te verslaan ftft Harmes is niet Van Giesen is oppermachtig 17 Het was gisterochtend nog be hoorlijk kil bij de start van etappe drie van de Hardloop3Daagse in Domburg. Veel deelnemers klaag den over rubberen benen, maar in de loop van de 25 kilometer trok dat gevoel wel weg. Voor Harmes was het even slikken dat Remy Vasseur, vorig jaar winnaar van de driedaagse, zich had afgemeld. „Ik wilde het rustig aan doen en bij hem blijven", zei hij vooraf. Tijdens de 25 kilometer lange tocht had Harmes weinig weer werk en finishte hij met een ne gental minuten voorsprong in 1-37-35 uur als eerste ter hoogte van strandpaviljoen Brooklyn Beach. „Voor de Kustmarathon was dit een prima training", liet een ont spannen Harems weten. Ben van Oeveren beperkte de schade op de tweede plaats en hield de Belg Leo Smets, die afge lopen week nog 100 km had gelo pen in Bornum, achter zich. Crum van der Linden liet zaterdag al we ten dat het op de derde dag zwaar zou worden, maar hij pakte wel de vierde plaats, voor Erik Poppe. Bij de vrouwen liep Liselotte van den Berg een prima circuit en finishte na 25 km in 1.57.32 op de achtste plaats overall. Samen met Gert van der Linden, die haar uit de wind had gehouden. In de eindstand was de winst natuurlijk voor Harmes, met drie overwin ningen op rij. Hij werd gevolgd door Ben van Oeveren en Leo Smets. Liselotte van den Berg, vo rig jaar nog in de top vijf van de Kustmarathon, had 200 punten voorsprong op Amber Bongert- man. Beste Zeeuwse was Ada Geuze op de vijfde plaats. De korte competitie werd een prooi voor Erwin Schuurbiers die meer dan 200 punten voorsprong had op Gert-Jan Martens en bijna 400 op Marco Rosmalen. Beste Zeeuw was Lion Baas op plek vijf. Nathalie Klaassen had kennelijk voordeel van de driedaagse die ze vorig jaar in Cyprus liep. Na winst op de 10 km had ze bijna 70 pun ten voorspong op Esther Albers. Op de zevende plaats in de eind stand was Eva van Hoek de beste Zeeuwse. Zaterdag heerste Erwin Hames ook al op de Halve Marathon. Met een gemiddelde van vier minuten per kilometer liep hij één seconde per kilometer te langzaam om zijn parkoersrecord van 1.11.18 uit 2015 te verbeteren. Daardoor liep hij de premie van 75 euro mis. Door de enorme hoeveelheid na-inschrij- vingen moest de start vanwege de ruim 500 deelnemers een kwar tier uitgesteld worden. Wat zwaarder Voor de halve marathon liep Har mes een halfuur warm om met een na de start het peloton op sleeptouw te nemen. Tim van den Broeke, die vorige week nog twee overwinningen in de Trail des Fantomes in de Ardennen boekte, liep op zijn trainingsschoenen nog even met Harmes mee, maar moest snel lossen. Hij verdedigde daarna zijn tweede plek. Ik wilde het graag rustig aan doen en bij Remy Vasseur in de buurt blijven Na 15 km kreeg Harmes het te gen de wind in wat zwaarder, om vervolgens na 1.11,30 uur als eerste te finishen. Tim van den Broeke was tevreden met zijn tweede plaats, op bijna anderhalve mi nuut van Harmes. Eric Wolfert wist in de slotfase naar de derde plaats te lopen. Bij de vrouwen was Sabine van de Reijt uit Breda de snelste. Met 1.23.41 bleef ze drie minuten bo ven het parkoersrecord van Mar lies Kort uit 2002. Nathalie Klaas sen hield de schade beperkt tot zes minuten, op een paar seconden gevolgd door Liselotte van den Berg. Snelste Zeeuwse was Ingrid de Koene. „Het was een halfjaartje geleden dat ik met Furious op wedstrijd was geweest", zei Van Giessen. „Ik had een beetje moeite met de pirouette en totale afwerking van mijn proef. We hebben thuis de puntjes weer op de i gezet. En Furious was nu in alles wat scherper. Op stal is hij een knuffelbeest. In de wedstrijd doet hij er altijd een schepje bovenop. Ook vandaag. Ik ben tevreden." Ze begon twee jaar geleden als stagiaire op de stal van Leunus van Lieren. Inmiddels werkt ze daar als prof. Daar heeft ze geen spijt van. Integendeel. „Toen beide interna tionals Dinja van Liere en Jeanine Nieuwenhuis op de stal vertrokken, kreeg ik de kans om in vaste dienst te komen. Daarmee ging voor mij een droom in vervulling", vertelde ze. „Ik heb nu dertien paarden op mijn lijstje staan, waarvan ik er ie dere dag tien rijd. Daar leer ik veel van, want ieder paard vraagt een andere aanpak. Ook van mijn coach en trainer Thamar Zweistra leer ik ontzettend veel." Ook haar moeder speelt een be langrijke rol in de carrière van de 21- jarige amazone. „Zij zit professio neel in de muziekbranche en is le rares. Zij schrijft de Kür op muziek voor mijn paarden." Of ik dit verwacht had? Laat ik het zo zeggen: ik had er op gehoopt KARAKTERISTIEK itivauso maandag 21 augustus 2017 De start van de halve marathon, zaterdagmiddag op Westen- schouwen. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Hij won vrijdag het eerste on derdeel en was zaterdag de sterkste op de Halve Marathon. Dat Erwin Harmes vervolgens gisteren ook het derde onder deel van de Hardloop3Daagse won, was dan ook voor nie mand een verrassing. De Mid delburger pakte overtuigend de eindzege. Bij de vrouwen ging de winst naar Liselotte van den Berg uit Zoeterwoude. Sjaak Sinke Domburg -Erwin Harmes Marijke van Giesen (Zaamslag) was gisteren in de Sub Top dres- suurwedstrijd bij de Kroo in de klasse ZZ-Zwaar oppermachtig. De amazone van de Hexagon's Stables in Schore stuurde de fraaie vliegende galopwissels springende ruin Hexagon's Furi ous twee keer op rij naar de overwinning (70,50 en 70,68%). Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland snel al heel ver te zijn Fabian Wilson, rechtsback van Hoek, voelt de hete adem van voormalig ploeggenoot Kyle Doesburg in zijn nek. fotos martin HULSMAN/ORANGE PICTURES Reguillo Vandepitte feliciteert Niek van Sprundel met één van zijn treffers. De spits (links) was zaterdag twee keer trefzeker namens Hoek. Vandepitte maakte zelf de derde Hoek-tref- fer. - Jannes Tant, trainer van Hoek ASWH-Hoek 1-3 (0-2). 24. Niek van Sprundel 0-1, 38. Niek van Sprundel 0-2, 49. Peter de Lange 1-2, 90+2. Reguillo Van depitte 1-3. Scheidsrechter: J.J.M. Vries (Bunde). Gele kaart: Jesper van den Bosch, Mels van Driel en David Almeida (allen ASWH). Aantal toeschouwers: 1000. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Stef de Backer, Kim van den Bergh, Thomas van Renter- ghem; Aaron Verwilligen, Re guillo Vandepitte, Rik Impens (79. Birgen Martens); Bram Leroy, Niek van Sprundel en Zinho Chergui (86. Sascha Beshliaha). Bijzonderheid: Hoek plaatst zich voor de eerste ronde van de KNVB beker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45