Openingsdata Hudson's Bay nu bekend 16 ECONOMIE Een actie van hackers legde eind juni de Rotterdamse haven stil. Hoe kunnen we ons beter wapenen tegen aanvallen op onze vitale infrastructuur? Beveilingsbedrijf Fox-IT zette gisteren zijn deuren open. „De gebruiker is de zwakste schakel." CYBERCRIME DIGITALE BEVEILIGING De laatste tijd was wat speculatie ontstaan over de openingsdata van de nieuwe warenhuizen. De opening werd enkele keren uitgesteld. De Canadese warenhuisketen bracht eerder naar buiten dat de Amsterdamse winkel al midden augustus open zou zijn. De vlaggenschipwinkel aan het Amster damse Rokin opent nu op 5 september, maar krijgt pas op 19 september een feestelijke ope ning. Later deze maand volgen nog zeven an dere winkelopeningen voor Hudson's Bay, op plekken waar voorheen warenhuizen van het failliete V&D zaten. De warenhuizen in Lei den, Breda, Maastricht, Almere, Zwolle, Tilburg en Den Bosch openen allemaal tussen 12 en 21 september. Hudson's Bay opent ook twee winkels van de formule Saks OFF 5th. Die keten gaat grote merken met kortingen aanbieden. De Rotter damse Saks OFF 5th opent gelijk met de Hud son's Bay-vestiging op 7 september en komt in hetzelfde pand aan de kop van de koopgoot, zo als de Beurstraverse in de volksmond heet. De vestiging van Saks OFF 5th in Amsterdam wordt gevestigd in de Kalvertoren en gaat in november open. Kort Doorstart Witteveen Mode Winkelketen Witteveen Mode maakt een doorstart. De keten was eind juli failliet ver klaard. Direct was er interesse van 'een behoor lijk aantal partijen', zei de curator eerder deze maand. Met een van hen is een akkoord bereikt. Na het faillissement bleven 72 van de bijna 100 winkels open. Het is nog niet duidelijk hoeveel winkels na de doorstart open kunnen blijven. Directeur Blokker weg Algemeen directeur Rob Heesen van winkelketen Blokker vertrekt per direct. Topman Casper Meijer van I ujS Jk moederbedrijf Blokker Hol ding neemt de leiding van hem over. Hij combineert J beide functies. Blokker kon- digde medio mei een ingrij - pende reorganisatie aan. Komend jaar sluiten hon derd winkels hun deuren. Het moederbedrijf maakte daarnaast bekend dat het afscheid neemt van alle andere winkelketens, waaron der Intertoys, Xenos, Big Bazar en Leen Bakker. Flitsen Batenburg Aperam Sif Provident he quieter you be come, the more you are able to hear - Hoe stiller je bent, hoe meer je hoort. De tekst op het scherm van Dirk jan Mollema, veiligheidsexpert bij digitaal beveiligingsbedrijf Fox-IT, vertelt precies waarom het zo moeilijk is om een goede hacker op te sporen, én waarom hij zoveel schade aan kan richten. Als hij eenmaal binnen is, kan hij zijn goddelijke gang gaan, zolang hij maar geen argwaan wekt. Mollema (26) laat zelf even zien hoe snel en makkelijk mensen de deur openzetten voor kwaadwil lende digikrakers. Hij stuurt via de mail een valse Linkedin-uitnodi- ging naar een zekere Jennifer. Die is niet van echt te onderscheiden: vrolijk lachend vraagt de man op de foto of Jennifer vriendjes wil worden op de netwerksite. Wat Jennifer niet weet is dat ze als ze op 'Accept' klikt niet op www.lin- kedin.com terechtkomt, maar op www.iinkedin.com. Een 1 in plaats van een 1 dus. Die site beheert Mollema, en door die site te be zoeken, geeft Jennifer hem de kans verbinding te maken met haar computer. Het is alsof je een vos binnenlaat in een kippenren. Binnen een mum van tijd heeft Mollema toe gang tot Jennifers bestanden, heeft hij haar wachtwoord te pakken, zichzelf beheerdersrechten gege ven en heeft hij haar webcam aan gezet. Wat Jennifer ervan merkt? Helemaal niks. Op zich zijn de dingen die Mol lema laat zien al erg genoeg, maar de gevolgen kunnen nog veel gro ter zijn. „Meestal is dit de eerste stap die wordt gezet om bij grote bedrijven binnen te dringen", zegt hij. „Als je eenmaal binnen bent, kun je verder hacken. Kijken of er ergens deurtjes openstaan. Bij Pe- tya ging het ook zo." Ah, het P-woord is gevallen. Pe- tya is de naam van de kwaadaar dige software - ransomware, in nerdjargon - die dit voorjaar de Rotterdamse haven en talloze an dere bedrijven in Europa plat legde. In Nederland maakte vooral het vastlopen van de haven in druk. Blijkbaar is onze vitale infra structuur maar matig beschermd tegen hackers. Wat is de volgende stap? Een landelijke elektriciteits storing? Het internet drie weken plat? Beveiligingsbedrijf Fox-IT, dat kantoor houdt naast Ikea in Delft, vaart wel bij de toegenomen hac kersdreiging. Steeds meer bedrij ven zijn zich volgens directeur Ro nald Prins bewust van het belang van cybersecurity. En cybersecu- rity, dat is wat ze bij Fox-IT verko pen. Dat laat het bedrijf de buiten wereld graag weten. Prins ver schijnt met de regelmaat van de klok in de media. Gisteren zette het bedrijf zijn deuren open voor het Nederlandse journaille, om te laten zien hoe dat nou gaat, hac kers opsporen. Het voor Nederland nieuwe warenhuis Hudson's Bay opent op 5 september als eerste in Amsterdam. Het Canadese moe derbedrijf kondigt ook aan dat op 7 sep tember in Rotterdam het filiaal van Saks OFF 5th opent. Op die dag opent ook de vestiging in Den Haag haar deuren. WITTEVEEN WINKELKETEN Alle nieuwe bezorgers van maaltijdbe zorgdienst Deliveroo worden zzp'ers. Ook kunnen bezorgers die nu nog in vaste dienst zijn de overstap maken. Dat biedt volgens het bedrijf meer vrijheid en flexibiliteit. De hypotheekrente gaat dit najaar verder omlaag. Dat verwacht De Hypotheekshop op basis van ontwikkelingen op de geld- en ka pitaalmarkten. De lage rente is vooral te dan ken aan het beleid dat de Europese Centrale Bank (ECB) voert om de economie en de in flatie in de eurozone te stimuleren. O woensdag 23 augustus 2017 Het installatie bedrijf zag omzet en winst groeien. De staalprodu cent profiteerde van hogere me- taalprijzen. Beleggers namen winst voor de publica tie van de half jaarcijfers. De Britse kre dietverstrekker kwam met een tweede winst waarschuwing. O GO Sander van Mersbergen Delft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16