Marjan Berk r Hartpatiënt (13) overlijdt op zijn eerste schooldag effeweg.nl li/oad M- a 15 VAN £359",- incfasiim, VOOR €319, €40 KORTING Worden de kinderen lastig, gooi dan af en toe 'n lolly naar achteren (vV GELDIG T/M 30-08-2017 De schoolvakantie is voorbij. Ik geef de plantjes van mijn jongste zoon voor de laatste keer wa ter, leg de post op een stapeltje, kijk nog één keer of er geen enge mannen stiekem bezit hebben genomen van de bedden van de kinderen, aai de eenzame teddy beer over zijn bol en verlaat het doodstille huis, me verheugend op hun terugkeer. „We brengen een lekker potje honing voor je mee!" riep mijn zoon liefdevol. Nu woon ik in Overijssel ongeveer naast de im ker, en moet ik mijn zoete intake drastisch verminderen om geen bejaardensuikerziekte te krijgen. Ik wijs dit aanbod dus krachtig van de hand in de hoop dat ze weer besluiten de zalige pot ril- lette die mij vorig jaar te beurt viel, voor mij mee te nemen... fles droge Bretonse cider en een doos authentieke Bretonse koek jes. Mijn dochter vierde binnens lands vakantie, dat levert weinig exotische culinaire trofeeën op. Maar zij neemt me dan weer mee uit eten, dat wordt hier op mijn smalle thuisfront ook geweldig op prijs gesteld. Ik denk aan de jonge jaren, aan de vakanties in Bretagne in de gehuurde huisjes, waar de bewo ners zich gedurende ons verblijf terugtrokken in de schuur, in St. Marguerite, eventjes boven St. Nazaire, dicht bij de Loire. We gingen naar de Tour de France kijken, een vluchtig genoegen, want de karavaan schoot als een windvlaag aan je voorbij. Later gingen we naar het grote oude hotel aan het strand, waar we ieder jaar dezelfde families tegenkwamen. We aten einde loze hoeveelheden mosselen en langoustines en dan flinterdunne crêpes toe... Toen ik groot was en de kinde ren de deur uit waren, ging ik met een vriendin een weekje naar Bretagne en op de terugweg naar huis reisden we over Parijs. Steevast ging ik op de Boulevard St. Michel kijken bij de winkel van Sonia Rykiel, waar ik Noëlle inmiddels kende. Na een week van zeefruit, Muscadet en fram bozen met room riep ze ieder jaar weer: „Ah madame Berk, vous êtes maigri!" Nu, als ik één ding niet was, dan was dat maigri\ Ik kocht dan voor het nieuwe seizoen een afgeprijsd mantel pakje in de geweldige Solde en dan kon je er weer een jaar tegen aan! In de jaren dat we met de auto, kinderen achterin, heen en weer reisden, ik met zakken haricots verts, grote stokbroden en Franse geraniums tussen mijn knieën. Ik weet nog een advies van de toen veelgelezen dr. Spock: 'Neem veel lolly's mee. Worden de kinderen lastig, gooi dan af en toe een lolly naar achte ren!' Er was een bandje met de naam: Met Gijs op reis, dat draaiden we plat. En als het gekift op de ach terban uitbrak, dan gooiden we weer een lolly naar achteren. Zelden zo'n geruststellend boek gelezen als de dikke Dokter Spock! Ik gaf het schoondochters bij zwangerschappen altijd ca deau. Spock werd verdron gen door het meester werk: Oei! Ik groei! Maar Spock was leuker... Vader Corey West doet zijn verhaal in Amerikaanse media. Hij vertelt hoe zijn zoontje donderdag met veel gezonde spanning wakker werd. Peyton deed een beetje gek aan tafel, hij had zin in school. Zijn ouders maakten een foto van hem, stralend bij de voordeur. Rugzak om de schouders, handen in de zakken van zijn korte broek. Tikkel tje onzeker, maar ook trots kijkt hun zoon de camera in. Een jongen die al zo veel heeft meegemaakt. Vijftien minuten later stortte de wereld van het gezin in. Broer Ethan bracht Peyton met de auto naar school. Tijdens dat korte ritje zei Peyton al dat hij zich niet zo lek ker voelde. Net uitgestapt, stortte hij in. Een ambulance spoedde zich naar de school. Peytons hart was gestopt met kloppen en de broeders probeerden hem te reanimeren. Peyton werd in 2003 geboren met een hart dat aan de linkerkant niet volgroeid was. Hij onderging zijn eerste openhartoperatie toen hij pas een dag oud was. Twee grote operaties volgden in de jaren daarna. De derde operatie kostte Peyton bijna het leven. Hij liep een hersenbeschadiging op en moest weer leren kruipen, eten en praten. In december vorig jaar verslech terde Peytons hartfunctie, maar hij vond in de 12-jarige Derek Cisneros een donor. Derek had een verkeers ongeval niet overleefd. Op 9 maart volgde een geslaagde harttrans plantatie en begon voor Peyton de lange revalidatieperiode. Peyton kreeg weer zin in het le- i Peyton werd geboren met een hart dat aan de linkerkant niet volgroeid was ven. Tijdens zijn revalidatie werd voetbal zijn geliefde sport. „Voetbal was ook de favoriete sport van zijn hartdonor Derek Cisneros", zegt vader Corey. „Peyton dacht: 'Als Derek dat leuk vond, vind ik het ook leuk'." Corey: „We realiseerden ons dat zijn lichaam gewoon op was. Hij heeft vijf geweldige maanden ge had. Hij leefde als nooit tevoren." De ouders hebben besloten orga nen ter donatie af te staan. „De arts vroeg het me en even wilde ik zeg gen: 'Nee, die jongen heeft al ge noeg doorstaan'. Maar gelijk daarna zei ik: 'Ja, natuurlijk'. Orgaandona tie redde Peytons leven." www.effeweg.nl of bel 088 10 30 800 8-DAAGSE EXCURSI EREIS l AANBIEDING! woensdag 23 augustus 2017 GO Dr. Soock Een zoon bezorgde mij al een We zongen in de auto ook veel. o^rv\cc Peyton West (13) kreeg in maart een nieuw hart. Na een maan denlange revalidatie maakte de jongen uit Ohio zich op voor zijn eerste schooldag in tijden. Het werd ook zijn laatste. Kees Graafland Rotterdam/Goshen Peyton West had sinds vier maanden een nieuw hart. fotofacebook INBEGREPEN Hotelovernachtingen, ontbijtbuffet, diner, lunchpakket Welkomstdrankje Drankarrangement dagelijks van 18:00 - 22:00 uur Gratis gebruik zwembad en sauna Begeteiding door chauffeur/ reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar HOTEL AM PFAHL Het hotel ligt aan de rand van het kuur oord Viechtach in een groot park. Het hotel beschikt over een restaurant, sauna, overdekt zwembad en lift. De kamers in Beierse stijl zijn voorzien van telefoon, tv, föhn, koelkastje en deels met balkon. U kunt gebruik maken van het wellness- aanbod, met o.a. stoombad en sauna's. Fouten voorbehouden. Excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Korting geldig op nieuwe boekingen gemaakt van 23-08-2017 t/m 30-08-2017. Niet geldig i.c.m. andere acties. (j?» j I I m Kortingscode EWREIS34 In het zuidoosten van Beieren, grenzend aan Tsjechië en Oostenrijk, ligt het 'Groene Dak van Europa': het Beierse Woud. We bezoeken de glasstad Bodenmais, de bruisende stad Passau waar u een boottocht over de Donau kunt maken en de cultuurstad Regensburg. Natuurlijk maken we een prachtige natuurtocht door het Beierse Woud. In alle jaargetijden zult u genieten van een onvergetelijke vakantie! VERTREKDATA EN PRIJZEN 21 oktobervanj1437/- €399, 17 november .van .€359/- €319,' 15 december.van €319,' 19 januarivanJISAV/- €329,' ÏU februarivanjt3997- €359,' 9 maartvanjt399f- €359,'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15