Asscher: niet uit op val van kabinet Bijstandsmoeder moet dokken door 'misverstand' 5 Alexia's fiets rammelt niet, maar loopt wel zachtjes aan Duidelijk is dat het niet om de 20 procent verhoging gaat die de juf fen en meesters zelf willen, om hun salaris gelijk te trekken met docenten op middelbare scholen. In haar verkiezingsprogramma trekt de PvdA 3,25 procent extra uit. Dat kost structureel 400 mil joen euro. Ramkoers WD en PvdA liggen al weken op ramkoers, nadat PvdA-leider Lo- dewijk Asscher voor het reces dreigde uit het kabinet te stappen als de salarissen van basisschoolle raren komend jaar niet omhoog gaan. Omdat er nog geen nieuw kabinet is, moeten WD en PvdA die begroting nog samen maken. WD stelt dat een demissionair ka binet niet zulke grote beslissingen meer mag nemen, maar vindt het slecht voor het aanzien van de po litiek als de coalitie nu nog uiteen valt. PvdA-leider Asscher klonk gis teren ook verzoenlijker. „Natuur lijk kan het kabinet nog vallen, maar daar ben ik zeker niet op uit. Ik hoop dat we eruit komen. Ik W VVD: slecht voor het aanzien van de politiek als coalitie nu nog uiteenvalt vind dat leraren een punt hebben. Ik breng iedere dag drie jongens naar het primair onderwijs, daar wordt heel hard gewerkt. Nu het beter gaat met Nederland is er alle reden om naar de salarissen te kij ken." Wel is duidelijk dat er voor de reparatie van de koopkracht voor een deel van de gepensioneerden en uitkeringsgerechtigden een 'paar miljoen euro' wordt uitge trokken. Uit berekeningen van het Cen traal Planbureau (CPB) blijkt dat deze groepen wat koopkracht be treft heel erg achterblijven op wer kend Nederland, als het demissio naire kabinet niks zou doen. Eer der al gaven de coalitiepartijen aan dat dit geen groot probleem zou zijn. Meerderheid Het kabinet-Rutte II is officieel de missionair sinds de verkiezingen in maart. Toch moeten WD en PvdA samen nog de begroting voor 2018 maken, omdat de formatie voortduurt en er nog altijd geen nieuw kabinet is. De beoogd nieuwe coalitiepar tijen hebben er ook belang bij om tegemoet te komen aan de wensen van de PvdA. Samen zijn WD, CDA, D66 en Christenunie goed voor een krappe meerderheid in zowel de Eerste als de Tweede Ka mer, waardoor het nieuwe kabinet de komende kabinetsperiode de middenpartij nodig kan hebben voor bredere steun. met sneakers van All Stars aan haar voe ten, zwarte skinny jeans, een roze shirt met daaroverheen een stoere hoodie. Een heel normaal meisje, uit een heel bijzonder gezin, waar het er vaak ook gewoon aan toegaat. Want voor haar eerste schooldag op het Sorghvliet had Alexia alle 'geheimen' al van haar zus gehoord, merkte koningin Maxima vlak voor de zomervakantie op. „Alexia hoort de laatste jaren alleen maar ver halen over Sorghvliet; over docent die en docent dat. Ze is beter voorbereid dan Amalia toen ze begon." Met medewerking van Wilco Willemsen. Bewindvoerder en voormalig wet houder Kees Boudestein noemt de actie van de club 'onbegrijpelijk'. „Hoe kom je op het idee om het op deze manier te doen? Je duwt haar nog verder de ellende in", zegt Bou destein over het 'gierend uit de hand gelopen misverstand'. De club noemt die opstelling oneerlijk. „We hebben alles gedaan. Er is geen sprake van een misverstand", aldus woordvoerder Thijs Blom. Doordat voetbalvereniging GSC/ODS naar de rechter stapte om de vrouw te dwingen de achter stallige contributie te betalen, werd het bedrag verhoogd met proces- en deurwaarderskosten: 830,50 euro. Volmondig erkent Boudestein, sinds 2009 beheerder van de finan ciën van de bij standsmoeder, dat ze haar penibele situatie eerder en duidelijker bij de club kenbaar had moeten maken. „Ze heeft brieven gehad, aanmaningen van de deur waarder en een aankondiging van de rechtbank. Maar als iemand van de club nou eens met haar was ko men praten... De vrouw is niet on willig te betalen, maar ze heeft het lastig." De ellende begint volgens de in komensbeheerder als de 14-jarige zoon van de Dordtse aan het begin van afgelopen voetbalseizoen tobt met zijn gezondheid. „Ze wilde hem daarom per 1 november van de club halen", schetst Boudestein. Volgens de vrouw zegde ze het lid maatschap schriftelijk op, volgens de club is er niets ontvangen. Bo vendien kan opzeggen alleen voor 1 juli. Daarom volgde een gesprek tus sen de Dordtse en iemand van het jeugdbestuur. Daarbij werd de vrouw gewezen op ondersteuning door de Stichting Leergeld. 'Het zou allemaal wel goed komen', werd ge zegd, zo erkent ook GSC/ODS in een mailwisseling. Al stelt de club dat de vrouw zelf de Stichting Leer geld had moeten inschakelen. Volgens Boudestein ontstond hier het misverstand. „Mijn cliënt dacht dat het geregeld was. Natuurlijk probeert een club iedereen zijn contributie te laten betalen, maar beseffen mensen wel wat ze doen door naar een rechter te stappen?" Oneerlijk Woordvoerder Thijs Blom van de voetbalclub vindt het oneerlijk dat zijn vereniging in het verdom hoekje wordt geduwd. „Onze club is juist heel coulant. Maar deze me vrouw hebben we drie keer schrif telijk gemaand en de laatste keer gewaarschuwd dat we het uit han den zouden geven aan een deur waarder. Daar is geen enkele reactie op gegeven. Daarna is het uit han den gegeven." dinsdag 22 augustus 2017 GO Vervolg van voorpagina Welke eis de PvdA gisteren op tafel heeft gelegd, is niet be kend. De sociaaldemocraten willen niet zeggen hoeveel extra geld ze willen uittrekken voor de leraren. Deborah Jongejan Hanneke Keultjes Den Haag M Alexia is er klaar voor: de eerste dag op het Christelijk Gymnasium Sorghvliet. Prinses Amalia wuifde twee jaar geleden wat uit gebreider dan haar jongere zus. FOTO'S RVD Sybrand Buma (CDA) en Mark Rutte (VVD) begroeten elkaar op het Binnenhof, fotoanp Een 51-jarige bijstandsmoeder in Papendrecht moet na een gerechtelijke uitspraak ruim 800 euro ophoesten voor de contributie van haar zieke kind bij voetbalclub GSC/ODS. Dat is bijna vijf keer zoveel als de oor spronkelijke betaling voor het lidmaatschap: 168 euro. Niels Dekker Dordrecht De vrouw was de club 168 euro verschuldigd. Nu is het opgelo pen tot 830,50 euro. Tweede Kamer DER STATEN-CENERAAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5