Lampaert wint rit en pakt leiderstrui Vos toont topvorm in aanloop naar WK Viviani sprint naar zege, Groenewegen derde Schippers sprint naar plek 6, record Hassan 13 w M3 ENERGV ^l|§S|Jig B^fKS AÖST r-' t^ïïfllKBf •i82fs -> "h,: -Vï*> QUICK-STEP HET SLIMST HALDEN Marianne Vos heeft gis teren de Ronde van Noorwegen op haar naam geschreven. De 30-jarige Brabantse verdedigde haar leiders trui met succes in de laatste etappe van de Ladies Tour. Vos nam zater dag al de leiderstrui in Noorwegen over van de Belgische Jolien d'Hoore. Ze eindigde als tweede in de tweede etappe en pakte genoeg bonificatieseconden om de macht in de WorldTour-koers te grijpen. In de relatief vlakke slotrit van Svinesund naar Halden over 158,6 kilometer had ze aan een derde plek genoeg om de leiding in het alge meen klassement vast te houden. Megan Guarnier, de winnares van 2015, pakte de zege in de derde etappe en eindigde als tweede in het eindklassement met dertien se conden achterstand op Vos. Ellen van Dijk werd tweede in de slotrit en eindigde als derde in de alge mene rangschikking. Vos verzekerde zich niet alleen van de eindzege in Noorwegen, maar won ook het puntenklasse ment door in de laatste etappe een tussensprint te winnen. De kersverse Europees kampi oene, die in juli al het eindklasse ment in de BeNe Ladies Tour won, hoopt volgende maand in het Noorse Bergen voor de vierde keer in haar loopbaan wereldkampioen te worden. HAMBURG Elia Viviani heeft de 22ste editie EuroEyes Cyclas- sics Hamburg gewonnen. De Italiaanse renner van Sky won na een wedstrijd de massa sprint. Hij klopte Arnaud Dé- mare (FDJ) en Dylan Groene wegen (Lotto-Jumbo), die vo rige maand de slotrit in de Tour de France won. Tijdens een regenachtig eerste wedstrijduur gingen de Pool Kamil Malecki (CCC Sprandi Polkowice) en de Rus Nikolay Trusov (Gazprom-RusVelo) op avontuur. Na ruim 150 meter vooruit te hebben gereden, wer den Malecki en Trusov op 58 ki lometer van het einde samen met de kort daarvoor aangeslo ten Moreno Moser (Astana) in gerekend. Er volgden nog di verse ontsnappingen, maar op vijf kilometer voor het einde kwam het echter tot een her groepering. Na 223 kilometer koersen eindigde de eendags- wedstrijd dan ook zoals zo vaak in een massasprint. De thuisfavoriet André Greipel werd door Lotto-Soudal naar voren geleid maar kon het niet afmaken. De 35-jarige Duitser eindigde op de teleurstellende vijfde plaats in de wedstrijd uit de UCI WorldTour. BIRMINGHAM Dafne Schip pers (foto) heeft bij wedstrij den in de Diamond League genoegen moeten nemen met de zesde plaats op de 100 meter. De nummert twee van de WK op deze af stand eerder deze maand ein digde in een tijd van 11,22. Bij de we reldtitelstrijd zette de Utrechtse at lete een tijd neer van 10,96. Schippers, die in Londen WK- goud won op de 200 meter, liep in haar serie een tijd van 11,19. Daar mee eindigde ze in haar race als vierde. De eerste drie kwalificeer den zich voor de finale. Dankzij haar (zevende) tijd mocht Schip pers toch meedoen aan de strijd om de medailles. Olympisch kampioene Elaine Thompson uit Jamaica won de fi nale in een tijd van 10,93. Ze kwam bij de WK op de 100 meter niet verder dan de vijfde plek. Marie-Josée Ta Lou uit Ivoorkust pakte gis teren evenals bij de WK zilver in 10,97. Jura Levy uit Jamaica finishte als derde in 11,08. Wereldkam pioene Tori Bowie uit de Verenigde Staten was in Birmingham niet van de partij. Sifan Hassan, die WK-brons be haalde op de 5000 meter, zege vierde op de 3000 meter in een tijd van 8.28,90. Daarmee verbeterde ze haar eigen nationale record, dat op 8.29,38 stond. Hassan bleef de Duitse Konstanze Klosterhalfen bijna een seconde voor: 8.29,89. De Keniaanse Margaret Chelimo Kip- kemboi eindigde als derde: 8.30,11. Susan Krumins liep in Engeland de zevende tijd (8.34,41). maandag 21 augustus 2017 GO S«lO>Ne ii - •|Sg !9C£ Daan Hakkenberg GRUISSAN De voorspelde waaiers kwa men er niet in de tweede Vu- elta-etappe en een massa sprint bleef ook uit. Zoals zo vaak toonde Quick-Step zich de meest geslepen ploeg. De Belg Yves Lampaert (foto) reed naar ritwinst en de rode leiderstrui. Wie 's ochtend in Nimes had verkondigd dat Lampaert (26) aan het eind van de dag in het rood zou staan, was voor gek versleten. De aflandige wind langs de Middellandse Zee was krachtig. Na de ploegentijdrit op dag 1 - met verschillen tot boven een halve minuut - zou dag 2 opnieuw slachtoffers maken. Sky zette extra verzor gers neer voor een tussentijdse bevoorrading, andere formaties stuurden mensen vooruit om de wind nauw keurig te be palen en een plan te smeden. De realiteit bleek weerbarstiger. Waaiers of niet, Quick-Step trok zich er niets van aan. De ploeg schakelde in de finale moeiteloos over op plan B, waarbij Lam paert met hulp van zijn ploegmaten wist te ontsnappen. Met de etappezege nam hij (Quick-Step was in de ploegentijdrit tweede op zes tel len) de leiderstrui over van de Austra liër Rohan Dennis. Tussen de klasse mentsrenners bleven de verschillen klein, maar het handjevol sprinters in de Vuelta - Degenkolb, Modolo, Debusschere - had het nakij ken. Niki Terpstra joeg drie kilometer voor het eind het tempo omhoog voor Quick- Step. Daarna namen Lampaert, Matteo Tren- tin en Julian Alaphilippe het over. De laatste twee lieten met nog één kilo meter te gaan een gaatje vallen, dat Lam paert nodig had. „Na de rotonde hoorde ik: gaan, gaan! Ik weet dat ik één kilometer heel hard kan rijden en dat lukte." Dat hij vandaag in de etappe naar Andorra in de leiderstrui vertrekt, noemde hij 'gestoord'. „Ik kan het niet bevatten." Uoo Marianne Vos. fotocorvos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 41