Vermiste Julian blijkt toch overleden j 5 Jerry Lewis (91) overleden in&fp en die nog voortvluchtig is. De politie denkt dat de ongeveer 45-jarige imam zelf woensdag is om gekomen bij een ontploffing toen hij de explosieven voor een aanslag ma nipuleerde. Een dag eerder had hij zijn huisgenoot gezegd dat hij op va kantie ging. Bij de moskee was hij al sinds de ramadan niet meer geweest, omdat hij om drie maanden vakantie had gevraagd, wat ze hem niet kon den geven. Een nieuwe imam is er sindsdien niet. „Het is moeilijk er een te vinden. Als je er vijftig vraagt, mag je blij zijn dat er één ja zegt. Ze ker in een afgelopen dorp als dit," zegt Yassine, die niet wist dat Abdel- baky Es Saty een strafblad had. Toekomst De Marokkaanse gemeenschap heeft altijd vreedzaam samengeleefd met de Catalaanse bevolking, de meeste Ma rokkanen spreken zowel vloeiend Ca talaans als Spaans. „In Ripoll hebben we het betere leven gevonden dat we zochten toen we uit Marokko vertrok ken, een toekomst voor onze meisjes ook", zegt Batol, die met haar man en twee kleine dochters terugkeert van boodschappen doen. „Dan is het vre selijk dat zo'n groepje jongens dit aan richt. Dat is voor niemand hier te be vatten." SYDNEY Zijn laatste berichtje was dat hij met zijn vrienden op het strand lag De klokken slaan zeven uur deze za terdagavond in het Pyreneeëndorp als een vijftigtal Marokkaanse vrouwen en mannen een minuut stilte houdt voor de slachtoffers van de aanslagen. Aangeven Het zijn niet zomaar Marokkanen. Elf van hen zijn directe familieleden van de jonge terroristen. Zoals Hanou, moeder van de voortvluchtige You- nes (22) en diens jongere broer Hous- saine, die in Cambrils door een agent werd doodgeschoten. „Laat hem zich alsjeblieft aangeven. Ik heb hem lie ver in de gevangenis dan dood", zegt ze op het centrale plein van Ripoll, de tranen in haar ogen, haar stem gebro ken. „Het is vreselijk wat hij en zijn vrienden hebben gedaan. Dit is niet goed te praten." Fatima Hychami laat de tranen stromen als moeder Halima het woord neemt. Haar zonen Moham med (24) en Omar zijn gedood in Cambrils: „Mohammed zei dat hij op vakantie ging. Zijn laatste berichtje was dat hij met zijn vrienden op het strand lag." Gewone jongens, alle maal: lachende gezichten op de foto's die de politie verspreidde. „Gewoon leuke zonen, zonder problemen", zegt Hanou. Ze weet het zeker: „Ie mand heeft ze gek gemaakt." Samen met zijn ja renlange partner Dean Martin, de le gendarische zanger en acteur, domi neerde hij in de jaren 50 met een lange reeks komedies de Amerikaanse amusementsindustrie. De rolverdeling was in de films vaak hetzelfde. Lewis was de hysterische partner van Martin die als coole verleider vooral zichzelf leek te spelen. Tot een van hun bekendste films behoort The Caddy (1953), waarin Martin een golfspeler vertolkte die zijn caddy voort durend kleineerde. Ook in het echt boterde het niet altijd tus sen Martin en Lewis, die toch tot een van de belangrijkste Amerikaanse komische film duo's worden gerekend. Na hun breuk bewees Lewis dat hij ook in zijn eentje het publiek kon laten lachen. Tot zijn beste films worden The Bellboy (i960) en TheNutty Pro fessor (1963) gerekend. De laat ste film blies Eddie Murphy de cennia later nieuw leven in. De humor van Lewis was al tijd behoorlijk exorbitant en op het hysterische af. Slapstick was een van zijn specialiteiten, maar hij kon ook verbaal uit zijn slof schieten. Hij werd beschouwd als een van de origineelste ko mieken, die ook waardering kreeg uit Frankrijk. Daar kreeg hij diverse belangrijke onder scheidingen. Lewis stamt uit een gezin van Joodse komieken. Zijn vader trad op onder de naam Danny Lewis. Op zijn vijfde trad Lewis zelf al op door af en toe een liedje te zingen. Op 18-jarige leeftijd had Jerry al veel ervaring als komiek, vooral door het imiteren van bekende artiesten. Waardering Gedurende zijn hoogtijdagen kreeg Lewis veel waardering in Amerika voor zijn marathon televisieshows voor diverse goede doelen. De laatste jaren van zijn leven kampte Lewis met zijn gezondheid. Hij on derging diverse operaties, on der meer aan prostaatkanker. Lewis trouwde twee keer. Zijn eerste vrouw, zangeres Patti Palmer, trouwde hij tien dagen na hun kennismaking. Zij kre gen samen vijf kinderen. Ik wil gewoon een beleefde verontschuldiging van British Airways Man in Siberische stad steekt in op voorbijgangers In de Russische oliestad Surgut in Siberië heeft een onbekende man zaterdag acht mensen met een mes verwond. De aan valler is doodgeschoten, meldt persbureau RIA Novosti. De achtergrond van de steekpartij is nog niet bekend. „Een man rende door de hoofdstraten en stak op mensen in", aldus pers bureau TASS. Surgut telt onge veer 300.000 inwoners en is een centrum van de olie-indu strie in Siberië. maandag 21 augustus 2017 GO FILMLEGENDE - Moeder Halima Het Brits-Australische jongetje Julian (7) dat sinds de aanslag in Barcelona zou zijn vermist, is overleden. De Catalaanse poli tie heeft gewacht met het ver drietige nieuws tot zijn vader, Andrew Cadman, ervan op de hoogte kon worden gesteld. De vader arriveerde het week einde vanuit Sydney in Barce lona. Leden van het Australi sche consulaat die hem op de luchthaven opwachtten, brach ten hem meteen naar het ge bouw waar alle slachtoffers vai de aanslag op de Ramblas zijn heengebracht voor forensisch onderzoek. Naar nu blijkt ging hij daarheen om zijn zoon te identificeren. „Julian is ons he laas ontnomen terwijl hij met zijn moeder genoot van de be zienswaardigheden in Barce lona", zegt zijn familie in een persverklaring, verspreid door het Britse ministerie van Bui tenlandse Zaken. „Hij was zo energiek, grappig en ondeu- gendLen toverde altijd een lach op onze ge zichten. We zijn zo ge zegend dat we hem in ons leven hebben gehad en zullen zijn glimlach onthou den en onze herinneringen aan hem koesteren." Er waren al aanwijzingen dat het met het jongetje slecht was afgelopen. Media meldden dat de politie wist waar Julian was maar dat zij 'uit respect voor de familie' geen informatie kon ver strekken. Na de identificatie ging Andrew Cadman naar het ziekenhuis waar zijn vrouw Jumarie wordt behandeld na een operatie. Het jongetje was met zijn moeder in Barcelona voor het bijwonen van een bruiloft. Andrew was achtergebleven in Australië. Jerry Lewis, die de geschie denis ingaat als een van de grootste filmkomieken van Hollywood, is dit weekend op 91-jarige leeftijd overleden. Ab Zagt Vliegtuigpassagier Andrew Wilkinson moest 11 uur op een stoel zitten die doordrenkt was van urine. Na zijn klacht bood BA routi neus een tegoedbon aan. MOSKOU ZEEPKISTENRACE Zeventig teams in zelfgemaakte zeepkisten gleden zater dag de Cauberg in Zuid-Limburg af tijdens de Red Buil Zeep kistenrace. Op een 350 meter lange baan door het Kuurpark moesten de deelnemers diverse obstakels en hindernissen zien te overwinnen om als snelste beneden te komen. Die tijd, samen met de punten van de jury, was beslissend voor de eindstand. Formule 1-coureur Max Verstappen maakte deel uit van de jury. fotopiroschkavan dewouw/anp Ali Yassine, voorzitter van de moslimgemeenschap Annour van Ripoll. Een minuut stilte op het dorps plein (links) en een inwoonster maakt duidelijk dat de aanslagen niet uit haar naam zijn gepleegd. FOTO AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5