Tourwinnaar na drie dagen in Vuelta al in leiderstrui in) 25 Slagter naar Dimenson Data Pas drie dagen onderweg is de Vuelta al volledig tot ontbranding gekomen. In de eerste bergrit richtte Froome een slagveld aan. Onder de slachtoffers alle Nederlanders. 4 Vuelta op pzc.nl Arends en Piek ronde verder UITSLAGEN et zijn hand op zijn helm heeft Vin- cenzo Nibali zojuist geprobeerd een haaienvin uit te beelden bij wijze van zegegebaar. Chris Froome had nog even geen tijd voor dat soort poespas, want die trok zich uit elkaar in een sprint voor plek drie aangezien elke se conde telde. Meteen daarna werden de ritwinnaar en de nieuwe klasse mentsleider afgevoerd tot achter het podium. Froome mocht daar wachten tot hij de rode trui omge hangen kreeg, de 6tste leiderstrui uit zijn carrière. Nibali kreeg na zijn interviews de bloemen voor de dagzege plus de groene puntentrui als extra bonus. Ondertussen duurde het nog meer dan een minuut voordat Wilco Kelderman en Steven Kruijs wijk samen over de streep kwamen. Wout Poels, die drie dagen geleden aan de Vuelta begon met de ambitie van schaduwkopman achter Froome, liet nog een halve minuut langer op zich wachten. Terwijl Froome en Nibali en in hun slip stream ook Esteban Chaves, Re main Bardet, Fabio Aru en Tejay van Garderen zich tot de winnaars van de dag mochten kronen, zaten de drie Nederlanders in het kamp van de verliezers. Bij Kruijswijk speelde in etappe drie een verkoudheid op, Kelder man kreeg in aanloop naar La Co- melle - de laatste klim van de dag - kramp in zijn benen. „Ik voelde me vandaag niet helemaal 100 procent en dat was wel nodig", vertelt Kruijswijk kort nadat hij over de streep was gekomen. Slopende dag „Het was een lastige rit met die hitte en dan zie je dat het een slo pende dag is. Ook al is het pas de derde dag. Ik zat niet mee op die laatste klim, omdat ik gewoon te kort kwam. Dat voelde ik heel de dag al een beetje aankomen." Kruijswijk verloor voor de derde dag op rij tijd en staat inmiddels bijna twee minuten achter op Froome. Voor Kelderman was het de eerste tegenslag nadat Sunweb op dag één goede ploegentijdrit reed en hij zich in de waaierfinale van de tweede etappe ook voorin staande hield. „Eigenlijk ging ook vandaag alles wel goed", zegt Sun- web-ploegleider Mare Reef. „Tot de tweede klim zat Wilco goed met Warren Barguil en Sam Oomen. Al leen tussen de afdaling en het stuk naar de laatste klim kreeg hij kramp in zijn benen en blokkeerde hij. Het was superwarme dag, dat kan van invloed zijn geweest op Wilco's gestel Kramp heeft iets met de vochtba- lans te maken. Het was een super- warme dag, dat kan van invloed zijn geweest op Wilco's gestel." Toen bij Kelderman de kramp toesloeg, was Sky juist begonnen met een machtsovername. De vie renhalve kilometer lange slotklim werd aangegrepen voor een vier- traps-aanval van Diego Rosa, Mikel Nieve, Gianni Moscon en uiteinde lijk Froome zelf. Het geweld kostte ook hun ploeggenoot Poels de kop. Maar voor Froome, die zichzelf dit jaar de dubbel Tour-Vuelta tot doel heeft gesteld, was er al geen weg meer terug. De enige die kon aan klampen na zijn demarrage was Chaves. Andere concurrenten als Nibali, Aru, Bardet en Van Garde ren wisten pas in de afdaling naar Andorra La Vella aan te sluiten. Zo maakten Froome en zijn ploeggenoten de derde Vuelta- etappe tot een waar slagveld. Naast de drie Nederlanders verloren ook andere concurrenten tijd, zoals de broertjes Simon en Adam Yates (halve minuut) en Ilnoer Zakarin (bijna een minuut). Grootste verlie zer onder de favorieten was Alberto Contador, die tweeënhalve minuut moest toegeven. „Al op de voorlaat ste klim voelde ik me superzwak. Zelfs als het relatief rustig ging had ik moeite om te volgen", vertelde Contador na afloop. „Ik hoop dat het slechts een slechte dag is door het gebrek aan competitie." Ondanks het tijdsverlies geloven ze bij Sunweb nog altijd in het klas sement van Kelderman. „Daarom lieten we Warren Barguil ook af zakken in de finale, want het is dui delijk dat een klassement voor Wilco ons doel blijft. Daarvoor zet ten we voorlopig alles aan de kant. Dit was een eerste test en die ein digde voor hem in een teleurstel ling, maar er is nog geen man over boord. Door die twee goede eerste dagen staat Wilco er nog gewoon tussen," zegt ploegleider Reef over de dertiende plek van Kelderman in het klassement. „De Vuelta duurt drie weken en geen drie da gen." Zie: pzc.nl/vuelta dinsdag 22 augustus 2017 BADMINTON De Neder landse badmintonners Jacco Arends en Selena Piek hebben bij de WK in Glasgow de tweede ronde gehaald in het gemengd dubbel. Het duo rekende soepel af met Jordan Cor vee en Anne Tran uit Frank rijk: 21-12, 21-18. De vol gende opdracht voor Arends en Piek wordt een stuk zwaarder. In de tweede ronde wacht het Chinese koppel Nan Zhang en Yinhui Li. Nick Frans man en de duo's Robin Ta- beling/Cheryl Seinen en Jelle Maas/lmke van der Aar redden het niet in de openingsronde. WIELRENNEN Tom-Jelte Slagter stapt van Cannon- dale-Drapac naar de Zuid- Afrikaanse ploeg Dimen sion Data. De 28-jarige Groninger wordt ploegge noot van onder anderen de Britse sprinter Mark Cavendish en de Noorse kampioen Edvald Boasson Hagen. Bij Cannondale won Slagter onder meer twee etappes in Parijs-Nice en dit jaar een rit in de Ronde van Oostenrijk. „Ik heb vier geweldige jaren gehad bij mijn huidige team, maar ik voelde dat het tijd is voor een nieuwe uitdaging. Dimension Data is voor mij de ideale ploeg om resultaten te halen en mezelf te ontwikkelen." HOCKEY EK in Amstelveen Mannen. Groep A: Spanje - Oostenrijk 2-2, Ne derland - België 0-5,5. Dockier, 24. Dockier 0-2,25. Briels 0-3, 40. Luy- paert (Sc), 55. Boon 0-5. Stand: 1. Bel gië 2-6 (9-1), 2. Nederland 2-3 (7-6), 3. Oostenrijk 2-1 (3-6), 4. Spanje 2-1 (3-9). Groep B: Ierland - Polen 7-1, Engeland - Duitsland 3-4. Stand: 1. Ierland 2-4 (8-2), 2. Duitsland 2-4 (5-4), 3. Enge land 2-3 (9-4), 4. Polen 2-0 (1-13). TENNIS Cincinnati. Mannen, finale: Dimitrov (Bul/7) - Kyrgios (Aus) 6-3 7-5. WIELRENNEN Ronde van Spanje, UCI WorldTour. Derde etappe, Prades - Andorra la Vella: 1. Nibali (Ita) 158 km in 4.01.22, 2. De La Cruz (Spa), 3. Froome (GBr), 4. Bardet (Fra), 5. Chaves (Col), 6. Aru (Ita), 22. Kelderman 1.14, 23. Kruijswijk, 26. Oomen 1.24,32. Poels 1.39, 41. Bol 4.01,44. Clement 5.43. Algemeen klassement: 1. Froome 8.53.44,2. De La Cruz 0.02,3. Roche (Ier), 4. Van Garderen (VSt), 5. Nibali 0.10, 6. Esteban Chaves 0.11,13. Kel derman 1.17,17. Oomen 1.32,21. Poels 1.45, 24. Kruijswijk 1.56,38. Bol 4.56, 44. Clement 6.25. Oranje in zijn hemd gezet door Froome Daan Hakkenberg Andorra La Vella -J- Steven Kruijswijk was één van de Nederlanders die gisteren in de problemen kwam. fotocorvos - Sunweb-leiding over Kelderman HB Naast reportages, interviews en voorbeschouwingen brengt de PZC op de website dagelijks ook video's vanuit Spanje. De hoofdrolspelers zijn Hidde van Warmerdam (presentatie), Michiel Elijzen en Thijs Zonneveld (analyses). voorbeschouwingen op alle etappes interviews vanaf de start live commentaar bij slotfase van elke rit live de eerste reacties van de Nederlanders samenvatting van de rit in beeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25