Ook Van Crooy verrast door seizoenstart VVV 3-1 Van de Looi verbijsterd over 4 Na de 3-1 thuiszege op FC Groningen waait er, voor zo lang het duurt, een zuchtje ontspanning door Ajax. Vooral dankzij routinier Klaas- Jan Huntelaar. fêi EREDIVISIE AJAX - FC GRONINGEN Column HUGO BORST gaan. Dat beweert Mare Overmars na het vertrek van Davinson Sanchez. Je zou zeggen: Overmars is de baas bij Ajax, Overmars gaat over het geld, dus gaar er niemand meer weg. Maar als AS Monaco morgen een bod op Kasper Dolberg doet (35 miljoen), en nog een (40 mil joen), en nog een (45 miljoen), dan laat Ajax Kasper Dolberg heus gaan. En waarom ook niet? Het Deentje is lang niet zo onmisbaar als Davinson Sanchez. Voor de Colombiaanse verdediger heeft Ajax geen vervanger in huis, voor mooiboy Dolberg wel. Klaas-Jan Huntelaar is zelfs be ter. Of beter. Rijper. Sluwer. Wij zer. Gemener. Productiever. Na vijf heuse wedstrijden heeft Klaas-Jan het jochie al uit het elftal gespeeld. Zonder 'm te plagen. Psychologische oorlogs voering, intimidatie, het was al lemaal niet nodig. Klaas-Jan zag het al tijdens de Europa League- finale Manchester United-Ajax: Dolberg is de crèche ontstegen, hij mag naar de kleuterklas. Ik hoor Dolberg-fans nu roe pen. Die goal tegen Lyon, een run met een subliem chipje als be kroning, was dat niet prachtig? Ja. Dat was ongehoord mooi. En toen? We wachten met smart op het vervolg. Kieft, Perez, Van der Gijp en al die anderen, dat geilt en glijdt maar op de mysterieuze, zwijg zame, goed geproportioneerde Dolberg. Ik snap het best. Die jongen wordt heel goed. Wordt. Rond 2020. Maar het gaat om nu. Ajax kan nog door in Europa. Winnen in Noorwegen kan best. Zonder Dolberg, met Klaas-Jan. Wat zei Mare Overmars nog meer tegen de NOS over Dol berg? 'Hij moet eerst eens goed gaan voetballen.' Dat contras teert met: 'Ajax laat niemand meer gaan.' Voor een jongen die eerst eens goed moet gaan voetballen is een bod van 45 miljoen een lot uit de loterij. Als een buitenlandse club zo gestoord is om dat neer te tel len dan zegt Overmars ja. Niet in de laatste plaats omdat Ajax Kaas-Jan heeft. En die is beter. Rijper. Sluwer. Wijzer. Gemener. Productiever. Donderdag tegen Rosenborg begint Marcel Keizer met Klaas- Jan in de basis. Klaas-Jan is beter. Rijper. Sluwer. Wijzer. Gemener Het is inmiddels een vertrouwd ritje, voorafgaand aan elke wed strijd van hun zoon Vito van Crooy, de paar kilometer van hun huis naar het kapelletje in Venlo. Daar branden pa en ma Van Crooy een kaarsje op de goede afloop. Het bracht VW afgelopen sei zoen al het kampioenschap en vo rige week een 3-0 overwinning op Sparta. Afgelopen zaterdagavond, in het uitduel met FC Twente, wa ren de Noord-Limburgers op nieuw succesvol. Voor een groot deel dankzij hem, Van Crooy, het kind van De Koel. De fraaie 0-1 van zijn voet vormde de inleiding van een wedstrijd waarin de ploeg van Maurice Steijn met 1-2 won. „We weten dat we een aardig ploegje hebben, maar van deze seizoenstart hadden we natuurlijk niet durven dromen", verwon derde de doelpuntenmaker zich. En om nu te zeggen dat de zege van VVV onverdiend was? Beslist niet. Behalve Van Crooy heeft Steijn in Tarik Tissoudali en Len- nart Thy spelers die ook tegen sterkere tegenstanders de regie in handen durven te nemen. De 0-2 van Jerold Promes paste in die zin bij de lijn van Steijn, die er wars van is om zijn ploeg alleen maar voor het eigen doel te laten han gen. VVV hield ook stand na de eerste eredivisietreffer van Tom Boere(i-2).DevanFC Oss overge komen spits werd vorige week nog gepasseerd, maar kreeg nu de voorkeur boven Dylan George. o hadden we Marcel Keizer nog niet vaak gezien als trainer van Ajax. Een vuist in de lucht, een grote grijns op het gezicht als Lasse Schone de 3-1 maakt. Eindelijk kan hij eens juichen als coach, pas in zijn vijfde officiële wedstrijd als baas van Ajax. Hier past maar één emotie bij: op luchting. Even een paar dagen ont spanning, zal hij gedacht hebben na die turbulente eerste weken als Ajax-trainer. Want 0, wat was een goed resul taat tegen FC Groningen pure noodzaak na die twee misperen te gen Heracles en Rosenborg BK. Het zorgt vooraf voor een vreemd soort spanning. Je hoort het geroezemoes vanaf de tribunes. Het zal toch niet weer fout gaan, thuis tegen Gronin gen? Maar dan is daar Klaas-Jan Hun telaar. Hij kopt vlak voor rust de eerste spanning weg: 1-0. En doet precies wat deze middag van hem gevraagd wordt. Scoren als het moet, zoals hij dat al zo vaak deed in zijn carrière. Nu als terugge keerde routinier (34), op het mo ment dat de club een crisis moet af wenden. Met een glimlach Zo zwaar lijkt hij zijn opdracht niet op te vatten. Ontspannen staat Huntelaar na afloop ontspannen de pers te woord. Hij lepelt met een glimlach wat feitjes op. „Mijn laat ste basisplaats voor Ajax? Novem ber 2008 tegen Sparta. Ik ging er in minuut 38 geblesseerd af." Na ge lach van journalisten: „Ja, ik ben wel voorbereid, hoor. Ik moet jullie toch wat kunnen melden?" Misschien dat juist in die ont spanning zijn kracht schuilt. En dat Keizer ook daarom Huntelaar ver koos boven Kasper Dolberg in het basiselftal. De trainer greep so wieso stevig in door ook Lasse Schone en David Neres te passeren. Het zorgde tegen Groningen voor het juiste effect, al liep Ajax op nieuw niet over van overtuiging. Huntelaar loopt sinds zijn terug keer bij Ajax op kop tijdens trainin gen, letterlijk en figuurlijk. Het past bij zijn rol als ervaren speler. Al moeten we dat vooral niet overdrij ven, vindt de spits zelf. „Het is be langrijker wat je op het veld laat zien." Een simpele, maar veelzeggende quote. Toen Huntelaar zijn contract Het was geen kritiek, maar een con statering van trainer Erwin van de Looi. Willem II bleek de afgelopen weken financieel niet bij machte om beoogde spelers te halen. Daarom gaat de Tilburgse club, die gistermiddag kansloos met 2-0 ver loor van FC Utrecht, nog hectische dagen tegemoet. Op 31 augustus loopt de transfer periode af. Met al zijn jonge talen ten komt de club in de eredivisie power en body tekort. Dat bleek al in de voorbereiding. Excelsior en FC Utrecht onderstreepten het nog eens in de eerste twee wedstrijden waarin het om de punten ging. FC Utrecht was er in de Galgen waard op uit om Willem II een snelle knock-out uit te delen, om dan in alle rust naar de Europa League-ontmoeting tegen Zenit toe te werken. Het kreeg alle mede- Het wordt een lastig proces om de frêle Willem ll-spelers fysiek weerbaarder te maken werking. Na zeven minuten lag het duel in een beslissende plooi, al ging aan de tweede Utrechtse tref fer een overtreding van Lukas Gört- ler op doelman Timon Wellenreu- ther vooraf. Van de Looi wilde het niet als ex cuus gebruiken. „Als je alle per soonlijke duels in de beginfase ver liest, heb je geen recht van spreken. Je weet wat je te wachten staat. Ik ben verbijsterd door de beginfase." Bij de eerste Utrechtse aanval kwamen de fouten terug die de Til burgse ploeg ook al bij Excelsior maakte. Darryl Lachman was verre van meedogenloos in een belang rijk kopduel met Cyriel Dessers. Zakaria Labyad kreeg daarna alle gelegenheid om de bal in twee keer langs Wellenreuther te schieten. maandag 21 augustus 2017 GO Dolbera Ajax laat niemand meer Na wervelende competitiestart tegen Sparta (3-0) pakt VVV door. Mede dankzij uitblinker Vito van Crooy slaan de Lim burgers toe bij FC Twente: 1-2. Dennis van Bergen Enschede De opluchting AJAX-FC GRONINGEN 38. Huntelaar 1-0 48. Ziyech 2-0 2-1 73. Idrissi 79. Schone 3-1 Onana Padt Veltman Te Wierik De Ligt 64. Kane Viergever Reijnen Dijks Larsen F. de Jong Warmerdam 77. Schone Hrustic Van Beek 38. Van Weert Ziyech Bacuna Kluivert Drost 76. Dolberg Jenssen Huntelaar Mahi Cerny 38. Idrissi 82. Neres Veldwijk 27 Doelpogingen 7 72 Balbezit 28 12 Overtredingen 8 12 Hoekschoppen 2 0 Buitenspel 1 1 Reddingen keeper 4 Scheidsrechter: Higler Toeschouwers: 51.152 Daniël Dwarswaard Amsterdam Trainer Erwin van de Looi wilde niets van excuses weten na de nederlaag in Utrecht. Duidelijk is dat Willem II hectische dagen tegemoet gaat, in een poging de selectie op sterkte te krijgen. Wilber Hack Utrecht Er zaten 8 jaar en 284 dagen tussen Klaas-Jan Hun- telaars doelpunt voor Ajax gisteren en zijn laatste eredi visiegoal daarvoor (9 novem ber 2008 tegen Sparta).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32