De kassa rinkelt weer Pakistaanse transgenciér vlucht naar Nederland Grote kloof met bedrijfsleven Leraren in het basisonderwijs verdienen gemiddeld 14 procent minder dan vergelijkbare werknemers in het bedrijfsleven. Om de loonkloof te dichten is ruim 1,6 miljard euro nodig. Ajax in de Europa League Voor een appel en een ei op reis Walcheren Familie zint op eerwraak De loonverschillen blijken uit een onderzoek door economisch on derzoeksbureau SEO in opdracht van de PO Raad. SEO vergeleek de salarissen in het primair onderwijs en bedrijfsleven in de periode 2006 tot en met 2015. In al die jaren blij ken leraren op de basisschool min der te verdienen dan vergelijkbare werknemers in het bedrijfsleven. De discussie over de lerarensala rissen laaide recent op toen een groep leraren op de basisscholen een salarisverhoging van 20 procent eiste. Daarmee zouden de lonen ge lijk worden aan die van leraren in Vooral oudere leraren, universitair geschoolden en voltijdswerkers blijven in loon achter het voortgezet onderwijs. Met een staking van enkele uren zetten ze hun eis kracht bij. Een betere belo ning moet het vak van leraar in het basisonderwijs aantrekkelijker ma ken. Daardoor wordt ook het chro nisch lerarentekort opgelost hopen de actievoerders. Uit het onderzoek van SEO blijkt dat de leraren een punt hebben als het om de belo ning gaat. Werknemers in het be drijfsleven met een vergelijkbaar opleidings- en beroepsniveau ver dienen gemiddeld 14 procent meer. Verschillen De aanvangssalarissen in het pri mair onderwijs zijn niet slecht, blijkt uit het onderzoek. Leraren tot 35 jaar verdienen gemiddeld even veel als hun evenknieën in het be drijfsleven. Daarna nemen de ver schillen toe. Uit het onderzoek blijkt dat vooral mannen, oudere le raren, universitair geschoolden en voltijdswerkers in loon achterblij ven bij werknemers in het bedrijfs leven. Bij vrouwen, in deeltijd wer kende leraren en docenten met een bacheloropleiding blijft het toon verschil ten opzichte van de markt sector relatief beperkt. Regeringspartij PvdA eiste na de stakingsacties dat de salarissen voor basisschoolleraren worden ver hoogd. Deze week bleek dat ze met coalitiepartner VVD dicht bij een akkoord is voor extra geld voor de salarissen. Onduidelijk is nog hoe groot de verhoging zal worden. De PvdA heeft in haar verkiezingspro gramma een loonsverhoging van 3,25 procent staan. Dat kost al 400 miljoen euro. Om de totale loon kloof te dichten is dus ruim 1,6 mil jard euro nodig. De vraag is of het demissionaire kabinet zo veel geld wil uittrekken voor verbetering van de salarissen. De belangen van het Nederlandse voetbal staan op het spel Zon Zomer Nieuwsmedia De lach is terug in de kledingbranche. Nu de economie verder groeit, laten de consu menten het geld weer rollen. „De zaken gaan steeds beter", zeggen Astrid Prent (links) en Meike Hagenaars van de A damesmodewinkel Wit Zo in Middelburg, foto ruben oreel ZEELAND 2 W Leraar krijgt te weinig loon Peet Vogels Amsterdam P22 woensdag 23 augustus 2017 Zomerse dag met geregeld zon pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws 28°C Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1