€79 'Smombiebord' als waarschuwing voor starende student 10 Veel agenten bij Grand Prix Modder doodt acht mensen ZOEKPLAATJE MILITAIRE OEFENING W lè' Langs de oevers van de Lahn re 1 Exclusieve Lezersreis NUWEG/^| De VU heeft op de stoep bij de kruising van De Boelelaan met de Buitenveldertselaan vier gele gevarendriehoeken laten schil deren. Op deze 'smombiebor- den' - een samentrekking van de woorden 'smartphone' en 'zom bie' - zijn een man en een vrouw afgebeeld die naar een smart phone in hun hand staren. „We zien veel studenten op een mobieltje kijken en niet op het verkeer letten. Door de borden op de stoep te teke nen, hopen we de studenten te be reiken", zegt woordvoerder Wessel Agterhof van de VU. Het afgelopen jaar waren er regel matig ongelukken op de kruising bij het universiteitsgebouw. Zo raakte een fietser in september ge wond bij een aanrijding met een tram. Op dezelfde plek raakte in april een vrouw zwaargewond, ook door een aanrijding met een tram. De VU, de gemeente en verschil lende bedrijven op de Zuidas heb ben regelmatig contact over de ge vaarlijke verkeerssituatie. De ge meente is verantwoordelijk voor extra maatregelen, zegt Agterhof. „Met deze borden kan de VU alvast iets bijdragen." Maatregelen voor 'smombies' zijn niet nieuw. In februari lan ceerde Bodegraven een 'verkeers- lichtstreep' op de stoep die afwis selend rood en groen kleurt. De gemeente had daarmee een primeur, maar de kritiek was niet van de lucht. Woord voerder José de Jong van Veilig Verkeer Neder land sprak van een 'verkeerde bood schap' omdat je de smartphonege- bruikers zo be loont voor hun gedrag. Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc f) reiskatern.nl woensdag 23 augustus 2017 SPA Meer dan 1.000 politie agenten worden ingezet om de Grand Prix Formule 1 van Spa-Francorchamps dit week end in goede banen te leiden. Met in totaal ruim 250.000 bezoekers belooft het de drukst bezochte editie aller tijden te worden. Zondag wor den er 100.000 toeschou wers verwacht, waaronder heel veel Nederlanders die speciaal komen voor Max Verstappen. De Belgische politiediensten krijgen ook dit jaar weer versterking van buitenlandse collega's uit Luxemburg, Frankrijk, Duits land en Nederland. DAR ES SALAM Een modder stroom op een vuilnisbelt in Guinee heeft gisteren aan minstens acht mensen het leven gekost. De ramp vond plaats in het noorden van Guinee. De modderstroom is veroorzaakt door hevige re genval, net als eerdere ver woestende modderstromen in Sierra Leone en Congo. Door de hevige regenval vinden aardverschuivingen plaats. Het aantal doden als gevolg van de modderstromen in Sierra Leone is opgelopen tot 500. Volgens het Rode Kruis worden nog 600 mensen ver mist. Zuid-Koreaanse militairen hebben een goede schuilplek gevonden. Ze vallen bijna weg tegen de rekken met schoenen en kleding waarachter ze zich verstoppen. De werknemers van de winkel beschermen hun oren terwijl ze kijken hoe de militaire oefening in een metrostation in Seoel verloopt. De Verenigde Staten en Zuid-Korea zijn begonnen aan hun jaarlijkse gezamenlijke militaire oe feningen. Noord-Korea ziet die als een bedreiging en eist dat de VS en Zuid-Korea ermee stoppen. Daar kan geen sprake van zijn, zei een vertegenwoordiger van het Amerikaanse leger gisteren, foto ap/afin young-joon Best Western Hotel Steinsgarten incl. 3-gangendiner V zwembad, sauna, stoombad nabij historisch Limburg a/d Lahn, Wetzlar en Marburg Best Western Hotel Steinsgarten is smaakvol ingericht en biedt alle hedendaagse comfort met een televisie, een bureau en een badkamer met bad en/of douche en toilet. Sommige kamers hebben een balkon. Het hotel ligt op loopafstand van het centrum van Giessen. Er is een restaurant en een hotelbar. Voor ontspanning kunt u terecht in het zwembad, de Finse sauna en het stoombad. Leuk, de Moezel en de Rijn, maar wie in dezelfde regio wil genieten van een meer idyllische en rustige rivier moet toch echt bij de Lahn zijn. Hier vindt u veel minder (massa)toerisme. Het is de ideale Menigeen bezoekt Duitsland langs de Moezel of de Rijn. Leuk, maar: verlaat de platgetreden paden! Bezoek het gebied langs de Lahn, een zijrivier van de Rijn. Hier vindt u nog de echte rust van een rivierdelta, met natuurlijk wel de befaamde Duitse gastvrijheid. Bovendien is een verblijf in het Best Western Hotel Steinsgarten in Giessen nu extra voordelig. Begin met genieten. plek om heerlijk langs de oevers te wandelen of fietsen. Onderweg komt u langs een aantal hele mooie steden en dorpen, zoals bijvoorbeeld het bekende Limburg an der Lahn. De streek rond Diez en Nassau is erg geliefd bij Nederlanders, vooral omdat het Nederlandse koningshuis hier haar wortels heeft. Giessen, de plaats waar u verblijft, is een echte studentenstad. Ook vindt u hier de oudste botanische universiteitstuin van Duitsland. De stad wordt omgeven door drie middelgebergten; het Westerwald, de Taunus en de Vogelsberg. Bezoek ook zeker de plaatsen Wetzlar en Marburg, die ook aan de Lahn liggen. Wetzlar herbergt een oude binnenstad, rijk aan vakwerkhuizen, en een prachtige Dom met Romaanse toren en een gotische fagade; uniek in Duitsland! De stad Marburg ligt aan de rechteroever van de Lahn. De stad is in lagen tegen de Schlossberg aan gebouwd. Het oude stadsdeel is terrasvormig op de hellingen van deze berg gelegen. Dit levert steile en nauwe, knusse straatjes op. Menig gebouw ademt nog de sfeer van de zestiende en zeventiende eeuw uit. Wat u ook doet; wij weten het zeker: u komt terug naar deze mooie streek! Best Western Hotel Steinsgarten €79,00 p.p. ACTIEPRIJS in november: slechts €69 p.p.! 2 overnachtingen 2 x uitgebreid ontbijtbuffet •1 x 3-gangendiner fles water op de kamer begroetingscocktail in de hotelbar gratis gebruik zwembad, sauna en stoombad badjas te leen 10-minuten een ontspannende massage Actievoorwaarden Korting bij 2 volbetalende personen op de kamer: max. kind t/m 11 jaar gratis, van 12 t/m 17 jaar 50% korting en vanaf 18 jaar 30% korting. Toeslag 1-persoonskamer: 100% Boekingskosten: 15 per boeking. Meer informatie en boeken: Ga voor Best Western Hotel Steinsgarten naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1745 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl. Met speciaal ontworpen geva rendriehoeken wijst de Vrije Universiteit (VU) in Amster dam studenten op de risico's die het staren naar hun mo bieltje in het verkeer kan ople veren. Jorien van der Keijl Caspar Naber Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 10