De rinaintendan r. Fietsen langs 166 Zeeuwse plaatsen Bijna geen vrouwen doelwit van moord 2 MARLEEN BLOMMAERT KOMENDE WOEMS&A6 £>E ZOMER Column Eentje ligt er achterin met haar hoofd achterover. De ander dreigt opzij te vallen, maar de gordel houdt haar in het gareel. Vanuit Eindhoven op weg naar huis. De studentenkamer is fris geschilderd. De ring van Ant werpen ligt voor ons. De ring was in de jaren zestig van de vorige eeuw een antwoord op het toegenomen verkeer. Een halve eeuw (aangelegd in 1969) en een veelvoud aan verkeer later is het een dagelijks verkeersinfarct. Er moest iets bij wisten ze, maar wat en hoe was nog niet geheel duidelijk: Ringland, de Lange Wapper of de Oosterweelverbin- ding. Maar het duurde lang voor dat ze eruit kwamen in België. Zo als wel vaker het geval is. Jaren van soebatten volgden zonder een be sluit. Ringland was een sympa thiek initiatief, ze wilden de ring overkappen en groene parken op de daken maken. Uiteindelijk be sloten ze in maart dit jaar voor de "A Oosterweelverbinding (een extra Scheldetunnel/-kruising) en groene overkappingen. Een Belgische oplossing waarbij je kool en geit probeert te sparen. Binnenkort worden er van 6 tot 13 september zelfs Ringdagen in Antwerpen georganiseerd om de uitvoering van de overkappingen met de burgers te bespreken. 'Trekt A bakkes open' noemen ze dat op Antwerpse wijze. 400 hectare stad moet er bijkomen. De ring is opgeknipt in zes delen en zes ontwerpteams gaan nu samen met de burgers aan de gang. Een meer dan boeiend proces. Er is zelfs een 'intendant' gekozen die het geheel in goede banen moet leiden, een ringintendant. Ik rijd al ruim drie decennia deze ring. Een geroutineerde ring- rijder. Ik zou de ring het liefst mij den maar dat is hier onmogelijk. De reis via bus en Westerschelde- tunnel is geen optie: veel te lang en veel te duur. Alleen de Breda- bus is een alternatief. Lijn 19 is de navelstreng voor Zeeuws Vlaande ren. Een lijn naar kennis en ont wikkeling. Ik kijk naar mijn slapende stu derende dochters. Zo is het altijd geweest. We reden naar ma, naar oma. Even rust en zicht op schone slapers. Ring Antwerpen en dan bijna thuis. Ik draai voor de zoveel ste keer de ring op naar huis. Ik rijd al ruim drie decennia deze ring. Een geroutineerde ringrijder DESTELLING Vandaag: Provincie blijft in gebreke bij aan passen bushaltes Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters TUSSEN 12.26 UUR EN 20A8 UUR IS HIJ ER bAN TOCH: Supergevecht te zien in CineCity Woning uitgebrand KNRM helpt met app watersporters BIJ NADER INZIEN Hoofdrolspeler in film De Ontvoering Het is een langlopend project. Elk jaar bestrijkt Witvliet een andere provincie. Zeeland was de tiende in de reeks. Volgend jaar volgt Zuid- Holland, waarna Drenthe in 2019 de rij sluit. In totaal heeft hij - ver spreid over 184 tochten - inmiddels 2.289 plaatsen bezocht. Daarvoor legde hij 18.733 kilometer af. Voor Zeeland had Witvliet sinds maart 11 tochten en 1.106 kilometer nodig. Hij was niet altijd even en thousiast over de omgeving. „Zee land zal niet heel hoog eindigen op mijn ranglijst. Het contact met het water vond ik wel bijzonder. Het fietsen over de Zeelandbrug was echt heel gaaf. Maar door de polders vond ik minder. Die wegen en dijk jes gaan op een gegeven moment echt vervelen. En die dorpjes had ik na een tijdje ook wel gezien." Alle dorpen en steden heeft hij nauwkeurig afgevinkt, maar bij ge huchten en buurtschappen heeft hij niet gestreefd naar volledigheid. „Alleen die een leuke naam heb ben, heb ik gedaan, zoals Nummer Een en Boerenhof Qua rare plaats namen heb ik hier echt genoten." Zeeland wil zich graag als fietsge- bied profileren. De provincie heeft de zaken goed op orde, vindt Wit vliet. „De fietspaden zijn van prima kwaliteit en ook qua bewegwijze ring ben ik nooit in de problemen gekomen." Alle tochten boekstaaft Witvliet nauwkeurig op zijn website bram- fietst.nl, inclusief veel cijferwerk. „Dat is leuk om bij te houden, maar het fietsen zelf vind ik het belang rijkste. Nieuwe plekken ontdekken en van de natuur genieten. Dan Qua rare plaatsnamen heb ik hier echt genoten merk je dat het land een grote ver scheidenheid kent. Als ik in 2019 klaar ben, wil ik een boek schrijven over het fietsen door Nederland en hoe verschillend de provincies zijn." VLISSINGEN In Zeeland worden opvallend weinig vrouwen het slachtoffer van moord of doodslag. De afgelopen vijfjaar gebeurde dat slechts één keer. In maart 2013 kwam een vrouw om het leven bij een familiedrama in Vlissingen. Ook afgezet tegen het aantal in woners ligt het aantal vrouwelijke slachtoffers in Zeeland veel lager dan in alle andere provincies, zo blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS. Zeeland wordt gevolgd door Fle voland, Drenthe en Groningen, met elk zes omgebrachte vrouwen van 2012 tot en met 2016. Naast één vrouw kwamen de af gelopen vijf jaar in Zeeland tien mannen om het leven door geweld. Dat is, relatief gezien, vergelijkbaar met het landelijk gemiddelde. 3 dagen Friesland incl. rondvaart in Giethoorn! Wemeld i nqe maandag 21 augustus 2017 Reageer op pzc.nl Zaterdag: Een loktiener alcohol laten kopen is achterbaks 5580 reacties VLISSINGEN Het supergevecht tussen bokser Floyd Maywea- ther en mixed martial arts-kampioen Conor McGregor is in de nacht van zaterdag 26 op zon dag 27 augustus live te zien in CineCity in Vlissin- gen. Het spektakel wordt vertoond in CCXL, op het grootste filmdoek van Ne derland. Dat gebeurt vanaf 03.00 uur 's nachts. Het gevecht zelf, dat plaatsvindt in de Ameri kaanse staat Nevada, be gint om 05.00 uur. BIERVLIET Een brand heeft zater dagochtend vroeg een woning aan de Kapita- lendam in Biervliet in de as gelegd. Er raakte nie mand gewond. Het vuur ontstond rond vijf uur en werd opgemerkt vanaf de nabijgelegen N61. De brandweer bestreed de uitslaande brand met drie blusvoertuigen en een hoogwerker. Omdat het hele pand in lichterlaaie stond, zette de brand weer in op nablussen. Om twintig over zes werd het sein brand meester gegeven. De verslagen heid bij de bewoners, die niet thuis waren, is groot. VLISSINGEN De Koninklijke Neder landse Redding Maat schappij (KNRM) heeft een nieuwe versie gelan ceerd van KNRM Helpt, de gratis alles-in-één app voor watersporters. Daarmee kunnen ze in geval van nood met één druk op de knop de juiste instantie voor hulp berei ken. De app biedt verder alle actuele informatie die van belang is voor watersporters. De KNRM wil zo de veiligheid op het water vergroten. Vincent van den Ouden speelt de hoofdrol in de film 'De ontvoering', die afgelopen week in Zeeuws-Vlaanderen is opgenomen in het kader van Filmstarz. Zijn naam bleef ten onrechte onver meld in het artikel over de opnamen (krant 18 au gustus). Anouschka Harms heeft een bijrol. De missie is volbracht. Bram Wit vliet uit Nijmegen wilde dit jaar alle Zeeuwse plaatsen per fiets bezoeken. Als bewijs fotogra feerde hij elk plaatsnaambordje. Zaterdagmiddag was Wemel- dinge het 166e en laatste bordje. Rolf Bosboom Wemeldinge - Bram Witvliet Hajé Hotel Joure 2 overnachtingen incl. uitgebreid ontbijt Informatiepakketje over Friesland lx rondvaart van 1 uur in Giethoorn Picknickpakketje en FryslanCard Tip: bezoek Heerenveen/Sneek hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 gem. Kapelle ZONE uitgezonderd bestemmings- - rkct"1 Wemeldinge was zaterdag voor Bram Witvliet de laatste halte op zijn Zeeuwse tochten, foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2