O CD O Emirate as tmirafes IBP Urates 15 DEBUUT IN DE BUNDESLIGA Verdediger uit Axel (18) debuteert met een overwinning voor zijn nieuwe club HSV. In het Volksparkstadion wordt Augsburg met 1-0 verslagen. De oud-speler van onder meer JVOZ en Sparta beleeft een prachtige middag, die naar meer smaakt. Fly VC Vlissingen In het oefenduel met zaterdag hoofdklasser Zwa luwen kwam VC Vlissingen zater dag niet verder dan 2-2. De ploeg van trainer John Karelse kwam twee keer op ach terstand. Menan- cio Weeda (t-i) en Ibrahim Eryürük (2-2) waren trefze ker in Vlaardin- gen. Woensdag wacht het eerste officiële duel van dit seizoen. Dan gaat Vlissingen in de tweede voor ronde van de KNVB beker op bezoek bij derde divisionist De Meern (20.00 uur). Eersteklassers Zaterdag-eerste klasser Kloetinge won haar eerste oefenduel, in en tegen Arnemui- den, nipt met 2-3. Voor de thuis ploeg scoorden Jannick Schaier (strafschop, 1-0) en Ronaldo Me ijer. Voor Kloe tinge waren nieu weling Rutger van Rossum (1-1), Tom Wuyts (2-2) en Tom de Bonte (2-3) trefzeker. Bruse Boys, ook eersteklasser, kwam tegen Strijen niet verder dan een doel puntloos gelijk spel. Rick van Drongelen voelde gisteren aan zijn lichaam dat zijn debuut in de Bun- desliga er flink had inge hakt. De pas 18-jarige ver dediger verruilde tweeënhalve week geleden Sparta voor HSV en begon za terdag in de eerste competitiewed strijd meteen in de basis. De jeugdin- ternational maakte de negentig minu ten vol, won met HSV van Augsburg (t-o) en kreeg goede kritieken. „Het was echt een belevenis, de adrenaline schoot door mijn lichaam", vertelde Van Drongelen. Terwijl hij gisteren aan het begin van de avond televisie zat te kijken, werd hij nog een keer geconfronteerd met het verschil tussen de eredivisie en de Bundesliga. „Ik keek naar Sparta-PEC Zwolle en zag dat het tempo in de slotfase wegzakte", aldus Van Drongelen. „Daar was zaterdag bij ons geen moment sprake van. Ze blijven hier gaan, tot de allerlaatste se conde. Het is constant omschakelen, van achter naar voren en weer terug. Ze razen hier over het veld." Hoewel hij nog helemaal niet zo lang bij de club onder contract staat, bleef Van Drongelen zaterdag knap overeind. Vorige week verloor HSV in de DFB Pokal nog met 3-1 van het twee klasse lager acterende VfL Osna- brück en bleef Van Drongelen op de bank. Afgelopen week merkte hij tij dens de trainingen dat hij wel eens in de basis zou kunnen starten tegen Augsburg. Van Drongelen werd door trainer Markus Gisdol als linksback geposteerd, tegen het Augsburg van onder anderen Alfred Finnbogason (ex-Heerenveen) en voormalig Hee renveen- en AZ-speler Jeffrey Gou weleeuw. Waar zij teleurgesteld afdropen, vierde Van Drongelen op het veld van het Volksparkstadion de eerste drie punter. „Ik heb wel een goede wed strijd gespeeld", zei de verdediger. Het is prachtig dat ik deze kans heb gekregen van de trainer en dat hij vertrouwen in me heeft „Het is prachtig dat ik deze kans heb gekregen van de trainer en dat hij ver trouwen in me heeft. We hoeven van hem ook niet altijd het beste spel te laten zien, als we maar voor elkaar door het vuur gaan. Dat gebeurt ook in dit team." Zijn moeder, vriendin, oma, tantes en vrienden zaten zater dag op de tribune. En zijn vader, die is er toch ook vrijwel altijd? „Hij moest werken en kon geen vrij krijgen. Bij mijn debuut voor Sparta kon mijn va der er ook niet bij zijn. Nu helaas weer niet. Maar dat haalt hij nog wel in." De verdediger, die afgelopen week voor de eerste keer in de voorselectie van Jong Oranje werd opgenomen, klonk gisteravond vermoeid. „Ik voel aan mijn lichaam dat het zwaar is ge weest. Dat is wel logisch denk ik. Je moet wennen aan het niveau en stap pen blijven zetten." Op het trainings veld kon Van Drongelen de afgelopen weken al wennen aan een hoger tempo. „Qua trainingsvormen is het totaal anders dan in Nederland. Ik doe hier oefeningen die ik in Nederland nog nooit heb gehad. Er wordt ook vooral getraind op wat we moeten doen wanneer we de bal niet hebben. In Nederland is het precies an dersom." Mountainbiken Gisterochtend meldde hij zich weer op de club. „We zijn met het team gaan mountainbiken. Daarna hebben we een ijsbad genomen en stretchoe feningen gedaan, om het herstel te be vorderen." Na iedere wedstrijd wordt bij Van Drongelen bloed afgenomen om zijn waardes te bekijken en te zien hoe snel hij herstelt. „Alles wordt daar op afgestemd. Mijn hersteldrankjes, de vitaminen die ik krijg; alles is aan wezig om optimaal te kunnen preste ren." De afgelopen weken heeft de club voor hem alles geregeld wat er maar geregeld kan worden. „Ik heb al een appartement, rijd in een leenauto, mijn bankzaken, telefoon en verzeke ring zijn ook allemaal geregeld. Dat is heel prettig. Aan alles merk je dat dit een heel grote club is. De medische begeleiding is ook top." Vandaag heeft Van Drongelen een vrije dag, vanaf morgen wordt het vizier op de uit wedstrijd van vrijdag bij t.FC Köln ge richt. Iedereen bij de club genoot dit weekend van de zege op Augsburg, al zorgde de blessure van Nicolai Müller wel voor een flinke domper. De middenvelder opende na acht minuten de score en rende vervolgens richting de cornervlag. Müller sprong en kwam verkeerd terecht, waarbij hij de cornervlag raakte. De doelpunten maker moest gewisseld worden en na de wedstrijd werd duidelijk dat Mül ler een zware kruisbandblessure had opgelopen. „Echt balen voor hem", zei Van Drongelen. „Ik liep vlak achter hem en had het zelf niet meteen door. Hij is een belangrijke speler voor ons en ligt er nu zeven maanden uit. Het was een smetje op onze overwin ning." F\\] maandag 21 augustus 2017 2-2 22 a Rick van Drongelen is in een andere wereld terechtgekomen Barry van der Hooft Hamburg -Rick van Drongelen A Rick van Drongelen duelleert met Augsburg-spits Alfred Finnbogason (rechts), foto pro shots/witters Rick van Drongelen (midden) viert de overwinning met Kyriakos Papa- dopoulos en Dennis Diekmeier. foto witters/pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64