II Scherbeijn en Tazelaar verrassen in Aardenburg met zege Vijfde NK-titel voor Van Duijn 18 WIELRENNEN TIJDRIT TMZA 44-jarige wielrenner uit Emmeloord is in Waarde verreweg de snelste en trekt motiverende conclusie. „Ik ben ervan overtuigd dat ik een goede kans maak op de wereldtitel." Eenzelfde verhaal was er zaterdag van Van Speybroeck, die ook mee doet aan het WK, maar dan wel een categorie lager dan Grasman. De coureur uit Brugge kwam in Waarde uit op een tijd van 34.15.060 minuten. „Ik denk dat dit ook goed is voor een plaats bovenin, maar dat moet ik natuurlijk even afwachten. Tegen een Grasman in deze vorm valt echter niet te rijden", had de Belg zaterdag ervaren. Ik ben ervan overtuigd dat ik een goede kans maak op de wereldtitel Dylan de Kok was goed voor de derde plaats. Hij is ook al wat ouder en is bovendien afkomstig uit Hansweert. Tegenwoordig woont hij echter in het Brabantse Steen bergen. De Kok moest in Waarde slechts enkele honderdsten van een seconde toegeven op Van Speybroeck. De beste Zeeuw was Christian de Meijer uit Philippine, op de achttiende plaats. Bij de vrouwen ging de overwin ning min of meer volgens verwach ting naar Mathilde Matthijsse. De uit Grijpskerke afkomstige renster kwam uit op een tijd van 39.41.187 minuten en dat betekende een ge middelde van iets meer dan 40 ki lometer per uur. ID-RENNERS Remco Grasman en de Belg Filip van Speybroeck eindigden zaterdag op de plaatsen één en twee in de in dividuele tijdrit van TMZ over 27,6 kilometer in Waarde. De twee ren ners nemen volgende week deel aan de strijd om het wereldkampi oenschap tijdrijden in het Franse Albi. Van hen was Grasman ruim schoots de snelste en als tweede mocht Van Speybroeck (Brugge) op het erepodium plaatsnemen. Het verschil tussen de twee bedroeg ruim een minuut. Grasman kon met een gerust hart gaan overnachten op zijn doorreis naar Frankrijk. Met een gemiddelde snelheid van meer dan 48 kilome ter per uur raasde de coureur uit Emmeloord over het winderige parkoers langs de Westerschelde. „Vorige week heb ik het al aangege ven: ik kom voor de winst naar Waarde, een rit die me overigens goed ligt, en daarna reizen we met een door naar Frankrijk. Ik ben er van overtuigd dat ik daar een goede kans maak op de wereldtitel. Ten minste, in mijn leeftijdscategorie", zei de renner die volgende maand 45 wordt. Grasman trotseerde de wind in de polders met verve. „Het was vrij zwaar, dat moet ik wel toegeven. Maar het lijkt wel of ik steeds har der ga rijden, hoewel ik al halver wege de veertig ben. Voor mij is dat een goed teken en daardoor ga ik met een gerust hart naar het WK." Eerder klopten de West-Zeeuws- Vlamingen ook het TC Sjef duo Bart Claeys/Wesley Claerhoudt (6- 0 6-4) en de Belgen Loïc Hustinx en Beau Vanhoutte (6-4 7-6). „Ik kan het wel van de daken schreeuwen. Vorig jaar kon ik niet meedoen aan dit toernooi vanwege een val met mijn fiets, terwijl ik dit seizoen nauwelijks gespeeld heb vanwege drukke werkzaamheden. Rowin en ik spelen zo aanvallend mogelijk. We moesten wel even omschakelen na de halve finale. Het Belgische duo sloeg alles keihard en laag over het net, Van den Hoek en De Koster wat hoger met topspin", aldus Scherbeijn (37), die vorige week ook al de mixed-3 in Schiedam had ge wonnen. De Vlaming Hustinx, van TC De Koddaert uit Torhout, verloor ook de enkel-3 finale ten faveure van Jurjen Mooibroek. Na een zware strijd zegevierde de Vlissinger met 3-6 6-4 6-3. Mooibroek bleef ijzig kalm en liet Hustinx in de beslis sende set de fouten maken. Claire van Damme pakte de eer ste prijs op drie fronten. In de en kels-finale was ze net als in het toernooi van Terneuzen vaster dan Renske Fraanje: 6-2 6-4. In het dub- bel-3, samen met Natascha van José de Wit en Gijs Donze gaven hun voorsprong weg en gingen onderuit Strien, klopte ze in de eindstrijd met twee keer 6-4 José de Wit en Dominique Vyncke. Het slotak koord was de mixed-3 finale. Met John de Waele aan haar zijde werd het Zuid-Hollandse koppel Linda Gouka/Ingmar van der Wiel be dwongen met 6-2 6-4. „Wij vullen elkaar goed aan. Doordat Claire zo hard slaat in de rally's kan ik aan het net meer druk zetten", verklaarde De Waele. In de mixed-4 finale strandden José de Wit en Gijs Donze in het zicht van de haven. Na 6-4-winst in de eerste set pakten de Schiedamse Manon van der Stok en Aardenbur ger Christaan Trapman de tiebreak van het tweede bedrijf met 7-4. In de beslissende set stonden De Wit en Donze eerst met 5-2 voor in ga mes en daarna met 5-4 in de tie break. Bij die stand verprutste De Wit de kans op twee matchpoints, door een bal terug te slaan die uit zou gaan. De wedstrijd eindigde vervolgens in 4-6 7-6 7-6. Op het zestiende Mosselkrau- wertoernooi te Philippine, waar op actuele ranking wordt getennist, versloeg Peter van der Sloot in de sterkste enkelcategorie met 6-4 6-2 Sjakco de Braai. „Ik heb slecht ge speeld. Veel ballen sloeg ik onnodig tegen het hek", vertelde De Braai (46). Samen met zijn maat Roald Teunissen schreef hij wel het dub bel op zijn naam. In de sterkste mixedklasse zege vierden Renee van Sabben en Han Matthijssen van TV Sluiskil in drie sets over het favoriete duo Muriel Boddaert en Mark Maes van TC Drive: 6-21-6 7-5. „In de eerste set lukte alles bij ons. Dat niveau kon den we in de tweede set onmogelijk volhouden", zei Matthijssen na af loop (58). maandag 21 augustus 2017 Geroutineerde Grasman kan met gerust hart naar het WK -Remco Grasman Remco Grasman baant zich een weg door de polders rond Waarde, foto johan van der heijden Wielrenner Remco Grasman kan met recht een laatbloeier worden genoemd. De coureur uit Emmeloord wordt vol gende maand 45, maar is niet te stoppen. Zaterdag won hij in Waarde, volgende week hoopt hij dat in Frankrijk tij dens het WK ook te doen. ID-renster Irma van Duijn is zaterdag in Waarde Nederlands kampioen geworden op de individuele tijdrit bij de vrouwen. De inwoonster van Schoondijke was op voorhand al aange wezen als een van de grootste kans- hebsters op de na tionale titel en ze maakte die favorie- tenrol ook waar. Het was alweer haar vijfde zege op het NK tijdrijden. Joannathan Duin- kerke uit Goes kon zijn favorietenrol bij de mannen niet ge heel waarmaken en werd tweede. „In Waarde ben ik op waarde geklopt. Nu ga ik een maandje rust nemen, om me voor te bereiden op het cross-seizoen", zei Duinkerke na af loop. Hij moest in de Bevelandse polders alleen de Brabander Davy Mertens voor laten gaan. Wim de Vos Waarde Plaatselijke favoriet Remy Scherbeijn en Bressiaander Rowin Tazelaar verrasten in de 3-finale van het Aardenburgse Kikkertoernooi het als eerste geplaatste gelegenheidsduo Hans van den Hoek (Schiedam) en Jens de Koster (Yerseke): 7-6 (7-5) 6-4. Henk van de Voorde Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46