Elvis More 18 WALC Groot succes 19e editie solexrace Kevin Maljaars 'zomerkoning' van ringrijders door René Shuman en Angel-Eye OOSTKAPELLE Het klapstuk van de Oostkapelse Dag was de 'Zo merwedstrijd' van de Oostkappelse Ringrijders. Van de 43 deelnemers was Kevin Maljaars de beste. Hij won door 22 van de 23 ringen te ste ken. De gedeelde tweede plaats was voor Cora Dekker en Joyce Jobse met 21 ringen. De hoofdprijzen voor de versiering gingen naar Wim Geldof en Daisy Poppe; Kim Boone pakte de pollepel, de jeugdbeker was voor Danny Poppe en de seni orenbokaal voor Wim Poppe. Cora Dekker legde beslag op de laatste Dokter Rullensbokaal.In Vrouwen polder kwamen zaterdag nog zeven sjezen in actie. In 64 beurten staken Jorien Houterman en Ab Paauwe 62 ringen, waarmee ze de kamp van Elise en Dennis Willeboordse wonnen. Ook de pollepel ging naar het koppel Houterman/Paauwe. IN DE REGIO Rommelmarkt Veere's Genoegen Diekersdag Zomerfeest bij Zorgcentrum Benefietsroute door Walcheren MIJN DORP, MIJN STAD Maandag Vader Jan en zoon Rieks-Jan Pauw zijn uitgedost als met zak jes zangzaad volge hangen vreemde vo gels. Ze doen net of ze het zelf pro duceerden, want op hun rug is te lezen dat ze 'zaaddonor' zijn; naar het voorbeeld van de directeur die cliënten van een inseminatiekli niek 'hielp' met eigen zaad. Vader en zoon Pauw, geïmporteerde in woners van Biggekerke, rijden puur voor de lol mee. Dat geldt voor het leeuwendeel van de ove rige deelnemers ook: 85 zitten zonder helm in een bijzonder pak Het publiek kiest de winnaars van de ludiek uitgedosten. Dat zal niet makkelijk zijn geweest op hun brommer, 8 dragen wel een helm, omdat ze zo hard moge lijk over de baan willen scheuren. De pronkers en de snelheids monsters rijden aparte manches. Het publiek kiest de winnaars van de ludiek gekleden. De keus zal niet makkelijk zijn geweest, want de meeste solexrijders hadden hun best gedaan om - zoals het re glement voorschrijft - 'ludiek' voor de dag te komen. En de deel nemers komen al lang niet meer alleen uit Biggekerke. Het aantal Duitsers dat meedeed, was opval lend. Veel vaste gasten, die hun va kantie erop afstemmen. Veel deel nemers reden groepsgewijs over het parcours, zoals een bende Bob Marleys, Batmen (meerdere exem plaren van Batman), The Addams en The Kelly Family. De concurrentie hield de Pauw tjes buiten de prijzen. Biggekerke Beestenboel, Triton en zijn Zee meermin, de Bloedluiskip, de Zeeuwse Romeinen en The Ad dams Family vormden, in die volg orde, de top 5. Bij de snelheids monster bleef Jan-Willem Over 't Veld uit Aagtekerke de Brabanders Jos van Heerebeek uit Middelbeers en Jeroen Koole uit Tiiburg voor. Na de uitreiking van de prijzen kon het feest zaterdagavond echt losgaan. Het Solexcomitié gaat er vanuit dat de twintigste verjaardag van de race volgend jaar minstens net zo'n groot succes wordt. maandag 21 augustus 2017 KERKTORENDAG VEERE Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt dinsdag 22 augustus een rom melmarkt in clubge bouw 'Het Akkoord' in Veere. Naast de rommel markt op dinsdag 22 augustus wordt ook een historische markt gehouden op de Markt. De rom melmarkt duurt van 10.00 tot 17.00 uur. WESTKAPELLE Het Polderhuis in Westkapelle houdt woensdag 23 au gustus een Diekers dag. Om 10.00 uur start het strandjut ten op het bad- strand. Deelname is gratis. Ook start een wandeling met gids langs de kust. Deelname kost 2,50 euro en 1 euro voor kinderen tot en met vijftien jaar. Van 11.00 tot 17.00 uur is er een vliegerfes tijn op de dijk. Kin deren kunnen hun eigen vlieger maken bij het Polderhuis. In de tuin van het mu seum is vanaf 11.00 uur een maritieme markt en 's middags zijn er optredens van de Heiploeg. Daarnaast zijn Vuurtoren Het Hoge Licht, het IJzeren Torentje en molen de Noorman ge opend voor bezich tiging van 13.00 tot 16.00 uur. DOMBURG Op het parkeerter rein van zorgcen trum Simnia in Domburg wordt op zaterdag 26 augus tus een zomerfeest gehouden. De Domburgse Ringrijdersvereni- ging houdt de hele dag wedstrijden in hoerendracht. Op de rommelmarkt en bij ongeveer dertig kramen is van alles te koop. Op het ter ras is het goed toe ven met een hapje en een drankje. Ook is er een lote rij. Voor de kinde ren is er een spel- circuit. De dag is van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG Lions Club Middel burg houdt op za terdag 26 augustus de zesde editie van de Benefietsroute, een fietstocht voor het goede doel op Walcheren. De tocht trekt langs zestien bedrijven die Zeeuwse streekproducten produceren en ver kopen. Dit jaar is de route aangevuld met drie nieuwko mers: Molen Aagte- kerke (poffertjes), Hoogelandse Boe- renzuivel (eigenge maakt ijs) en de Stadsbrouwerij Middelburg (biertje of bronwater). De route is van 10.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: benefietsroute.nl OOSTKAPELLE Tegen drie uur, toen er nog twee uur de tijd was, hadden al vierhonderd mensen zaterdag de toren van de PKN-kerk in Oostkapelle beklommen. Vanaf hun hoge uitkijkpost hadden ze goed zicht op de krioelende mensenmassa beneden hen. De Oostkapelse Dag trok, evenals voorgaande jaren, weer duizenden mensen. Het mocht dan niet al te mooi weer zijn en ook elders op Walche ren barsten van de feesten; het hield velen niet af van een bezoekje aan Oostkapelle. De rommelmarkt (foto), de ring- rijderswedstrijd, de groepen in klederdracht, shantykoor Het Veerse Scheepstuig en de kerk trokken veel mensen. FOTO RUBEN OREEL DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 10.00-21.00 uur - Toeristenmarkt MIDDELBURG Cultuurhuis Kui perspoort, 10.00 uur - Start project 'mini-musical instu deren'; Prooyense- weg 26,10.00 uur - Boerderijbeleving met puzzel- en op- drachtentocht bij Kaasboerderij Schellach; Markt, 11.00-17.00 uur- Boeken- en verza- melmarkt; Cinema Middelburg, 14.00 uur - Vertoning 'Sage Femme' VLISSINGEN Cine Café, 19.45- 23.00 uur - Mr. Bright's Quiz Night ZOUTELANDE Tennisbanen West- kapelseweg, 19.00 uur - Tennisinstuif voor volwassenen; Strand, 19.30 uur - StrandYoga. Vrolijk scheuren in ludieke uitdossingen Knetterrend sukkelen of scheu ren meer dan negentig brom mertjes zaterdag door Bigge- kerke. De negentiende Solex race Biggekerke was weer min stens zo'n groot succes als an dere jaren. René Hoonhorst ▲Hanneke Bommeljé reed alle edities mee. foto ruben oreel 40 jaar na het overlijden van Elvis Presley brengen René Shuman en Angel-Eye een bijzonder eerbetoon aan deze zanger. zaterdag 26 augustus I Nieuwe Luxor Theater I vanaf 24,25 Ga snel naar pzc.nl/elvis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 18