co O- 05 05 20 ZE CAMPING EENPITSFORNUIS Waarom met de caravan en twee jengelende kinderen naar Zuid-Frankrijk rijden als je ook naar Scherpenisse kunt? Johann (33) en Mirella (31) van de Pol uit Ploogerheide bivakkeren op camping Gorishoek. WAT IS ER TE DOEN? Tip1 Frisparty, Renesse Jongeren van 11 tot en met 16 jaar zijn vandaag welkom op een Frisfeest Schuim Party. Van 19.00 uur tot 23.00 uur draait een DJ in Feestcafé de Zoom en is het lekker dansen in de schuimvlokken. Informatie via: Facebookpagina Forever Young Tip 2 Beklimming toren, Zierikzee Een prachtig uitzicht over Zie rikzee is gegarandeerd vanaf deze toren, (foto) Ook draagt de Dikke Toren veel historie met zich mee. Zo werd de eerste steen van dit gebouw al gelegd in 1454. De moeite waard om een beklimming te maken. Dat kan van 10.00 uur tot 17.00 uur. Het gebouw is te vinden op het Kerkplein. Tip 3 Super Zomer Festival, Goes Het is vandaag weer Super Zo mer Festival in Goes. Een pop up pretpark voor de hele fami lie. Trampolines, springkussens maar ook shows van illusionist Winfried zorgen voor een leuk dagje uit. Daarnaast is een duik mogelijk in het grootste zwem bad van Zeeland inclusief glij banen, stoomcabines en een hot whirlpooltuin. Meer informatie via de website: superzomerfestival.nl Tip 4 Zomermarkt, Brouwershaven De zomer weekmarkt in Brou wershaven is iedere week te vinden rondom het Jacob Cats beeld op de markt. Bezoekers kunnen elke maandag van 10.00 uur tot 17.00 uur struinen langs kramen met onder andere kle ding, sieraden, speelgoed, boe ken en nog veel meer. Tip 5 Strandyoga, Cadzand Even relaxt wakker worden aan de Zeeuwse kust met een lesje yoga. Met je voeten in het zand een zonnegroet doen. Verzame len bij strandpaviljoen Moio aan Duinovergang 9 om 09.20 uur. Zelf een badlaken en een flesje water meenemen De ontspan nende yogales duurt tot 10.30 uur. Bij regen gaat de les niet door. Tip 6 Ezelwandeling, Kamperland Lopen met ezels aan de hand vanaf boerderij en minicamping Catharina Mariahof aan de Jaco- badijk 10 te Kamperland naar het Veerse Meer. Volgens de ANWB 2017 een van de 10 leukste uitjes in Zeeland. Meer informatie en aanmelden (verplicht) via info@ezelhuis.nl of 06-28888087/ezelhuis.nl. Tip 7 Varen Oosterschelde, Yerseke Binnen twee uur geeft schipper Danny een compleet beeld van de Zeeuwse oester- en mossel- kweek. Hij vertelt alles over de methodes die de kwekers ge bruiken voor het laten groeien van de schelpdieren. Tijdens de rondvaart staat Danny stil bij de kweekinstallaties. Tot slot de monstreert hij met de traditio nele sleeptechniek hoe de oes ters en mossels het water uit worden gehaald. Dit alles onder het genot van verse Zeeuwse oester of een portie mossels. Voor meer informatie: oesterbaron.nl Tip 8 Weekmarkt, Hulst In Hulst liggen de dagelijkse boodschappen weer klaar. Verse producten staan uitgestald op de weekmarkt van 08.30 uur tot 16.00 uur. Tip 9 Wandeling, Axel Zin in een stadswandeling van daag? Een gids laat je anderhalf uur lang de mooiste plekjes van de stad Axel zien. Vanaf 14.00 uur verzamelen bij het gemeentehuis. Van tevoren aanmelden is niet nodig. De tocht gaat altijd door. Meer informatie via de site: gidsen- team-zvl.nl. Tip 10 Seizoensmarkt, Domburg Mocht het geen strandweer zijn, vandaag staat van 10.00 uur tot 21.00 uur de seizoensmarkt op gesteld in Domburg. De lange rijen kraampjes waar verse pro ducten, kleding en sieraden op liggen staan in de Weststraat, Markt, Ooststraat en de Stati onsstraat. VANDAAG KOOKT: Hutje-mutje staan de cara vans en tenten op het pas- santenveld. De etenslucht- jes komen je tegemoet. De een heeft friet op tafel. De ander Chinees. Zelf koken lijkt passé. Toch niet helemaal. Even verderop zit een dertiger voor zijn caravan een courgette in fijne plakjes te snijden. Het is Johann van de Pol. Een goed lachse Brabander, vader van Julian (7) en Yinte (6). Met zijn vrouw Mirella verblijft hij heel de zomer op camping Gorishoek in Scherpenisse. Inmiddels het derde jaar op rij. „Lekker dichtbij huis", zegt Mirella. „De kinderen doe je echt geen plezier met tien uur in de auto naar Frankrijk. Hier hebben ze al les. Een speeltuin zwembad, de zee en zelfs een animatieteam. En dat alles in nog geen half uur rijden van huis." Ideaal Hoewel voor Johann de vakantie erop zit, verblijft hij nog dagelijks op de camping. „Dat is het ideale aan deze plek. Ik kan vanaf hier gewoon naar mijn werk rijden. Je hebt hier alles wat je thuis hebt, en wekelijks nieuwe bu ren." Johann werkt in een fabriek die verpakkingsmateriaal produceert voor sigaretten. Mirella is actiefin de thuis zorg. Die middag zijn ze met de kinde ren naar het eiland Tiengemeten ge weest, waar ze in de modder hebben gespeeld. Nu hebben ze zin in een ste vige maaltijd. Koken doet het stel om de beurt. Vandaag is het de eer aan Johan. Voor de oud-kok geen straf. Met plezier maakt hij Mexicaanse taco's klaar. Daar zijn de kinderen dol op. Bij de plaatse lijke supermarkt in Sint-Maartensdijk heeft hij inkopen gedaan. „Het is een Een speeltuin, een zwembad, de zee. En dat alles in nog geen half uur rijden van huis ideaal snel-klaar-recept voor op de camping. Binnen een half uur staat het eten op tafel. En dat met één pit. Ik kook altijd buiten op onze skottelbraai. Anders gaat de caravan zo stinken." Nadat de courgette is gesneden, zijn de tomaten aan de beurt. Samen met het gehakt gaat het op het vuur. Onder tussen zitten de taco's al even in het oventje dat in de voortent staat. Multitasken Multitasken blijkt niet Johann's sterk ste kant. Met als gevolg dat Mirella met gitzwarte taco's naar buiten komt lo pen. Het stel kan er om lachen. Terwijl Mirella terug de caravan in loopt, roept Johann: „Heb je misschien nog pasta?" Niet veel later staat er een zak pasta op tafel. „Koken op de camping is een kwestie van improviseren", zegt Jo hann. „Die saus smaakt straks prima bij de pasta." Zoon Julian is inmiddels uitgespeeld. Hij komt zijn vader helpen met de sa lade. Sla, komkommer, tomaat, wat uit jes. Als een goede kok moet het ventje toch even proeven. Stiekem snoept hij de tomaatjes uit de slakom als zijn va der net even niet kijkt. Caravan Het kamperen bevalt goed. Geheel te gen de trend in heeft het jonge gezin een lel van een caravan gekocht. „Van huis uit ben ik niet gewend om te kam peren", zegt Mirella. „Maar het is echt heel fijn. Even hebben we het met een ONS FAVORIETE GERECHT maandag 21 augustus 2017 ■PC Vanaf de top van de Dikke Toren het uitzicht over Zierikzee adembenemend, foto dirk-jan gjeltema Johann van de Pol (33) uit Hoogerheide. Hij kampeert met zijn vrouw Mirella en twee kinderen op camping Goris- hoek in Scher- penisse. Inmid dels het derde jaar op rij. Het gezin heeft een seizoensplaats gehuurd. Ook in het voor- en na jaar zijn ze in de weekenden op de camping te vinden. Dichtbij het water is ide aal voor de kin deren. Koken op de camping is improviseren Timo van de Kasteele - Mirella van de Pol Mirella en Johann eten graag ta co's. „Lekker, makkelijk en ook nog eens snel klaar", zegt Mirella. „De kinderen zijn er dol op. Dus waarom moeilijk doen?" Taco's zijn kleine, gevouwen tor tilla's, plat brood gebakken op een dunne bakplaat. Ze zijn kant- en-klaar te koop in de betere su permarkten. Johann en Mirella vullen dit Mexi caanse pannenkoekje met ge hakt, tomaat, courgette. En er gaat een saus over. Ze combine ren de gevouwen tortilla met een frisse salade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20