Bosz met Dortmund voortvarend van start tegen Jonkers Wolfsburg: 0-3 Sneijder na debuut Nice: 'Ik heb nog tijd nodig' 8 Reserve-spits van Spurs schikt zich misschien wel iets te makkelijk in zijn rol, Vincent Janssen voegt zich volgende week zonder ritme bij het Nederlands elftal, waar hij zijn basisplek dreigt kwijt te raken. De spits zit bij Tottenham Hotspur, dat gisteren op Wembley verloor van Chelsea (1-2), in een uitzichtloze positie. Gretig en zichtbaar blij met de hem geboden kans probeerde Vincent Jans sen het beste te maken van zijn ultra korte invalbeurt, vier minuten voor het einde. Zonder een spoor van ran cune of ingehouden woede liep de 23- jarige Brabander de longen uit zijn lijf. De wil om Tottenham Hotspur alsnog aan een punt te helpen, spatte van zijn gezicht. Zijn geloof in een wonder om met tegenwind te slagen in Londen was ontwapenend. Opmerkelijk Het contrast met een optreden in het zelfde stadion anderhalfjaar geleden was opmerkelijk. Op 29 maart 2016 gold Janssen, nog in dienst van AZ, op Wembley als een van de smaakmakers van Oranje in een gewonnen oefen duel met Engeland (2-1). Mede dankzij een benutte strafschop lag de wereld aan zijn voeten. Achttien maanden la ter moet hij blij zijn met elk brokje dat trainer Mauricio Pochettino hem toe werpt. En heel scheutig toont de Ar gentijn zich niet. Janssen begon bij Spurs na zijn over- »Als vervanger van Kane rendeerde Janssen niet. Een uitleenbeurt leek een kwestie van tijd, maar trainer Pochettino besloot anders gang van AZ als stand-in voor topsco rer Harry Kane. Als de aanvaller zich goed ontwikkelde, zou hij met de pu bliekslieveling een koningskoppel gaan vormen. De beoogde progressie bleef uit. Als vervanger van Kane ren deerde Janssen niet. Son Heung-Min, die er tot dan toe bijhing, overvleu gelde hem. Een uitleenbeurt leek een kwestie van tijd, maar Pochettino be sloot anders. Dubbel Met alle posities dubbel - of zelfs drie dubbel bezet - beschikt Tottenham Hotspur over één van de meest com plete selecties van de Premier League. Waar Manchester United, Manchester City en het Everton van Ronald Koe man de transferperiode ten volle be nutten, moet Spurs de eerste aankoop van de zomer nog doen. Van basis tot bank, Pochettino beschikt in zijn ogen over de perfecte mix aan spelers. Juist door zijn positieve houding zit Janssen in deze benarde positie. Geen enkele spits van statuur laat zich ver leiden om naar Noord-Londen te ko men om op Wembley, de uitvalsbasis van Spurs tot het nieuwe stadion is voltooid, hoofdzakelijk een trainings- Sneijder, transfervij overgeko men van Galatasaray, is bezig met een race tegen de klok om op tijd in topvorm te zijn voor de zeer belangrijke interland van het Nederlands elftal tegen Frankrijk op 31 augustus. „Ik voel me goed. Zeker door de winst", zei de mid denvelder tegen het Franse Canal+. „Ik weet dat het nog beter kan, maar dit was pas mijn eerste wedstrijd. Ik moet mijn ploegge noten nog leren kennen, maar je zag dat de tweede helft al beter was dan de eerste." Het was de eerste competitie zege voor Nice. Trainer Lucien Favre toonde zich tevreden over Sneijder: „Hij was belangrijk in het positiespel." WOLFSBURG Peter Bosz (foto) is met Borussia Dortmund uit stekend begonnen aan de Duitse competitie. VfL Wolfs burg, het team van Andries Jonker met Paul Verhaegh en Riechedly Bazoer in de basis, werd bij vlagen weggespeeld: 0-3. Christian Puli- sic, Mare Bartra en Pierre-Emerick Aubameyang waren de doelpun tenmakers. „Ik kan niet anders dan tevreden zijn", zei Bosz. „Het is altijd lastig om voor zo'n eerste wedstrijd te zeggen waar de teams staan. Maar vooral in de eerste 35 minuten hebben we erg goed ge speeld." De Nederlandse trainer toonde zich ook tevre den met de terugkeer van Mario Götze, die maandenlang was uitgeschakeld door een stofwisse lingsziekte. „Het is duidelijk dat Mario een uitste kende speler is, die nog heel belangrijk voor ons kan zijn. Ik ben blij dat hij het een uur heeft volgehouden en dat hij heel is gebleven." Dortmund speelde tegen Wolfsburg zonder de Fransman Ousmane Dembélé, die in af wachting van een transfer naar FC Barcelona wei gert te trainen en daarom door Borussia geschorst is. „Wij stel len ons zakelijk op", al dus directeur Hans- Joachim Watzke. Bo russia zou 130 mil- euro willen voor Dembélé. maandag 21 augustus 2017 GO Geert Langendorff Londen Janssen: hopen op een wonder of verlossing NICE Wesley Sneijder (foto) begon zaterdag bij zijn debuut voor OGC Nice in de basis en speelde het grootste deel van de wedstrijd te gen Guingamp (2-0 winst). Na afloop gaf de international aan zich goed te voelen. „Maar ik heb nog wel wat tijd nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36