1 Elvis More... v Hoe is het nu met... JOOST BUITENWEG 21 %ÉS T door René Shuman en Angel-Eye In deze serie zoeken we BN'ers op die eens in de schijnwerpers stonden, maar nu verdwenen zijn van het podium. Vandaag: Rien, de eerste slechterik uit GTST. Zeg Arnie, Peter, Linda, Myriam en Rien en de gemiddelde veertiger weet 't onmiddellijk: dit gaat over Goede Tijden Slechte Tijden en dan in het bijzonder de eerste jaren. „Dat kwam omdat we iets heel nieuws waren begonnen. Een soapserie bestond nog niet in Ne derland, zelfs niet in heel Europa", zegt Joost Buitenweg die tussen 1990 en 1992 de rol van Rien Ho- gendoorn vertolkte. „Het was een roerige tijd met de opkomst van commerciële televisie." Buitenweg speelde slechts twee seizoenen in GTST, maar zijn karak ter speelt tot op de dag van vandaag tot de verbeelding: Rien Hogen- doorn was immers de slechterik. „Feitelijk de eerste soapschurk op televisie. Best grappig hè", glim lacht hijDe impact van de soap was groot. „Een hype werd het. Studen ten organiseerden avondjes. Als wij voor een goed doel moesten voet ballen met de cast gingen de drang hekken om vanwege de handteke ningenjagers. Ze moesten eraan wennen dat we via de tv dagelijks bij hen naar binnen kwamen. 'Hey Rien', hoorde ik dan op straat, 'blijf je met je poten van Linda af. Of ze stonden plotseling in mijn tuin, best een beetje beangstigend." Buitenweg (50) belandde via To neelgroep Amsterdam bij GTST, waar hij na twee jaar alweer af scheid nam. „In de Australische se rie, waar het Nederlandse script op gebaseerd was, stapte mijn charac ter eruit. Ik mocht mijn eigen einde Als wij voor een goed doel moesten voetballen, kwamen er dranghekken kiezen. Werd doodgescho ten. Ik wilde altijd al met zakjes bloed en zo, naar mijn borst grijpen en dan met bebloede handen langs zo'n witte deurpost." Hij ver dween niet van de buis. Speelde onder meer in Sam Sam en Vrouwenvleugel. „Had ik toch het gevoel dat ik me iets meer bewezen had als acteur", aldus Bui tenweg, getrouwd en vader van twee zoons (17 en 21). De acteur ontwikkelde zich tot regisseur, pro ducent en docent. Geeft sinds 1996 acteerles in zijn eigen RJB Studio in Almere, maar zijn core business is zijn mediabedrijf Pixelthis dat hij in 2000 oprichtte. „Bedrijfsfilms, commercials, videoclips, bedenken van concepten, we doen van alles. Weer is medialandschap aan het veranderen. Een boeiende ontwik keling." Een bijzonder eerbetoon aan Elvis Presley Ga naar pzc.nl/elvis woensdag 23 augustus 2017 PC rh Dennis Jansen Rien, de slech terik in GTST. Joost Buitenweg anno 2017. FOTO PIXELTHIS 40 jaar na het overlijden van Elvis Presley brengen René Shuman en Angel-Eye een bijzonder eerbetoon aan deze zanger. Datum: 26 augustus 2017,14.30 uur Locatie: Nieuwe Luxor Theater te Rotterdam Prijs: vanaf 24,25 (inclusief korting) Bestel nu uw tickets met speciale lezerskorting!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21