Miljoenenbal nu vooral r P 22 EUROPA LEAGUE ROSENBORG BK - AJAX Na PSV ook Ajax eind augustus al uit Europa? Het zou voor het eerst sinds 1965-1966 zijn dat beide clubs ontbreken. Een schrikbeeld voor het Nederlandse voetbal. AJAX I PSV Kort Koeman Sneijder wel/niet in CL Wesley Sneijder (foto) is er niet in geslaagd het hoofdtoernooi van de Champions League te bereiken. Met zijn club Nice ging de international met o-t onderuit tegen Na- poli, dat de eerste wedstrijd al met 2-0 had gewonnen. Sneijder had wel een basisplaats bij de Franse club. Ziyech terug bij Marokko Ajacied Hakim Ziyech is voor het eerst sinds oktober vorig jaar weer opgenomen in de Marokkaanse selectie. Bondscoach Hervé Renard heeft de middenvelder geselecteerd voor de WK-kwalificatieduels met Mali van volgende week. Feyenoord-aanvoerder Ka- rim El Ahmadi en Mimoun Mahi (FC Gro ningen) zijn ook opgeroepen. Ziyech werd door Renard gepasseerd voor de Afrika Cup in januari. Ziyech wilde daarop niet meer voor Marokko uitkomen zolang Renard de bondscoach is. Na een verzoeningsgesprek besloot de 24-jarige spelmaker van Ajax zich weer beschikbaar te stellen. Hoedt vertrekt naar 'Saints' Wesley Floedt (foto) heeft voor vijfjaar ge tekend bij Southampton. De international komt over van Lazio. De verdediger tekende gisteren een contract bij de club uit de Pre mier League. De Engelsen zouden 18,5 mil joen euro betalen voor Hoedt. Flitsen Quote van de dag 'Ik kijk nu al uit naar volgend jaar, dan ben ik er wel bij' Bar$a Mittag Ajax speelt morgen in Trondheim een wed strijd met meer im pact dan alleen op Ajax zelf. Het is een cliché om zoiets te schrijven, maar daarom niet minder waar. De be langen van het hele Nederlandse voetbal staan op het spel en Ajax- coach Marcel Keizer liep daar na de verloren heenwedstrijd al even op vooruit. „Uitschakeling tegen Ro senborg, dat zou een rampscenario over de hele linie betekenen", zei Voor het eerst in 52 jaar kan zowel Ajax als PSV ontbreken in Europa Keizer. „Net op een moment dat er wat verbetering voor het Neder landse voetbal leek op te treden door onze Europese finaleplaats van mei." Begin augustus ligt PSV al volle dig uit Europa, voor het seizoen goed en wel is begonnen. Als ook Ajax die schande morgen mee maakt, schaadt het om te begin nen de inhaalrace van Nederland op de Europese coëfficientenlijst. Volgend seizoen zal voor het eerst geen enkele Nederlandse deelne mer nog rechtstreeks Europa in gaan. Ook de kampioen én de be kerwinnaar van 2018 moeten aan Daar zitten ze morgenavond, onge twijfeld zij aan zij te glimmen van trots. De driekoppige afvaardiging van Feyenoord. Algemeen directeur Eric Gudde, 'td' Martin van Geel en diens secretaresse Sarith Hazi. Op bezoek bij de UEFA. De Europese voetbalbond die met regelmaat van de klok acceptgiro's naar de Kuip stuurde, omdat ze vonden dat de Rotterdammers hun eigen fana tieke supporters niet in de hand hadden. Het antwoord van Feyen oord en het Legioen volgde afgelo pen seizoen op Old Trafford, waar een invasie van aanhangers van de club incidentloos verliep. „We gaan er alles aan doen om door te pakken op het succes van Man chester", stelt communi catiemanager Raymond Salomon. Waar in het verre en recente verleden buiten de stadions veel misging lijkt het bezoek aan Old Trafford de blauwdruk van hoe het de ko mende jaren moet gaan. „Maar dat betekent niet dat we in de Kuip nu al dagenlang zitten te hopen op een koppeling aan een Engelse club en vervolgens bidden dat we clubs uit andere landen ont lopen", zegt Salomon. Gudde, Van Geel en Hazi zullen gelijk contact leggen met de tegen standers. Vervolgens zal dat contact geïntensiveerd wor den om problemen voor te zijn. In de Kuip weten ze dat de UEFA bij het mil joenenbal nog scherper zal toezien dan bij de Eu ropa League. De afgelopen weken kreeg de club al bezoek van werknemers van de voetbal bond. „Er is een boekwerk van liefst 143 pagina's dik met de regelgeving. De UEFA neemt vanaf drie dagen voor de wedstrijd het stadion over. woensdag 23 augustus 2017 GO VOETBAL VOETBAL 3 /«outharr 1 •i-A VOETBAL De licentiecommissie van de KNVB heeft ADO Den Haag en Roda JC vooralsnog niet ingedeeld in een categorie. De voetbalbond maakte gisteren de indeling bekend van de clubs in het betaald voetbal op basis van hun financiële huishouding. Trainer Marcel Keizer van Ajax kan morgen in de return in de play-offs voor de Europa League tegen Rosenborg weer beschikken over Amin Younes. De vleugelspeler ontbrak zondag in de gewonnen thuiswedstrijd tegen FC Groningen (3-1) vanwege ziekte. -Victoria Azarenka moet de US Open aan zich voorbij laten gaan, omdat ze met haar ex-man steggelt over de voogdij van haar kind. I Hoewel Ever- ton deze zomer al voor meer dan 100 mil joen euro aan nieuwe spelers kocht, is mana ger Ronald Koeman nog niet klaar. Hij wil nog twee versterkingen: een spits en een linksbe nige verdedi ger. IS FC Barcelona klaagt Neymar (foto) aan we gens contract breuk. De Spaanse club wil 8,5 miljoen euro van de Braziliaan, die deze zomer overstapte naar PSG voor 222 miljoen. Na 158 inter lands en vijftig treffers in de nationale ploeg stopt de Duitse voetbalster Anja Mittag (32). De spits kondigde giste ren haar af scheid aan als international. i O a Rampscenario ligt op de loer in Trondheim Maarten Wijffels Amsterdam Feyenoord (hier tegen Real Madrid) was in 1965 de enige Nederlandse club in Europa. PSV speelt voor het eerst sinds 1974 geen Europees voetbal. Als Ajax morgen het thuisverlies tegen Rosenborg (0-1) niet in winst weet om te zetten is het ook sinds lange tijd Europees uitgeschakeld. Eindklassering in eredivisie: 13 1969 Ajax verliest EC l-finale 1971,1972 en 1973 Ajax wint EC-I 1965 1966 1967 1968 1969 1970 1971 1972 1973 1974 1975 1976 1977 1978 1979 198 Eindklassering in eredivisie: 4 1978 PSV wint UEFA Cup Willy van der Kuijlen met de cup s Feyenoord droomt van een kop peling aan Real Madrid of Liver pool in Europa. Al heeft de kam pioen ook tegen die clubs nog altijd een voorwaardelijke straf boven het hoofd hangen. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 22