Jubileum wordt een feest tt Deuntjes achter de Duintjes Jubileum midzomerfeest uitbundig gevierd EN 19 Het gebouw van de Molukse vereniging in Oost-Souburg heet Mae-Uku, wat 'samenkomen' betekent. Iedereen stroomt toe tijdens het Midzomerfeest. WERELDHAVENDAGEN PZC.NL/ZOMERUITJES „Dit is de uitgestelde jubileu meditie van de wandelvier daagse. Het moet echt een feestje worden dit jaar", vertelt voorzitter Loura Kleinepier van de organiserende korfbalver eniging Stormvogels. Het lus trum stond vorig jaar al groots gepland, maar het evenement ging toen niet door vanwege het overlijden van Daan Hengst, prominent lid van de vereniging. „We hadden toen een groots feest in gedachten. Dit jaar vie ren we het uitgestelde jubileum wel, en we wilden iets nieuws doen. Andere routes in Westka pelle vinden, is lastig. Als je naar het westen gaat, loop je de zee in. In 2015 voerde de route al door het woonzorgcomplex en dat beviel heel goed. Daar bor duren we nu op voort. Thema is 'We gaan overal dwarsdeur'. Van de gebaande paden en wegen af, dwars door campings, loodsen en brand gangen; die kent iedereen van uit zijn jeugd, daar kon je zo goed spelen. Nostalgie met een knipoog." De Arnemuidse topspeelster Jeanine Marijs van korfbalver eniging Top Arnemuiden geeft morgenavond het startschot om 18.15 uur bij de kantine van Stormvogels. De deelnemers kunnen kiezen tussen vijf of tien kilometer. Het evenement wordt daar vrijdagavond afge sloten door de Dj's Jess en Niels. Julia Leatemia woont al jaren in Krimpen aan den IJssel. Maar in Oost-Souburg kennen veel bewo ners uit de Molukse wijk haar als 'tante Juul'. Zo werd ze ook aange sproken door Henry en Joshua Ti- misela die haar het podium oprie pen, omdat 'tante Juul' de hoofd prijs van de loterij had gewonnen: een reis naar Ambon. Geen enkel tje, zoals de broers aanvankelijk grapten, maar een retourticket. Julia Laetemia won maar één ticket. Maar de hoofdprijs wordt toch gedeeld. „Ik had het winnende lot aanvankelijk zelf gekocht, maar met mijn beste vriendin Mieke af gesproken dat we samen loten zou den kopen. Dus is de helft van de reis voor Mieke en kopen we samen nog een ticket", legt Leatemia la chend uit. Als het aan haar ligt, gaan ze volgend jaar oktober naar Am- bon. Want, weet Julia: „In de zo mermaanden regent het daar veel, maar de drie laatste maanden van het jaar is het er prachtig weer." De organisatoren grappen eerst dat het 'wel zonde is dat de hoofd prijs niet in eigen dorp blijft'. Maar feestcoördinator Inge Waisapy en bestuursleden Mes Lopulissa en Nona Pentury van de stichting Mae-Uku zien in de uitslag, waarbij ook feestgangers uit onder meer Zwolle en Dordrecht in de prijzen vielen, de ziel van het Midzomer feest. Het jaarlijkse festijn, dat za terdag voor de 35ste keer werd ge houden, verenigt niet alleen de mensen uit de Molukse wijk, maar ook bewoners van heel Oost-Sou burg en velen uit Nederland die banden hebben met het dorp. Om dat ze er hebben gewoond of al lang op familiebezoek komen. Anuschka Pattinama, Alex So- plantila en andere aanwezigen die alle 35 (of een paar minder) edities meemaakten, bevestigen dat de sfeer van het Midzomerfeest sinds begin jaren tachtig niet is veran derd. „De gezelligheid en de ver- Voor de stabiliteit van de Midzomerfeesten is hulp van jongeren nodig broedering, het lekkere eten en de lol zijn al die jaren hetzelfde ge weest. Het feest is alleen gegroeid; zaten we in de beginjaren nog in een tent op het pleintje, nu vieren we het feest niet alleen in ons ver enigingsgebouw maar in diverse straten en op twee pleinen." Een groots opgezette tentoon stelling in het clubgebouw liet zien dat de meeste voorgaande Midzo merfeesten ook in goede aarde vie len. Vanaf het eerste optreden zat de sfeer er goed in. „We kregen on wijs veel applaus", glunderden de meiden Izarah, Jizri en Isis van dansgroep Bunga Cengkeh net na het middaguur. „Leuk, want we hadden best veel geoefend." Dat ook de jeugd zich goed ver maakt, is altijd de bedoeling ge weest. Want zoals het Midzomer feest voor belangstellenden uit alle windstreken is, is het ook een feest voor alle leeftijden. Pentury, Lopu lissa en Waisapy (allen Molukkers van de 'tweede generatie') hopen dat jongeren hun betrokkenheid niet alleen op de feestdag zelf laten zien. Voor de organisatie van de ko mende Midzomerfeesten hopen ze op jonge aanwas. In de Langstraat aan de andere kant van de 'duin-tjes' kwamen de 'deuntjes' van een reeks zangers en zangeressen zaterdag wel goed tot hun recht. Woordvoerder Adri Francke van ondernemersvereni ging Zoutelande Actief serveerde het evenement niet direct af. „Het weer heb je niet in de hand. We zullen nog eens overleggen of 'Duintjes en Deuntjes' een tweede editie krijgt of niet." Uitbaatster Adrienne Krijnen van foodtruck Blend uit Middel burg liet zich niet uit het veld slaan. „Natuurlijk hadden we waarschijnlijk meer klandizie ge had als het wat mooier weer was. Maar de stortbui is geweest, de lucht trekt open. Wie weet hoe veel mensen er nog tot negen uur vanavond komen." Krijnen is in elk geval weer met haar seafood als er een tweede editie komt. PbOX FERRIES PROFITEER DIRECT EN GA NAAR maandag 21 augustus 2017 De Wandelvierdaagse van Westkapelle wijkt dit jaar van de gebaande paden af. De lo pers gaan door brandgangen, loodsen en monumenten. 'We gaan overal dwarsdeur', is het thema. Annemarie Zevenbergen Westkapelle WA Samenkomen blijft nodig René Hoonhorst Oost-Souburg A Joshua (links) en Henry Timisela halen een handvol kinderen op het podium om hen te helpen bij het trekken van de hoofdprijzen van de loterij van het Midzomerfeest, foto ruben oreel -Organisatoren Mae-Uku A Kinderen konden aan de voet van de 'duintjes' in de Langstraat op zee en strand geïnspireerde kunst maken, foto ruben oreel En weer waaide het te hard aan 'de Zeeuwse Rivièra', zoals in woners van Zoutelande de bou levard aan de zeezijde van de duinen noemen, om er een eve nement te laten doorgaan. René Hoonhorst Zoutelande Van 59;-VOOr VIP-ticket 100,- p.p. Vaar mee op 2 of 3 september ROTTERDAM JOUW TRIP. JOUW SCHIP.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 19