gen zullen de favorieten weinig schrik aanjagen, maar de laatste vier kilometer van de etappe des te meer. In de kustplaats Alcossebre draaien de renners scherp naar ETAPPE links en rijden direct tegen een muur op naar het kerkje Ermita de Santa Lucia. Gemiddeld stijgings percentage tegen de to procent en op meerdere stukken kruipt het as falt met meer dan 20 procent om hoog. Zwaartepunt Hoewel het volgende serieuze zwaartepunt van de Vuelta zich pas in het weekeinde aftekent, is het een zwaktebod om de ritten zes en zeven als overgangsetappes te be stempelen. Morgen staan vier be klimmingen op het menu. Vrijdag - met 207 kilometer de langste etappe - telt drie bergen en op vijf tien kilometer voor de streep wacht de klim naar het kasteel van Cu- enca. De dagen daarna zijn door de klassementsrenners zeker met rood aangekruist. In Andorra liepen de verschillen al in de minuten en er is geen reden om aan te nemen dat dit zaterdag niet opnieuw het geval zal zijn. De beklimming naar Xorret de Cati is vijf kilometer lang, maar met stijgingspercentages tot bijna 20 procent staat het klassement op nieuw op ontploffen. De twee kilo meter lange afdaling daarna maakt de finale alleen maar onrustiger. Het ontploffingsgevaar is een dag later nog zeker niet geweken met aankomst op de Cumbre del Sol. De aankomst waar Tom Dumoulin zich twee jaar geleden definitief ontpopte als ronderenner door Chris Froome te verslaan. Dumou lin won de rit en heroverde de rode trui. Cumbre del Sol was toen een aardige indicatie van de krachtsver houdingen. Froome stapte een paar dagen later uit, de drie mannen die daarachter finishte (Fabio Aru, Joa- quim Rodriguez, Rafal Majka) wa ren twee weken later één, twee en drie op het eindpodium. pzc.nl/vuelta Zondag 3 september 2017 118.00 uur I Amsterdam Arena Ga naar pzc.nl/oranje Bestel tickets en ga op 3 september samen met Oranje de strijd aan! woensdag 23 augustus 2017 Week vol explosiegevaar Het peloton kreeg op dag vier even tijd om op adem te komen maar die rust was van korte duur. Klassementsrenners moe ten vandaag en de komende dagen al weer op hun hoede zijn, aangezien in de Vuelta ook de eerste week voor vuurwerk staat. Daan Hakkenberg Rotterdam/Tarragona Op dag twee zette Quick- Step de waaierfinale op zijn kop en won Yves Lampaert de etappe. Bij de tweede sprint kans liet Quick-Step gisteren het aankomen op de sterke benen van Matteo Trentin en ook dat bleek de juiste keuze. Trentin, die twee dagen eer der al tweede achter Lam paert werd, won nu zelf de etappe. „Vorig keer reden we voor Lampaert, vandaag be slisten we dat het voor mij zou zijn en reden de jongens voor mij." Trentin was gebrand op ritwinst deze Vuelta. „Ik heb voor Quick-Step al etappes gewonnen in de Tour en de Giro en nu ook in de Vuelta. Dat maakt me trots." Naast reportages, interviews en voorbeschouwingen brengt de PZC op de website dagelijks ook video's vanuit Spanje. De hoofdrolspelers zijn Hidde van Warmerdam (presentatie), Michiel Elijzen en Thijs Zonneveld (analyses). voorbeschouwingen op alle etappes interviews vanaf de start live commentaar bij slotfase van elke rit live de eerste reacties van de Nederlanders samenvatting van de rit in beeld Pt Prijzen zijn exclusief 1,50 servicekosten. dé Cumbre del Sof. f-oto cor vos Tom Dumoulin laat, twee jaar terug, Froome achter zich De spanning is te snijden in de kwalificatiereeks! Heel Nederland hoopt op een oranje zomer in Rusland. De weg naar het WK ligt helemaal open! Letterlijk alles is nog mogelijk. Op 3 september speelt Oranje de belangrijke wedstrijd tegen Bulgarije in de Amsterdam ArenA.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24