Treinen leggen meer kilometers af dan ooit Wandelen in de Harz 7 Festivalgangers staan achttien uur stil op station in Oostenrijk De Sziget Express die festivalgan gers vanuit Hongarije naar Neder land brengt, is gisterochtend even na 8.oo uur eindelijk aangekomen op eindbestemming Amersfoort. De trein vertrok vrijdag uit Hon garije, maar strandde om 23.45 uur in Oostenrijk. Noodweer had de bovenleiding vernield. De trein kwam pas zaterdag om r8.io uur weer in beweging. Met de opgelopen vertraging duurde de reis in totaal meer dan 40 uur. Dat is twee keer langer dan normaal. Zo'n achttien uur daar van stond de trein stil in het Oos tenrijkse Andorf. De inzittenden baalden enorm. De Eindhovense Sanne liet zater dag al weten: „We zijn gaan slapen met hetzelfde uitzicht en worden wakker met hetzelfde uitzicht. Echt superleuk." Ook Thom Bonninga (21) uit Groningen en zijn vrienden had den verwacht dat de trein 's nachts weer zou vertrekken. „We gingen slapen met de ge dachte dat we halverwege de nacht wel weer zouden gaan rijden. Toen we 's ochtends wakker werden, stonden we nog op dezelfde plek." Hoewel de sfeer in de trein vol gens Thom goed was, klaagt hij over reisorganisatie Festival.Tra- vel. „Er werd heel slecht gecom municeerd. We wisten niet wat er ging gebeuren. De deuren van de trein gingen gelukkig snel open, maar in eerste instantie mochten we het perron niet af. Toen het eten en drinken op begon te raken, deden mensen dit toch. Gelukkig We gaan slapen met hetzelfde uitzicht en worden wakker met hetzelfde uitzicht was er een Aldi in de buurt." De trein werd later opnieuw be voorraad. Thom is inmiddels weer thuis. Zijn opa Hero Mulder (70) heeft hem gisterochtend opge haald bij het station, omdat de treinen naar Groningen niet re den. „Ik ga in elk geval niet meer met de trein naar Sziget." Er zaten zo'n 1.500 Nederlanders in de trein. Zij bezochten allemaal het Sziget-festival. Dat was al eer der afgelopen, maar veel mensen plakken er een paar dagen Boeda pest aan vast. Veel van de reizigers laten op sociale media weten dat ze volgende keer liever het vlieg tuig nemen. Het is niet bekend of de gedu peerde reizigers hun reis vergoed krijgen. „Die kans schat ik niet hoog in, maar ik ga in elk geval een klacht indienen", aldus Thom Bonninga. Als extra service stopte de Sziget Express gisteren extra op de stati ons van Arnhem en Utrecht. In 2018 maken reizigers- en goede rentreinen tussen de 160 en 170 miljoen kilometers. Bij de start van ProRail in 2003 werden er nog 125 miljoen treinkilometers afgelegd op het Nederlandse spoor. ProRail maakt vandaag bekend hoe de ruimte over de ruim 7.000 kilometer spoor en vierhonderd stations wordt verdeeld over ruim veertig reizigers- en goederenver voerders. ProRail-directeur vervoer en dienstregeling Wouter van Dijk stelt dat er snel geld moet komen voor de aanleg van opstelsporen: parkeerplaatsen voor treinen, waar ze van binnen en buiten kunnen worden gereinigd. „Om het hui dige aantal treinen goed te laten rijden, is er acuut meer geld nodig voor de aanleg van opstelterreinen, waar treinen 's nachts kunnen worden schoongemaakt. Iedereen wil immers in een schone trein zitten." Grootste wijziging in de nieuwe Om het aantal treinen goed te laten rijden, zijn er opstel terreinen nodig dienstregeling is dat er vanaf de cember elke tien minuten een trein rijdt op het traject Amster dam-Eindhoven. In juni maakten topmannen Pier Eringa (ProRail) en Roger van Boxtel (NS) al be kend dat reizigers vanaf september het zogenaamde 'spoorboekloze rijden' gaan testen. Dat er elke tien minuten treinen gaan, maakt het volgens Van Dijk voor reizigers zo aangenaam dat meer mensen voor de trein zullen kiezen. Omdat reizigers uit Zeeland sinds de laatste dienstregeling lan gere reistijden hebben, komen er extra treinen bij tussen Vlissingen en Roosendaal. Nu er perrons bij zijn gebouwd in Zwolle, kunnen er ook twee treinen per uur richting Enschede. Ook tussen Leeuwar den en Meppel komt er bijvoor beeld een trein bij. Kras.nl/54431 of bel 088-0885 886 Autovakantie Duitsland maandag 21 augustus 2017 'Nooit meer met trein naar Sziget' Zon 1.500 Nederlandse bezoe kers van het Sziget-festival in Hongarije zijn gisteren met een fikse kater thuisgekomen. Op weg naar huis stond hun trein achttien uur vast. Annick van der Peet Andorf/Amersfoort Sanne uit Eindhoven Nederlandse reizigers- en goe derentreinen gaan vanaf de nieuwe dienstregeling een recordaantal treinkilometers afleggen. Marcia Nieuwenhuis Rotterdam Wouter van Dijk, ProRail Geniet van een prachtige tocht door dit middelgebergte met rotstoppen, heldere bergmeren, hoogveengebieden en watervallen. Ontdek het allemaal! Comfortabel hotel gelegen in het plaatsje llsenburg Inclusief ontbijt, diner, welkomstdrankje en Harz Gastekarte Gratis toegang tot de wellness en een ontspanningsbehandeling HH Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds A Een van de festivalgangers op station Baarn met een aandenken aan het lange oponthoud op het station van Andorf. fotocasparhuurdeman De wereld is Kras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 7