ELvis More 18 Kevin Maljaars 'zomerkoning' van ringrijders door René Shuman en Angel-Eye IN DE REGIO Repetitie Christelijk Gemengd Eilandkoor Orgelconcert MartiendeVos Bijeenkomst Sameé in Oosterland Diekersdag De geur van braad worst, friet en verse stroopwafels. De Solextentoonstelling en de glimmende Corvette. De kramen met edel smeden, keramisten, schilders en schelpkranskunstenaars. De kerk- ringbewoners die elk jaar hun zoldervondsten op een kleedje leggen in de hoop dat iemand ze wil kopen. Vlasdag is een feestje, elk jaar weer. Een braderie, een dorpsgebeuren, het moment om het hart van Dreischor te laten kloppen in het kwadraat. Maar het is ook vlasdag: de dag waarop het dorp herinneringen ophaalt aan de tijd waarin de vlasteelt voor veel dorpelingen het belang rijkste middel van bestaan was. En dus werd er zaterdag weer gevlegeld, gerepeld en gewingeld dat het een lieve lust was. Door Brabanders. „Daar kunnen wij ook niks aan doen", lacht Kees Vermeeren, terwijl hij even pauze neemt. „Kennelijk doen ze het hier zelf niet meer. Wij komen hier al jaren." Kees maakt deel uit van De Vle- geldorsers uit Rijsbergen, ten zui den van Breda, een dorsgroep die elk jaar een paar demonstraties geeft. Want echt vlegeldorsen ge beurt niet meer, al heeft Jan Snepvangers (82) het wel gedaan. „Bij ons thuis op de boerderij in Zundert. We maakten er veevoer van en verkochten een deel aan de bakker." Zwaar werk? De oude man bul dert. „Welnee, dat lijkt maar. Het was mooi werk. Werk dat je sa men deed. Maar ja, tegenwoordig hebben ze er het geduld niet meer voor. Dan laten we maar zien hoe het ging, vroeger. Al 41 jaar doe ik dat. En de mensen zijn nog altijd even belangstellend. Zeker hier in Dreischor." Ga snel naar pzc.nl/elvis OOSTKAPELLE Het klapstuk van de Oostkapelse Dag was de 'Zo merwedstrijd' van de Oostkappelse Ringrijders. Van de 43 deelnemers was Kevin Maljaars de beste. Hij won door 22 van de 23 ringen te ste ken. De gedeelde tweede plaats was voor Cora Dekker en Joyce Jobse met 21 ringen. De hoofdprijzen voor de versiering gingen naar Wim Geldof en Daisy Poppe; Kim Boone pakte de pollepel, de jeugdbeker was voor Danny Poppe en de seni orenbokaal voor Wim Poppe. Cora Dekker legde beslag op de laatste Dokter Rullensbokaal.In Vrouwen polder kwamen zaterdag nog zeven sjezen in actie. In 64 beurten staken Jorien Houterman en Ab Paauwe 62 ringen, waarmee ze de kamp van Elise en Dennis Willeboordse wonnen. Ook de pollepel ging naar het koppel Houterman/Paauwe. MIJN DORP, MIJN STAD maandag 21 augustus 2017 ZIERIKZEE Het Christelijk Ge mengd Eilandkoor begint morgen, dinsdag, met de re petities. Het koor bestaat uit zeventig leden en staat onder leiding van Joost van Belzen. De koorleden zin gen Psalmen en geestelijke liederen. Elke dinsdag wordt van 19.45 tot 21.45 uur gezongen in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. BROUWERSHAVEN Martien de Vos geeft morgen, dins dag, een orgelcon cert in de Grote of Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Op het programma staan werken van Buxtehude, Weck- mann, Bach en Mo zart en het concert wordt besloten met een improvisatie. Het concert begint om 20.00 uur. De toegang be draagt 7,50 euro en studenten betalen 5,00 euro. Kinderen onder de twaalf jaar mogen gratis naar binnen. OOSTERLAND De vrouwen van Sameé beginnen het seizoen met een gezamenlijke maaltijd op woens dag 23 augustus. Na het warm buffet zal een groepje dames de avond verder invullen en na de pauze wordt een spelletje bingo gespeeld. De seizoenstart be gint om 17.30 uur en vindt plaats in het dorpshuis van Oos terland. WESTKAPELLE Het Polderhuis in Westkapelle houdt woensdag een Die kersdag. Diekersdag begint om 10.00 uur met strandjutten op het badstrand. Mee doen is gratis. Ook start een wan deling met gids langs de kust. Deel name kost 2,50 euro en 1 euro voor kinderen tot en met vijftien jaar. Van 11.00 tot 17.00 uur is er een vliegerfes tijn op de dijk. Kin deren kunnen hun eigen vlieger maken bij het Pol derhuis. In de tuin van het museum is er vanaf 11.00 uur een maritieme markt en 's mid dags zijn er ver schillende optre dens. Dreischor vlegelt en repelt er weer op los A Publiek toont belangstelling in de vlasteelt, foto marieke mandemaker Gedorst met oude vlegels wordt er al jaren niet meer, zelfs niet in Dreischor. Toch staat de tech niek nog elk jaar centraal in het vlasdorp, die ene zaterdag in au gustus. Wendy Wagenmakers PURE WOL ZIERIKZEE Aan markten doet Ingeborg Holster niet, maar voor de handwerkmarkt in Zierikzee maakt de Strijense graag een uitzondering. „Hier is het altijd leuk en gezellig. En ik ver koop er goed. Kennelijk zit hier mijn doelgroep." Op Schouwen-Duiveland breien ze dus graag. Holster ver koopt namelijk wol. Pure wol, met soms de poep er nog in, van allerlei soorten schapen. „Zolang het maar Hollandse rassen zijn. Nederlandse wol is prachtig, en anders gaat het toch maar de kliko in." foto marieke mandemaker 40 jaar na het overlijden van Elvis Presley brengen René Shuman en AngeL-Eye een bijzonder eerbetoon aan deze zanger. zaterdag 26 augustus I Nieuwe Luxor Theater I vanaf 24,25 BROUWERSHAVEN Centrum, 10.00- 17.00 uur: Zomer- markt; Tonnenma- gazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Artemis; BRUINISSE Brusea, 14.00-17.00 uur: Musea open; BURGH-HAAM- STEDE Dorpshuis, 13.00- 16.45 uur: Bridge; 18.30-21.30 uur: Harmonie en leer lingenorkest; 19.00-20.30 uur: Tai-Chi; Excursie- schuur Westen- schouwen, 20.30 uur: Vleermuis excursie; Pelgrims- kerk, 20.00 uur: Maandagavond zang; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Koffie en ontmoeting voor 65-plussers; 19.30 uur: Muziek: O&U; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00- 11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Optre den Koor Rodonis; RENESSE Discotheek Pinky's, 19.00-23.00 uur: Frisparty voor jon geren van 11 t/m 16 jaar; ZIERIKZEE Sint Lievens- monstertoren, 10.00-17.00 uur: Beklimming van de toren; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 09.00- 10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30-21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 52