zege op België 11 Blaak en Sam van der Ven elkaar elk kwart af pen", aldus Blaak. „Je zit af en toe op de bank, dat is het nadeel. Maar als je dat afzet tegen soms 6o minuten stilstaan, dan is dit beter, om je fo cus te houden. Een kwartier knal len, dan even bijkomen en er weer in." Het helpt dat Blaak en Van der Ven goed overweg kunnen. Toen ze een rugnummer mochten kiezen, spraken ze af voor 22 (Van der Ven) en 26 (Blaak) te gaan, de nummers die ze bij hun club ook hebben. Geen nummer 1 dus, ook niet op papier. Blaak: „Sam en ik zitten al sinds ons 14de bij elkaar in teams. We zien elkaar soms meer dan onze vriendinnen. We trainen kneiter- hard, hebben een uitstekende band. Het is mooi om dit samen te doen." Van der Ven zou het moeiteloos op deze manier volhouden, tot To kio. „Hartstikke leuk, zo. Ik kom aan veel minuten, voor mij is het plus plus." Voor Blaak ligt dat iets anders. „Ik ben op twee Spelen re serve geweest, de honger is groot om de derde keer te spelen. Maar dat duurt nog drie jaar. Voor nu is dit gewoon hartstikke goed, want we maken elkaar als keeper steeds beter." EK HOCKEY Uitslagen Programma Nederland Oranje doet 'onmogelijke' Herlingsvalt uit in Zweden Oranje-duo wint troostfinale maandag 21 augustus 2017 even rust en er weer in Mannen Groep A: Nederland - Spanje 7-1 Goals N.: Verga (2x), De Voogd (2x), Van Ass, Van der Weerden, Pruyser. België - Oostenrijk 4-1 Stand: 1. Nederland 1-3, 2. België 1-3, 3. Oostenrijk 1 -O, 4. Spanje. Nrs. 1 +2 naar halve finales (vrijdag) Groep B: Engeland - Polen 6-0, Duitsland - Ierland 1-1. Stand: 1Engeland 1 -3, 2. Duitsland 1 -13. Ierland 1 -14. Polen 1 -0. Vrouwen Groep A: Nederland - België 1-0 Goal Nederland: Van Geffen België - Tsjechië 6-0, Spanje - Tsjechië 7- 1. Stand: 1Nedeland 2-6, 2. België 2-3, 3. Spanje 2-3, 4. Tsjechië 2-0. Groep B: Duitsland - Schotland 4-1 Engeland - Ierland 4-1, Ierland - Schotland 0-0, Duitsland - Engeland 1 -0. Stand: 1. Duitsland 2-6, 2. Engeland 2-3, 3. Ierland 2-1,4. Schotland 2-1 Vandaag 20.00 uur Nederland - België (M) Morgen 20.00 uur Nederland - Tsjechië (V) Woensdag 20.00 uur Nederland - Oostenrijk (M) Caia van Maasakker (links) loopt juichend naar haar teamge noten na de 1-0 tegen Bel gië. Uiterst rechts: doel puntenmaker Margot van Geffen. FOTO ANP BASKETBAL Met een on gekend grote zege op Al banië (37-111) heeft Neder land zich in Tirana alsnog verzekerd van de eindzege in groep B van de pre-kwa- lificatie. Oranje was al zeker van deelname aan het echte WK-kwalificatie- toernooi. De ploeg van bondscoach Toon van Helf teren had een overwinning met een verschil van 49 punten of meer nodig voor de poulewinst, die een min der zware indeling in de volgende ronde oplevert. „Winnen met een verschil van 74 punten. De mannen hebben fantastisch ge speeld", zei Van Helfteren. MOTORCROSS Motor crosser Jeffrey Herlings (foto) is gisteren tijdens de GP van Zweden uitgevallen met technische problemen. In de tweede manche van de MXGP-klasse liep na een sprong zijn ketting van de motor. Herlings reed op dat moment op de tweede plek, terwijl hij in de eerste manche ook al tweede was geworden. Een hard gelag voor de zichtbaar balende Herlings, die de vorige twee races om het wereld kampioenschap op zijn naam had geschreven. Ook in het Zweedse Uddevalla was de Brabander bezig de achterstand op de leider in het WK-klassement, Anto nio Cairoli, te verkleinen. BEACHVOLLEYBAL Alexander Brouwer en Ro bert Meeuwsen hebben gisteren op het EK beach- volleybal in het Letse Jur- mala brons veroverd. In de 'troostfinale' won het Ne derlandse duo van de Bel gen Dries Koekelkoren en Tom van Walle met 21-1717- 2115-11. Het Oranje-duo, dat op de Olympische Spe len van 2016 ook als derde eindigde, kwam in de halve finales zaterdag te kort tegen de als tweede ge plaatste Italianen Paolo Ni- colai en Daniele Lupo. De als zesde geplaatste Nederlanders, die in 2015 en 2016 op het EK een me daille misliepen, wonnen in de groepsfase eerder al in twee sets van de Belgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39