I Architectuur tegen terrorisme Caissière hoeft geen alcohol te verkopen Dode bij ongeluk op parking 9 Waarbij de laatste jaren ook de niet aflatende pijn hoort. En nu...behalve de pijn van de operatie- wond, die zich onderscheidt door acceptabele draaglijkheid, is die eeuwige rotpijn verdwenen! Het dringt langzaam tot mij door. Slaperig mijmer ik verder, denkend aan een buurvrouw, negentig jaar, in het bezit van twee nieuwe heupen, twee nieuwe knieën, twee door laserstralen helder ge worden ogen. „Mijn moeder is een bionische vrouw!", grapt een van haar zoons. Ik denk ook aan de Plantagebuurt hier in Am sterdam, waar ik mijn werkplek heb en waar de vele bejaarde mensen die daar wonen rollators en stokken ter ondersteuning gebruiken en daarmee in staat zijn hun leven zelfstandig voort te zetten. Ik weet ook dat in 2020 vier miljoen babyboo mers zorgen voor een menselijk landschap dat zich kenmerkt door een steeds hoger wordende leeftijd. Eén op de vier mensen wordt nu al negentig jaar of ouder, en leeft zelfstandig voort. Het culturele Ik mis iets waarmee ik jarenlang heb geleefd, de pijn in mijn arm en schouder, de verpestervan mijn leven landschap zal rekening moeten houden met de ook na 2020 nog steeds groeiende groep grijsaards. De orthopedisch chirurgie zal zich blijven ontwikke len en verbeteren, ook ten bate van de oude mens. Ik schiet uit mijn doezelige gedachten wakker. Aan mijn bed staat de fysiotherapeut van het zie kenhuis en vertelt mij, dat we meteen beginnen met de oefeningen om mijn geopereerde linker arm zo snel mogelijk zijn normale functies weer te laten oppakken. Ik ben nu klaarwakker en ben absoluut van plan mijn stinkende best te doen om zo snel mogelijk weer te functioneren. Met intense dank aan de be gaafde chirurg, die de onmogelijk geachte operatie van mijn op de foto vrijwel zonder kraakbeen be klede, op een soeppakket lijkende botten van mijn linkerarm door een geniale ingreep weer tot een bruikbaar lichaamsdeel heeft gemodelleerd! Ik ben zonder pijn, voel mij vrolijk, dankbaar gestemd en vol inspiratie begonnen aan de rest van mijn leven! NORTHAMPTON Bij een fdiaal van Aldi in de Engelse plaats Nor thampton is het niet mogelijk om bij alle kassa's alcohol af te rekenen. De supermarkt komt zo een werk nemer tegemoet die moeite heeft met de verkoop van alcoholica. Niet elke klant van de Northamptonse grootgrutter weet deze collegiali teit te waarderen, getuige enkele stevig geformuleerde berichten op Twitter. „Dus een moslim dicteert jullie wat hij wel en niet doet. Mag hij straks ook Joden weigeren?", vraagt iemand zich af. Een ander vraagt zich af of vegetarische cais sières vlees mogen weigeren bij hun kassa. „Het spijt ons van het ongemak", antwoordt de klanten service. „Wij zullen proberen om alle collega's de meest geschikte plaats te geven." LAUWERSOOG Door een aanrij ding met een auto aan de Zeedijk in Lauwersoog is gistermiddag een voetganger om het leven gekomen. Twee kinderen zijn gewond ge raakt, aldus de politie die spreekt van een 'heel naar ongeval'. De aanrijding was op een par keerterrein. De kinderen zijn naar het ziekenhuis gebracht voor on derzoek. Er is nog niets bekend over de aard van hun verwondingen. De bestuurster van de auto wordt ge hoord. MELBOURNE De Australische premier Malcolm Turnbull roept gemeentebesturen, stadsontwik kelaars, architecten en bedrijven op om bij nieuwe opdrachten reke ning te houden met veiligheids maatregelen tegen terreurdaden met voertuigen, geweren, messen, bommen en chemische substan ties. De minister-president ont vouwde zijn nationale strategie ter bescherming van het publiek en kele dagen na de bloedige aanslag in Barcelona. In januari van dit jaar reed een man met een auto in op voetgangers in Melbourne, waar door vier mensen werden gedood en meer dan twintig mensen ge wond raakten. Toen was overigens geen sprake van een terroristisch motief. Sindsdien zijn er in die stad 140 betonnen palen geplaatst om voetgangerszones te beschermen. Aanleiding voor het plan was de terroristische aanslag vorig jaar in Nice, waarbij 84 doden vielen. maandag 21 augustus 2017 Ja, natuurlijk! V\V N V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9