zijn eigen ploeg Ajax rekent op Wöber 5 tekende, riepen hij en directeur spelerszaken Marc Overmars in koor dat Huntelaar kwam als tweede spits achter Dolberg. Maar beluister de aanvaller tussen de re gels door en je voelt: daar denkt Huntelaar nu, na speelronde twee in de eredivisie, alweer anders over. Zoals hij heel zijn loopbaan gru welde van de bijrol. Of hij donderdag in Trondheim Mijn laatste basisplaats voor Ajax? November 2008 tegen Sparta tegen Rosenborg weer een basis plaats verwacht? „Eerst even genie ten nu, hè." Terechte discussies Maar die beladen wedstrijd in Noorwegen, waar het Europese sei zoen gered moet worden, gaat pas echt de gevoelstemperatuur bepa len. Een jaar zonder Europees voet bal zou een debacle zijn in Amster- VERDEDIGER dam. Aanleiding voor terechte dis cussies over het plan van Ajax. Wat dat betreft baarde Overmars giste ren opzien door voor de camera's van de NOS te stellen dat Ajax 'mis schien wel te veel inzet op eigen jeugd'. Na een paar uitglijders in het nog prille seizoen zet de directeur spe lerszaken blijkbaar al vraagtekens bij het gevoerde beleid. Vorig seizoen liet de verdediging Van de Looi zelden in de steek. Nu moest hij al binnen twintig minu ten ingrijpen. Met Freek Heerkens kwam er een derde centrale verde diger bij. Daniel Crowley moest naar de kant en gunde zijn trainer geen blik waardig toen hij het veld verliet. Keihard aan de slag De ingreep was bedoeld om de eer ste helft zonder verdere schade te overleven. Na de pauze kroop Wil lem II af en toe uit zijn schulp. Het leidde een minuut voor tijd zowaar nog tot een schot binnen de palen. Ben Rienstra zorgde ervoor dat Utrecht-doelman David jensen tenminste nog een bal van de Til- burgers moest vangen. Over debutant Rienstra en de an dere controlerende middenvelder Pedro Chirivella toonde Van de Looi zich tevreden. „Daar zit ten minste nog muziek in. Met de rest van de selectie moet ik nog keihard aan de slag." Het zal een lastig proces zijn om de frêle voetballers in de selectie fy siek weerbaarder te maken. Zo stapte Ismail Azzaoui over de bal en op de enkel van Yassin Ayoub. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük volstond met geel, waar een rode kaart op zijn plaats was geweest. Van de Looi speelt liever op zeker en wacht op de komst van een paar spelers die het klappen van de zweep in de eredivisie wél kennen. Het is wrang dat dat op de valreep nog moet gebeuren. maandag 21 augustus 2017 GO is voelbaar, voor even Klaas-Jan Huntelaar (r) kopt de eerste spanning weg in de Arena en brengt Ajax op voorsprong tegen FC Groningen, foto olafkraak/anp -Klaas-Jan Huntelaar Ajax rekent op de komst van Maximilian Wöber als defen sieve versterking. De 19-ja- rige Oostenrijkse jeugdinter- national van Rapid Wien stond al langer op de radar van de Amsterdamse scouts. De linksbenige centrale verdedi ger werd een paar maanden geleden al rondgeleid op sportcomplex De Toekomst, maar de transfer leek toen niet door te gaan. De komst van de Oostenrij ker is geen overbodige luxe. Tegen FC Groningen zaten er slechts twee verdedigers op de reservebank. Deyovaisio Zeefuik en Damil Dankerlui zijn weliswaar talentvol, maar de defensieve achtervang is sim pelweg te karig. Ajax verkocht vorige week Davinson Sanchez aan Tottenham Hotspur voor veertig miljoen euro. Eerder werd al afscheid genomen van Kenny Tete (Olympique Lyon) en Jaïro Riedewald (Crystal Palace). Verdediger Maximilian Wöber lijkt onderweg naar Ajax. FOTO GEPA PICTURES FC UTRECHT - WILLEM II 2. Labyad1-0^ 7. Dessers 2-0 Jensen Wellenreuter Troupée Lewis Leeuwin Lachman Janssen Peters Van der Meer Tsimikas Klaiber Chirivella Ayoub Crowley 70. Van de Streek 19. Heerkens Labyad Rienstra 82. Velanas Azzaoui Emanuelson 75. Coulibaly Görtler Sol Dessers Haye 58. Ould-Chikh 68. Lieftink Scheidsrechter: Gözübüyük Toeschouwers: 16.093 Cyriel Dessers (I) zet FC Utrecht al snel op 2-0. Daar kan ook Wil lem ll'er Jordens Peters (r) niets meer aan doen. fotoproshots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33